Soru Kartuşlar bir süre kullanılmıcaksa yazıcının içinde mi dışında mı saklanmalı?

Bu konuyu okuyanlar

Fukutaichou

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Canon e414 marka mürekkepli yazıcım var. Bir süre kullanmayacağım. Kartuşlarını içinde bırakmamın yazıcının kendisine bir zararı olur mu? Yoksa sadece kartuş mu kurur? Uzun süre kullanmayacaksam nasıl bir saklama yöntemi yapmalıyım? Kartuşları içinden çıkartmalı mıyım?

sw2341

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kullanmadığınız sürece çıkartıp ağzını kapatıp poşet içerisinde oda sıcaklığında saklayabilirsiniz.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Bu süre uzunsa üzerinde de olsa dışarda da olsa bir süre sonra kartuşlar tıkanır..

Fukutaichou

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu süre uzunsa üzerinde de olsa dışarda da olsa bir süre sonra kartuşlar tıkanır..
kartuşun kuruyabileceğini biliyorum. Yazıcının kendisine bir zararı olur mu onu merak ediyorum. Yani atıyorum 1 yıl sonra kurumuş kartuşu çıkartıp yenisini takınca yazıcı sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam eder mi?

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Mürekkep püskürtmeli olduğu için senin cihazda kartuş yazdırma yapıyor yeni kartuş aldığında yazıcı sorunsuz çalışır kartuşların sabit olduğu içine mürekkep çeken yazıcılar uzun süre kullanılmadığında borularındaki mürekkep donuyor o zaman yazıcı arıza veriyor..

Son mesajlar