Soru Arkadaşlar meslek lisesinde okuyan birisi düz açık liseye geçebilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

Yasin bey...

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
140
Arkadaşlar meslek lisesinden düz açık liseye geçilebilir mi?
Geçildiğinde nasıl oluyor hiçbir bilgim yok
Mesela düz açık liseye geçtim diyelim hangi dersleri Alacam ve meslek lisesi ile bir alakam kalıcak mi nasıl oluyor lütfen bilgilendirin beni
Birde haftada 3 gün stajım var geçtiğinde meslek lisesinde alakalı herşeyim bitecek mi

Ceon

Asistan
Reaksiyon puanı
325
Arkadaşlar meslek lisesinden düz açık liseye geçilebilir mi?
Geçildiğinde nasıl oluyor hiçbir bilgim yok
Mesela düz açık liseye geçtim diyelim hangi dersleri Alacam ve meslek lisesi ile bir alakam kalıcak mi nasıl oluyor lütfen bilgilendirin beni
Birde haftada 3 gün stajım var geçtiğinde meslek lisesinde alakalı herşeyim bitecek mi
Düz lisede herhangi bir eğitim almazsın. Dersine kendin çalışırsın, sınavlarına girersin bu şekilde okulunu bitirirsin.

Yasin bey...

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
140
Düz lisede herhangi bir eğitim almazsın. Dersine kendin çalışırsın, sınavlarına girersin bu şekilde okulunu bitirirsin.
12 sınıfım yani açık düz liseye geçebilir miyim
Geçersem meslek lisesiyle bir alakam kalmayacak demi
Son olarak bu işlem ne zamana kadar ve nasıl yapılıyor

Ceon

Asistan
Reaksiyon puanı
325
Evet, meslek lisesi ile alakan kalmayacak fakat meslek lisesinde okuduğun bölümü bitirmiş sayılmayacaksın yani üç yıllık emeğin koskoca bir hiç olacak. Bu yüzden kararını çok iyi vermelisin. İstediğin zaman geçebilirsin. Nasıl yapılacağını da okul müdürünle konuşabilirsin.

Yasin bey...

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
140
Evet, meslek lisesi ile alakan kalmayacak fakat meslek lisesinde okuduğun bölümü bitirmiş sayılmayacaksın yani üç yıllık emeğin koskoca bir hiç olacak. Bu yüzden kararını çok iyi vermelisin. İstediğin zaman geçebilirsin. Nasıl yapılacağını da okul müdürünle konuşabilirsin.
Meslek lisesi umrumda değil
Ama açık öğretim'e geçersem lise sonda baslayacam demi

Ceon

Asistan
Reaksiyon puanı
325
Alacağı kredi sayısını bilmeden bunun hakkında yorum yapmamız doğru olmaz.
Hem arkadaşımın ablası son senesinde açık liseye geçmişti hem de ben kendim için okula sormuştum. Bu yüzden evet dedim. Kredi olayını biraz daha açabilir misiniz hocam?

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,454
Hem arkadaşımın ablası son senesinde açık liseye geçmişti hem de ben kendim için okula sormuştum. Bu yüzden evet dedim. Kredi olayını biraz daha açabilir misiniz hocam?
Açık liseye geçerken şu adımlar baz alınır kredi hesaplanması için. Açık lisede sınıf olayı yok, kredi olayı işler tamamen. Belirli kredide de mezun olursun.
  • Öncelikle meslek lisesi öğrencileri, 11 ve 12.sınıfta çoğu kültür dersini görmediği için onların kredisi biraz düşer.
  • Alttan sorumlu dersin varsa o da düşürür.
Benim bir tanıdığım, 12.sınıfta açık liseye geçti. Sırf bu iki sebepten dolayı 11.sınıf gibi gözüküyordu. 2 dönemde bitireceği liseyi 4 dönemde bitirdi.

Reaksiyon puanı
7,997
Şu an stajyersiniz ve sigortanız var. İş zor geldi falan diye mi istemiyorsunuz? Sigorta bakımından sıkıntı çıkabilir belki hocalarına danışman lazım.

RM.YirmiUc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
52
Düz liseler Anadolu liselerine çevrildi diye biliyorum.​