Duyuru SDN 2021 4. Röportajında p04w04p5 (Berk) Sorularınızı Yanıtladı

Bu konuyu okuyanlar

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
1630516247447.png

Söz verdiğimiz gibi geleneksel olarak devam ettirdiğimiz SDN Röportaj Serisinin 2021 4.sünü de @p04w04p5 (Berk) ile yaptık. Sizden gelen soruların hepsini cevapladı. İsterseniz hemen röportajımızdaki sorulara geçelim. Unutmadan bir sonraki röportajımızı da en kısa zamanda yapmaya çalışacağız. Forum duyurusu için takipte kalın.

Soru: Yeni isminin (p04w04p5) anlamı nedir? (Realhas the Great)
Cevap: Aslında çok basit bir anlamı var. Normalde kullanıcı ismi "poawoaps" olarak yazılıyor. Ben leet(1337) alfabesine göre çevirerek kullandım.

Soru: Hayatında şunu keşke yapmasaydım dediğin bir şey oldu mu? (Ceon)
Cevap: Keşke dersleri düzgün bir şekilde dinleyip, ders çalışan düzgün bir öğrenci olsaydım. Ödevlerimi bile okulda son dakikada yapmaya çalışıyorum.

Soru: Hayatında sadece bir yaşta kaldığın ve diğer kişilerin öldüğü bir devir olduğunu düşün, hangi yaşta kalmak istersin? (Fevzi.)
Cevap: 11-12 yaşları olabilir. Her şeyin daha tatlı ve masum olduğu yıllar, büyük bir yaşta kalmayı istemezdim. İnsanlar büyüdükçe çirkinleşiyor, çocuk kalmak güzel olurdu.

Soru: Bilgisayar oyunlarını seviyor musun? (GTA 5'teki at yarışı)
Cevap: Pek sevmem ama oynadığım oyunlar var. Haftada bir de olsa VALORANT oynuyorum. SDN DC üzerinden birlikte oynayabiliriz.

Soru: En utandığın an nedir? (MG4446)
Cevap: Aşırı eski bir bilgisayarımın olduğu dönemde hafta sonu erken bir saatte okula gizlice girip harddisk çalmaya çalışmıştım. Bilgisayarımı açacak bir diskim bile yoktu. Sonra vicdanım el vermeyince bilgisayara geri taktım. Her aklıma geldikçe utanırım. Disk de 80 GB boyutundaydı ve büyük değildi.

Soru: Forum üzerinde bilgili gördüğün/sevdiğin birisi var mıdır? Varsa kimdir? (BuraKAyaydinn)
Cevap: @kilicbaligi ve @Görkem Say olabilir. İkisi de bu forumdaki bilgili büyüklerimdir. Cevaplarını beğeniyorum.

Soru: Büyüyünce hangi mesleği yapmak isterdin? (Koray Umut)
Cevap: Teknoloji ile alakalı, kendimi geliştirebileceğim herhangi bir alanı seçmeyi düşünüyorum. Mühendislik alanından ilerleyebilirim.

Soru: Yapmak istediğin meslek dışında, hedefin/hedeflerin nedir? (Koray Umut)
Cevap: Alanımda en iyisi olmayı, o camiada tanınan ve sevilen birisi olmak isterdim. Örneğin geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren Berkin abimiz gibi, huzur içinde yatsın.

Soru: Hayatında yaptığın en büyük pişmanlık nedir? (Mestra)
Cevap: Bazı insanlara fazla değer verdim ve gerektiğinden fazla merhamet gösterdim. Aşırı sevdiğim insanlara karşı zaafım var. Keşke yapmasaydım.

Soru: Forumda en sevmediğin/nefret ettiğin kişi kim? (kerlembit)
Cevap: Şu son zamanlarda bazı arkadaşlar birlikte toplanıp forumdan veda mesajı yazarak ayrılıyor. Sorun ayrılmalarında değil fakat örgütleniyorlar. Boş hareketler sergilemeye gerek yok. İsteyen ceketini alıp gidebilir, sonuçta kimseyi burada zorla tutmuyoruz.

Soru: En mutlu olduğun an var mı ve ne? (Great Justinian)
Cevap: Bir aydır beni cidden iyi ve mutlu hissettiren biri ile konuşuyorum. Bu dönemlerde normale göre daha mutluyum ve onu seviyorum. İsim belirtmeme gerek yok ama o bu yazıyı görünce kendisinin olduğunu anlayacaktır.

Soru: SDN Forumda keşke olsaydı dediğin bir özellik var mıdır? (kerlembit)
Cevap: Forumdaki üyeleri düşünen ve forumun daha iyi yerlere gelmesini isteyen bir moderatör olarak imza özelliğinin gelmesini, reklamların üyelere kapatılmasını ve konuların denetimler ile Türkçe kurallarına göre yayınlanmasını uygun görüyorum. Böylece reklam yapan kişilerin de önüne geçmiş olacağız.

Soru: Eski yönetim hakkındaki düşüncelerin nedir? (BatuhanDN)
Cevap: Aktif olmayan ve düzgün yönetim yapamayan kişilerin toplandığı bir ekipti ve bilgiden daha çok hal hatır ve yaşlara bakılarak yetkiler düzenleniyordu. Tabii bazı moderatörleri buraya dahil etmiyorum, cidden işine çok değer veren moderatörler de vardı. Murat abi ve Görkem abi dışındaki diğer süper moderatörler forumun yolunu unutmuştu. Zaten en sonda hepsi de forumu bıraktı.

Soru: En sevdiğin komedi filmi nedir? (BatuhanDN)
Cevap: Recep İvedik 5 olabilir. (!) Şaka bir yana hiçbir komedi filmini izlemiyorum çünkü güldürmüyor. Gülme yetimi kaybettim.

Soru: Desenlere ve oyunlara kaç TL verdin? (BatuhanDN)
Cevap: Sadece 10 TL'ye ETS 2 ve 40 TL'ye VALORANT'da savaş bileti aldım. Oyunlara para harcamayı mantıklı bulmuyorum.

Soru: Kullandığın ilk bilgisayar ve özellikleri neydi? (BatuhanDN)
Cevap: Casper Nirvana M54SE modeliydi. Duo T2450 işlemciye ve 1 GB belleğe sahipti. Parçalanarak hayatını kaybetti.

Soru: Forumda sevmediğin bir özellik nedir? (BatuhanDN)
Cevap: Reklamların üyelere komple kapatılması gerekiyor.

Soru: Rekabetçi oyunlar haricinde beğenerek oynadığın oyun nedir? (BatuhanDN)
Cevap: Oyunlardan pek anlamadığım için GTA 5 diyebilirim. Oyunlar zaman kaybıdır, tabii ki de oynanır ama aşırı değil.

Soru: Kendini bir cümleyle özetlesen nasıl özetlerdin? (Melker)
Cevap: Obur, iradesiz, hantal, sessiz, aşırı sakin ve çirkin birisi olabilir.

Soru: En sevdiğin yemek nedir? (Melker)
Cevap: Köfte patates ve pilav olabilir.

Soru: SDN forumu nereden ve ne zaman buldun? (Melker)
Cevap: İçeriklerini sürekli olarak küçüklükten beri izlerdim ve forumuna da bakardım. Tarihi tam olarak hatırlamıyorum ama ilk defa üye olduğumda bilgisayarım için yardım almaya 2018 tarihinde gelmiştim. İlk açtığım konuyu da buradan görebilirsiniz.

Soru: Bilgisayar ile ilk defa ne zaman tanıştın? (Melker)
Cevap: 4 yaşındayken bilgisayarı kendim açabiliyordum.

Soru: 10 sene sonra kendini hangi konumda görüyorsun? (Melker)
Cevap: Hedeflerine ulaşan bir bilgisayar yada makine mühendisi olarak görüyorum.

Soru: Günde ortalama kaç saat bilgisayar başında oluyorsun? (Melker)
Cevap: Hmm, güzel bir soru. Sanırsam 18-19 saat oluyor. Gündüzleri bakıyorum ve geceleri de sabahlıyorum. Günde 3-4 saat uyuyorum ve uyku düzenim bayağı bozuldu. Hatta seninle geçende dışarıda denk geldiğimizde gözlerimi gördüğünde bayağı değişik bakmıştın.

Soru: Dini görüşün veya felsefi görüşün nedir? (Melker)
Cevap: Bütün dinlerin insan uydurması olduğunu ve gerçek olmadığına inanıyorum.

Soru: Hayatının geri kalanı için hazırladığın bir planın var mı? (Alyx Vance)
Cevap: Deneyim kazanmaya çalışıyorum. Kendimi geliştirerek ve çalışarak istediğim mesleğe sahip olduğum zaman ilerleyeceğimi düşünüyorum.

Soru: En sevdiğin ve emekli olunca yerleşmek istiyorum dediğin yer/yerler varmı? (Apple Lover)
Cevap: Sevdiklerim ile birlikte deniz kenarında, sahili olan ve sakin bir yerde yaşamayı isterdim.

Soru: Dedikodu sever misin? (Apple Lover)
Cevap: Hayat felsefem, aşırı severim. Birlikte yapabiliriz.

Soru: Hayatında en çok sinirlendiğin an nedir? (Apple Lover)
Cevap: Bir keresinde haksız bir şekilde babamdan yumruk yemiştim. Az kalsın elimi kaldırıyordum, sinirden dalacaktım.

Son düzenleme:

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,974
Soru: Yeni isminin (p04w04p5) anlamı nedir? (Realhas the Great namı değer Führer Realhas)

Cevap: Aslında çok basit bir anlamı var. Normalde kullanıcı ismi "poawoaps" olarak yazılıyor. Ben leet(1337) alfabesine göre çevirerek kullandım.
Büyük gizem çözüldü.

Son düzenleme:

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Bazı cevaplar beni biraz şaşırttı valla. ama harika bir söyleşi olmuş

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,308
Rastgele bir harf kombinasyonu, bir anlamı yok. :D

Olamaz yaa

Ben niye ters çevirip tüm harfleri yerine oturtup sadmood şarkısını buldum ?

Bir aydır beni cidden iyi ve mutlu hissettiren biri ile konuşuyorum. Bu dönemlerde normale göre daha mutluyum ve onu seviyorum. İsim belirtmeme gerek yok ama o bu yazıyı görünce kendisinin olduğunu anlayacaktır.
Benden bahsediyo :cool: :cool: :d

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Olamaz yaa

Kusura bakma mesajını elden geçirmek durumunda kaldım. Sanki alıntıladığın cümlede Berk'in bahsettiği "Bir aydır biri ile konuşuyorum." cümlesini ben demişim gibi gözüktüğünden el attım.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
Olamaz yaa

Seninle geçmişimiz bir aydan fazlasına dayanıyor. :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kusura bakma mesajını elden geçirmek durumunda kaldım. Sanki alıntıladığın cümlede Berk'in bahsettiği "Bir aydır biri ile konuşuyorum." cümlesini ben demişim gibi gözüktüğünden el attım.
Ben değiştirecektim ama yetkim yoktu. :laughing:

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Hiç sanmıyorum. Böyle geldim, böyle gideceğim.

Değişemiyorum.
bi dakka ben 2020 başlarında birisi ile tanışmıştım discorddan onunda adı gizemliydi herkes tahmin etmeye çalışıyodu serverda ve garip olan senin ile o kişiyle huyun suyun aynı. Acaba o kişi senmisin?

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
bi dakka ben 2020 başlarında birisi ile tanışmıştım discorddan onunda adı gizemliydi herkes tahmin etmeye çalışıyodu serverda ve garip olan senin ile o kişiyle huyun suyun aynı. Acaba o kişi senmisin?
İsmi neydi ki?

Ecel121

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Okullar açılınca düzeleceğimi düşünüyorum.
Reis O Düzelmezse The End Olucaksın Çünkü Sadece Uyumaya 6 Saat Kalıyo Oda Yemek-Tuvalet Saymadan Yani Normal Bir İnsanın En Az 8-10 Saat Uyuması Lazım Ayrıca Besin Alımı Nasıl?,Tuvalet Erteleniyor Mu? Gidin Bir Doktora :D

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Soru: Forumda sevmediğin bir özellik nedir? (BatuhanDN)
Cevap: Reklamların üyelere komple kapatılması gerekiyor.
1630653097056.png

Yok canım :p Ne reklamı?
/ Elinize sağlık, seviyeli ve hoş bir röportaj olmuş.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,454
Reklamlar üyelere kapatılırsa o zaman reklam olmasının ne anlamı olur? XenForo lisansı sadece 160$, reklamlar aşırı fazla. Reklamlar azaltılabilir ancak tamamen kapatılamaz.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
Umarım düzeltirsiniz böyle çok sağlıksız çünkü :( kaçıncı sınıfsınız bu arada
10. sınıfa geçtim.

Reis O Düzelmezse The End Olucaksın Çünkü Sadece Uyumaya 6 Saat Kalıyo Oda Yemek-Tuvalet Saymadan Yani Normal Bir İnsanın En Az 8-10 Saat Uyuması Lazım Ayrıca Besin Alımı Nasıl?,Tuvalet Erteleniyor Mu? Gidin Bir Doktora :D
Tuvalet döngüsünü iki-üç güne soktum. Mümkün oldukça ayağı kalkmıyorum ama cidden aşırı derecede beynim acıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 162800

Yok canım :p Ne reklamı?
/ Elinize sağlık, seviyeli ve hoş bir röportaj olmuş.
Reklamlar konusunda haklısınız. El atılması gerekiyor ancak benim de elimden gelen bir şey yok.

Teşekkür ederim.

Reklamlar üyelere kapatılırsa o zaman reklam olmasının ne anlamı olur? XenForo lisansı sadece 160$, reklamlar aşırı fazla. Reklamlar azaltılabilir ancak tamamen kapatılamaz.
Kapatan forumlar var. Zaten bu foruma üyeden daha çok ziyaretçiler giriyor. Üyelere kapatılırsa daha güzel bir ortam oluşur ve yine ziyaretçilerden reklam geliri gelmeye devam eder. Ücret biraz azalır lakin uzun vadede gelire ve foruma etki edecektir.

Ayrıca maliyetin sadece XenForo lisansının olduğunu zannetmiyorum. Foruma bir sürü eklenti de dahil ediliyor.

@p04w04p5 Böyle düşündüğünü hiç düşünmemiştim :D
Bilmem...

Son düzenleme:

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,454
10. sınıfa geçtim.

Tuvalet döngüsünü iki-üç güne soktum. Mümkün oldukça ayağı kalkmıyorum ama cidden aşırı derecede beynim acıyor.

Reklamlar konusunda haklısınız. El atılması gerekiyor ancak benim de elimden gelen bir şey yok.

Teşekkür ederim.

Kapatan forumlar var. Zaten bu foruma üyeden daha çok ziyaretçiler giriyor. Üyelere kapatılırsa daha güzel bir ortam oluşur ve yine ziyaretçilerden reklam geliri gelmeye devam eder. Ücret biraz azalır lakin uzun vadede gelire ve foruma etki edecektir.

Ayrıca maliyetin sadece XenForo lisansının olduğunu zannetmiyorum. Foruma bir sürü eklenti de dahil ediliyor.

Bilmem...
Bir forumu açık tutmak için ne kadar ücretler döküldüğünü biliyorum. Benimki en basit hesap.