Haber Beşiktaş Tribünleri: "Türkiye'de Mülteci İstemiyoruz"

Bu konuyu okuyanlar

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,204
Uluslararası sözleşmeye göre mültecileri İran'a sınır dışı edebiliyoruz. İran'ın geçiş yapmalarına izin vermesi yasak. Peki İran buna engel oluyor mu? Hayır. Biz geri gönderiyor muyuz? Hayır. Kaos ortamı yaratmaya çalışıldığından şüphem yok.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Uluslararası sözleşmeye göre mültecileri İran'a sınır dışı edebiliyoruz. İran'ın geçiş yapmalarına izin vermesi yasak. Peki İran buna engel oluyor mu? Hayır. Biz geri gönderiyor muyuz? Hayır. Kaos ortamı yaratmaya çalışıldığından şüphem yok.
Bu kadar artniyetli olamazlar herhalde

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
Simdi en guzeli insan olamak ve irkcilik yapmamak lakin bence devletimiz onceden bir oylama yapmaliydi baska ulkelerden gelen toplu insanlar icin.
Cunku Avrupa'yada gidebiliyorlarmis galiba ve TR ile Avrupa Birligi anlastiklari icin durum buymus.

Bana bir sıkıntı teskil etmez. Cidden insan ayrimi yapmiyorum ben ama ulkede yasayan diger insanlarin istekleri de onemlidir.

Ama alt tabakalarda calisanlar hep Suriye'den gelen insanlarmis. Ekonomiye faydalari var biraz.

Son düzenleme:

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Simdi en guzeli insan olamak ve irkcilik yapmamak lakin bence devletimiz onceden bir oylama yapmaliydi baska ulkelerden gelen toplu insanlar icin.
Cunku Avrupa'yada gidebiliyorlarmis galiba ve TR ile Avrupa Birligi anlastiklari icin durum buymus.

Bana bir sıkıntı teskil etmez. Cidden insan ayrimi yapmiyorum ben ama ulkede yasayan diger insanlarin istekleri de onemlidir.

Ama alt tabakalarda calisanlar hep Suriye'den gelen insanlarmis. Ekonomiye faydalari var biraz.
Dostum
1-Ekonomiye daha zararları var.Hemde ruhsatsız/vergisiz dükkan/araba alabiliyorlar.Hayatları lüks.
2-İçlerinde yaşasan anlarsın dostum.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982

Avrupa sadece okumuş, eğitimli kesimi alıyor. Geri kalanı mal boşaltır gibi TR sınırlarına bırakıp gidiyorlar.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060

Yanlış biliyon. Bu insanların istemedikleri Suriyeliler. Ve Suriyeliler uluslararası sözleşmeler ile hakları var üstüne senin sınırın olduğu ve can güvenlikleri olduğu için geri yollayamıyorsun. Gecici koruma altında Sığınmacı sayılıyorlar.

Senin Söylediğin Afganlar oluyor. Zaten şuan resmi olarak Afganları kabul eden veya ülkeye sokan yok. Onlar Sığınmacı veya mülteci statüsünde değil veya kayıtlı bile değil. KAÇAK olarak geliyorlar. Şuan bizim yasal olarak gelen Afgan mültecileri geri püskürtme hakkımız var evet ama İran onları görmezden gelip hatta Türk sınırına gelmelerini bile sağlayıp şerefsizlik yapıyor. Geri itsende adam gece tekrar deniyor bu sefer İran bir şey yapmadığı için. Bu Afgan göçü baya sıkıntılı anlayacağınız.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hemde ruhsatsız/vergisiz dükkan/araba alabiliyorlar.Hayatları lüks.

Bu yanlış bir bilgi.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
Avrupa sadece okumuş, eğitimli kesimi alıyor. Geri kalanı mal boşaltır gibi TR sınırlarına bırakıp gidiyorlar.
İrkci olma az. Sozlerinden bunu anladim. "Mal bosaltir gibi." Kast etmediysen ozur dilerim.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Eğer mülteci istememek ırkçılık ise en büyük ırkçı benim kabul ediyorum. Genel olarak Arap ırkından da nefret ederim. Tarihe baktığın zaman peygamberin torunlarını katleden bir toplum bunlar. Türklere bir kere yararları dokunmamıştır. Ben bundan 25-30 yıl sonra kızım sokağa çıktığı zaman aklımın onda kalmamasını tercih ederim, her gün hır-gür çıkaran mültecileri değil. Bu ülkedeki psikopat ve cahillerin sayısı bu ülkeye yeter zaten. Fazlasına ihtiyacımız yok.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Eğer mülteci istememek ırkçılık ise en büyük ırkçı benim kabul ediyorum. Genel olarak Arap ırkından da nefret ederim. Tarihe baktığın zaman peygamberin torunlarını katleden bir toplum bunlar. Türklere bir kere yararları dokunmamıştır. Ben bundan 25-30 yıl sonra kızım sokağa çıktığı zaman aklımın onda kalmamasını tercih ederim, her gün hır-gür çıkaran mültecileri değil. Bu ülkedeki psikopat ve cahillerin sayısı bu ülkeye yeter zaten. Fazlasına ihtiyacımız yok.

Sen kendinde bunu deme hakkı buluyorsan Elin Alman'ı Fransız'ı İngilizi Amerikalısı'da yarın bu pis Türkler bizim buralara gelmesin zaten Müslümanlar birde bilinçsizce gelip buralarda kalabalık ediyorlar başımıza bela deme hakları olmaz mı ! Cahil cahil gelip burada birde bizim ülkenin kızları ile evleniyorlar burada iş kurup para kazanıyorlar flan diye...

Sen direk ırk ve millet belirterek sadece bunlar gelmesin diyorsan gerçekten yazık bu yaptığın direk ıkçılık oluyor.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Eger yanlis anladiysam ozur diledim zaten.

Yobazlasmis Turklere ben de cok bayiliyorum. İsvicre ve klozet meselesi anlarsin.
O konu ayrı. Türkler ile alakalı bir güzelleme yapmadım. Söylediklerimi farklı yere çekiyorsun.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,204
Sen kendinde bunu deme hakkı buluyorsan Elin Alman'ı Fransız'ı İngilizi Amerikalısı'da yarın bu pis Türkler bizim buralara gelmesin zaten Müslümanlar birde bilinçsizce gelip buralarda kalabalık ediyorlar başımıza bela deme hakları olmaz mı ! Cahil cahil gelip burada birde bizim ülkenin kızları ile evleniyorlar burada iş kurup para kazanıyorlar flan diye...

Sen direk ırk ve millet belirterek sadece bunlar gelmesin diyorsan gerçekten yazık bu yaptığın direk ıkçılık oluyor.
Sen niye mülteci güzellemesi yapmaya bu kadar bayılıyorsun? :)

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
O konu ayrı. Türkler ile alakalı bir güzelleme yapmadım. Söylediklerimi farklı yere çekiyorsun.
Hayir cekmiyorum. Sen bastan bir cumle dedin ya "Mal gibi boslatiyorlar". Ben bunu irkci olarak algiladim eger oyle degilse ozur dilerim dedim.

Sonra sen yazdigin uzun yazinin ikinci yada ucuncu cumlesinde "Genel olaral Araplardan nefret ederim" dedin ya. Ben okuma geregi duymadim daha. Zorla sevdirecek degilim ama Turk irkinin o kadar iyi olmadigini belirtmek istedim sana.

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982

Yahu ben hedef olarak sadece Arapları gösterdim. Mülteci konusunda Afganı veya Suriyelisi demedim. Genel olarak mülteci dedim. Araplar hakkındaki düşüncem beni ilgilendirir ancak tarihe baktığımız zaman bir Türk olarak Araplardan nefret etmeye hakkımız olduğunu düşünüyorum. İnsancıl gözükeceğim diye iğreti duruyorsunuz maalesef. Avrupa o mültecileri kabul etmiyor diye ırkçı mı oluyor? Tam tersine demogojik yapılarını korumaya çalışıyorlar.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Sen niye mülteci güzellemesi yapmaya bu kadar bayılıyorsun? :)

İnsani bakıyorum olaya sadece. Bu söylemler direk IKÇILIK oluyor. Ve Türk Milletine ben Irkçı olmayı yakıştıramıyorum. Sana sığınan insanlara gebersinler veya onlar zaten insan değil gibi muhamele edilmesi rahatsız ediyor beni...

tarihe baktığımız zaman bir Türk olarak Araplardan nefret etmeye hakkımız olduğunu düşünüyorum

Tarihe bakarak anca Araplar'dan nefret edin zaten onları bize karşı kışkırtan İngiltereden sakın nefret etmeyin oraya gitmek için can atın.
Bizim yüzbinlerce esir askerimizi ( Esir bak bu direk adice savaş suçu.) kör edip çöllere salan öldüren İngilize Fransıza tek kelime edilmez. Sürekli milletin aklını çelip kandıran ülkelere laf edilmez. Çanakkale savaşında zehirli gaz ve çiviler kullanan 250 bin e yakın askerimizi bir neslimizi yok edenlere laf edilmez ( Çanakkale savaşında çoğu o zamanın lise ve üniversite öğrencisi ölmüş ve okullar mezun verememiştir. ) tüm kin ve nefret kasıtlı olarak Araplara oradanda Müslümanlara kusulur. Bu çok yanlış bir bakış açısı...

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,204
İnsanı bakıyorum olaya sadece. Bu söylemler direk IKÇILIK oluyor. Ve Türk Milletine ben Irkçı olmayı yakıştıramıyorum. Sana sığınan insanlara gebersinler veya onlar zaten insan değil gibi muhamele edilmesi rahatsız ediyor beni...
Elbette ölüme terk etmek, insan dışı muamele sergilemek biz Türk halkına yakışmaz. Ancak yaşanan problemleri ve demografik yapımızı korumak adına bazı önlemler almamız şart. Şu anda bu mülteci sorunuyla halkın kışkırtılmaya çalışıldığını biliyoruz. Bunun da önüne geçilmeli. Aslında bizi sinirlendiren ve bu tarz tavırlar sergilememize sebep olan da bu tepkisizlik.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,983
Yanlış biliyon. Bu insanların istemedikleri Suriyeliler. Ve Suriyeliler uluslararası sözleşmeler ile hakları var üstüne senin sınırın olduğu ve can güvenlikleri olduğu için geri yollayamıyorsun. Gecici koruma altında Sığınmacı sayılıyorlar.

Senin Söylediğin Afganlar oluyor. Zaten şuan resmi olarak Afganları kabul eden veya ülkeye sokan yok. Onlar Sığınmacı veya mülteci statüsünde değil veya kayıtlı bile değil. KAÇAK olarak geliyorlar. Şuan bizim yasal olarak gelen Afgan mültecileri geri püskürtme hakkımız var evet ama İran onları görmezden gelip hatta Türk sınırına gelmelerini bile sağlayıp şerefsizlik yapıyor. Geri itsende adam gece tekrar deniyor bu sefer İran bir şey yapmadığı için. Bu Afgan göçü baya sıkıntılı anlayacağınız.

Bu yanlış bir bilgi.
Yav içinde ben yaşıyorum ya ????
Siz mi bileceksiniz yoksa ?

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
Yahu ben hedef olarak sadece Arapları gösterdim. Mülteci konusunda Afganı veya Suriyelisi demedim. Genel olarak mülteci dedim. Araplar hakkındaki düşüncem beni ilgilendirir ancak tarihe baktığımız zaman bir Türk olarak Araplardan nefret etmeye hakkımız olduğunu düşünüyorum. İnsancıl gözükeceğim diye iğreti duruyorsunuz maalesef. Avrupa o mültecileri kabul etmiyor diye ırkçı mı oluyor? Tam tersine demogojik yapılarını korumaya çalışıyorlar.
Avrupa insan topluluklarin en rezilidir. Asil bu topluluktan nefret etmeliyiz bence. Ama gecmis gecmiste kaldi.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Hayir cekmiyorum. Sen bastan bir cumle dedin ya "Mal gibi boslatiyorlar". Ben bunu irkci olarak algiladim eger oyle degilse ozur dilerim dedim.

Sonra sen yazdigin uzun yazinin ikinci yada ucuncu cunlesinde "Genel olaral Araplardan nefret ederim" dedin ya. Ben okima geregi duymadim daha. Zorla sevdirecek degilim ama Turk irkinin o kadar iyi olmadigini belirtmek istedim sana.
Oradaki mal hakaret içeren mal değil, yük anlamında ki öyle zaten daha geçen Yunanistan botu mültecileri Türk adasına bırakıp kaçtı hem de Türk sularına girerek. Bildiğin mal boşaltır gibi geri Türkiye'ye gönderiyorlar olay bu. Ben Türk ırkı güzellemesi yapmadım.

İnsani bakıyorum olaya sadece. Bu söylemler direk IKÇILIK oluyor. Ve Türk Milletine ben Irkçı olmayı yakıştıramıyorum. Sana sığınan insanlara gebersinler veya onlar zaten insan değil gibi muhamele edilmesi rahatsız ediyor beni...

Tarihe bakarak anca Araplar'dan nefret edin zaten onları bize karşı kışkırtan İngiltereden sakın nefret etmeyin oraya gitmek için can atın.
Bizim yüzbinlerce askerimizi kör edip çöllere salan İngilize Fransıza tek kelime edilmez. Çanakkale savaşında zehirli gaz ve çiviler kullanan 250 bin e yakın askerimizi bir neslimizi yok edenlere laf edilmez tüm kin ve nefret kasıtlı olarak Araplara oradanda Müslümanlara kusulur. Bu çok yanlış bir bakış açısı...
Öyle bir demişsin ki sanki İngilize kucak açmışım. Zaten Peygamber torunları Kerbela'da kesilirken de İngilizler kışkırtmıştı. Hırsızın hiç mi suçu yok?

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,528
O yüzden mi Dünya'nın en iyi yaşam şartlarına ve refahına sahipler?
Kanli gecmisinden bahsettim. Cunku gecmislerine gore Araplardan nefret edeceksek eger Avrupa'danda etmeliyiz bence.

Ya Allah Rızası için bu dediğine sen kendin inanıyormusun ?
Gerçekten laf anlatılmıyor.
Yedigim onumde yemedigim arkadamda. İnternetim, gitarim, bilgisayarim var. Rahatim yani.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Avrupa insan topluluklarin en rezilidir. Asil bu topluluktan nefret etmeliyiz bence. Ama gecmis gecmiste kaldi.
O dediğin Orta Çağ dönemi içindi ki evet o zamanlar gerçekten barbar ve çok katı dini kurallara sahiplerdi. Şu an için aynısını söyleyemem Fransızlar hariç. Onlar halen kaba bir millet genel olarak.

Kanli gecmisinden bahsettim. Cunku gecmislerine gore Araplardan nefret edeceksek eger Avrupa'danda etmeliyiz bence.
Arap durumu farklı. Onlar senin sözde din kardeşin, düşmanın değil. Ancak her fırsatta hançerlerini arkadan saplamayı iyi bilirler.