Süleyman Soylu'nun Kuzeni Sgk'ya 15 Tl'lik Ürünü 1000 Tl'ye Satmış!

Bu konuyu okuyanlar

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Murat Emir Twitter'den yaptığı paylaşımda "Süleyman Soylu'nun kuzeni 15 TL'lik ürünü SGK'ya 1000 TL'ye mâl etmiş" iddiasına bulundu.Tweet'e ek olarak fotoğraflarla delil sunuldu.Aradan çok geçmeden haberlere erişim engeli getirildi.Ayrıca konuyka ilgili olarak Twitter de SGK'ya etikteti TT oldu an itibari ile 27,2 Tweet atılmış durumda.
1626511826273.png

1626511878626.png

Yorum sizin.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bu iddiayı ilk Sedat Peker dillendirmiş benim gördüğüm. CHP'li vekilde mecliste gündeme getirmiş.

Süleyman Soylu'nun kuzeni kim hangi firmada çalışıyor ne yapmış nasıl yapmış daha ayrıntılı açıklanıp belgelerlerle direk mahkemeye neden gidilmemiş anlayamadım açıkçası. Mahkemeye vermek yerine neden mecliste siyasi şov peşine düşülüyor ve suç varsa şahsidir ilkesi çiğnenip Süleyman Soylunun Yeğeni veya Kuzeni diye özellikle belirtiyorlar ! Burada bir yolsuzluk varsa Süleyman Soyluda buna ortak mı demeye çalışıyorlar ? Yoksa Sedat Peker'in akılına uyup Süleyman Soylu'yu yıpratalımda nasıl yıpranırsa yıpransın derdiler mi ?

Bu atılan iki resimden pek bir şey anlaşılmıyor. Süleyman Soylunun yeğeni nerde konuya dahil oluyor altlarında imzası flan mı var aracı mı olmuş o mu yolsuzluk yapmış !

Sonuçta Süleyman Soylu'nun yeğeninin dokunulmazlığı yok bir şeyi yok. Yanlış yapan varsa cezasını çeksin. Ama bir iddia ile değil mahkeme kararı ile...

Son düzenleme:

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Süleyman Soylu'nun kuzeni Mehmet Soylu'nun yönetim kurulunda bulunduğu söylenen RD GLOBAL / İNMAVED adlı şirketin ÜTS yani ülkemizdeki tıbbi ürünlerin ithalat ve ihracat kayıtlarına ulaşabildiğimiz sağlık bakanlığının üstlendiği sistemden sorgulama yaptığımızda kayıtlara ulaşabiliyoruz.
1.PNG

Sonuçta bu şekilde
2.PNG

Konudaki 2. fotoğraf ise ürünlerin SGK'YA giriş fiyatı ürünün normalde 15 TL civarı olduğu söyleniyor ancak SGK'ya giriş fiyatı ise 1000 TL olarak gözüküyor neden mahkemeye gidilmemiş bilmiyorum belki de gidilmiştir ama keşke adam gibi birisi çıksa da mahkemeye gitse ama nerde lafta kalıyor hepsi üstüne bir de erişim yasağı gelince sosyal medya kullananlar haricinde olayı kimse duymuyor.

Ekli dosyalar

• 1.PNG
    1.PNG
    98 KB · Görüntüleme: 56
  • 2.PNG
    2.PNG
    52.7 KB · Görüntüleme: 67

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Süleyman Soylu'nun kuzeni Mehmet Soylu'nun yönetim kurulunda bulunduğu söylenen RD GLOBAL / İNMAVED adlı şirketin ÜTS yani ülkemizdeki tıbbi ürünlerin ithalat ve ihracat kayıtlarına ulaşabildiğimiz sağlık bakanlığının üstlendiği sistemden sorgulama yaptığımızda kayıtlara ulaşabiliyoruz. Ekli dosyayı görüntüle 159338
Sonuçta bu şekilde
Ekli dosyayı görüntüle 159339
Konudaki 2. fotoğraf ise ürünlerin SGK'YA giriş fiyatı ürünün normalde 15 TL civarı olduğu söyleniyor ancak SGK'ya giriş fiyatı ise 1000 TL olarak gözüküyor neden mahkemeye gidilmemiş bilmiyorum belki de gidilmiştir ama keşke adam gibi birisi çıksa da mahkemeye gitse ama nerde lafta kalıyor hepsi üstüne bir de erişim yasağı gelince sosyal medya kullananlar haricinde olayı kimse duymuyor.

Şirketten Açıklama gelmiş !

İddialar gerçeği yansıtmıyor o gösterilen ekran görüntüleri bir belge veya fatura değil denmiş. Ve en ufak bir haksız kazanç varsa kanıtlayın 10 katını SMA ve ALS hastalarına bağışlamayı taahüt etmiş şirken !

Günün sonuda Katarlı gerçenler Sınavsız şartsız ülkede TIP okuyacakmış yalanına dönecek gibi...

Açıklama:

Sayin Murat Emir; hipokrat yemininizde ve milletvekili yemininizde onurunuz, namusunuz ve serefiniz üzerine yemin ettiginizi hatirlatmak isteriz. Sayin Murat Emir; sizi bahse konu olan ürünün varsa faturalarini incelemek üzere üretim tesisimize davet ediyoruz. Iddia ettiginiz gibi herhangi bir haksiz kazanç var ise, SGK’ya ya da farkli kurum kurulus ya da bir sirkete iddialarina konu olan ürün fatura edildi ise, bu bedelin 10 katini SMA, MS ve ALS’li hastalarimiza bagis yapmayi taahhüt ediyoruz. Fakat böyle bir durum yok ise, kamuoyunda yarattiginiz algi bedeli kadar tutari siz SMA, MS VE ALS’li hastalarimiza bagis yapar misiniz? INVAMED - RD GLOBAL tüm dünyadaki hastalara sifa olmak için vardir. Bu polemiklerden kazanilan paranin dahi SMA, MS ve ALS’li hastalarin tedavisi için kullanilmasini istemektedir.

NOT: Muhalefetin şu tarz bilgi paylaşması beni ÇOK RAHATSIZ ediyor. Bir İDDİA ATIYORLAR ortaya belgesi tam değil bilgisi eksik konuyu ortaya atan desen Suç örgütü lideri flan. Üstüne mahkemeye vermeyip neden mecliste açıklama yapmak. Belgesiz bilgisiz insanlara çamur at izi kalsın bütün olay. Atıyorum bu olay yarın öbürgün YALAN çıksa çıkıp CHP'li vekil özür dileyecek mi mesela ? Veya bunu manşetten veren Sözcü Cumhuriyet Odatv flan özür dileyecek mi hiç sanmıyorum.

Not 2: Eğer haksız kazanç varsa ve devleti dolandırma varsa EN AĞIR CEZAYI alsınlar bu konuda kim olduğu fark etmez. Ama İDDİA değil kesin şeyler ile ...

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Şirketten Açıklama gelmiş !

İddialar gerçeği yansıtmıyor o gösterilen ekran görüntüleri bir belge veya fatura değil denmiş. Ve en ufak bir haksız kazanç varsa kanıtlayın 10 katını SMA ve ALS hastalarına bağışlamayı taahüt etmiş şirken !

Günün sonuda Katarlı gerçenler Sınavsız şartsız ülkede TIP okuyacakmış yalanına dönecek gibi...

Açıklama:

Sayin Murat Emir; hipokrat yemininizde ve milletvekili yemininizde onurunuz, namusunuz ve serefiniz üzerine yemin ettiginizi hatirlatmak isteriz. Sayin Murat Emir; sizi bahse konu olan ürünün varsa faturalarini incelemek üzere üretim tesisimize davet ediyoruz. Iddia ettiginiz gibi herhangi bir haksiz kazanç var ise, SGK’ya ya da farkli kurum kurulus ya da bir sirkete iddialarina konu olan ürün fatura edildi ise, bu bedelin 10 katini SMA, MS ve ALS’li hastalarimiza bagis yapmayi taahhüt ediyoruz. Fakat böyle bir durum yok ise, kamuoyunda yarattiginiz algi bedeli kadar tutari siz SMA, MS VE ALS’li hastalarimiza bagis yapar misiniz? INVAMED - RD GLOBAL tüm dünyadaki hastalara sifa olmak için vardir. Bu polemiklerden kazanilan paranin dahi SMA, MS ve ALS’li hastalarin tedavisi için kullanilmasini istemektedir.

NOT: Muhalefetin şu tarz bilgi paylaşması beni ÇOK RAHATSIZ ediyor. Bir İDDİA ATIYORLAR ortaya belgesi tam değil bilgisi eksik konuyu ortaya atan desen Suç örgütü lideri flan. Üstüne mahkemeye vermeyip neden mecliste açıklama yapmak. Belgesiz bilgisiz insanlara çamur at izi kalsın bütün olay. Atıyorum bu olay yarın öbürgün YALAN çıksa çıkıp CHP'li vekil özür dileyecek mi mesela ? Veya bunu manşetten veren Sözcü Cumhuriyet Odatv flan özür dileyecek mi hiç sanmıyorum.

Not 2: Eğer haksız kazanç varsa ve devleti dolandırma varsa EN AĞIR CEZAYI alsınlar bu konuda kim olduğu fark etmez. Ama İDDİA değil kesin şeyler ile ...
Bende takip ediyorum gelişmeleri benim gözümde tüm siyasetçiler AKP,CHP farketmeksizin potansiyel yalancıdır kim ispat edebilecek bekliyorum birinde belge var ama eksik diğerinde belge yok laf var göreceğiz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Murat Emir şirket tarafından iddianın yalanlanması üzerine cevap gecikmedi;
1.PNG
E6gOg-NWYAAFn01.jpg

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bende takip ediyorum gelişmeleri benim gözümde tüm siyasetçiler AKP,CHP farketmeksizin potansiyel yalancıdır kim ispat edebilecek bekliyorum birinde belge var ama eksik diğerinde belge yok laf var göreceğiz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Murat Emir şirket tarafından iddianın yalanlanması üzerine cevap gecikmedi;
Ekli dosyayı görüntüle 159344Ekli dosyayı görüntüle 159345

Olay en sevmediğim hale geldi gene :( SEN AÇIKLA kısmı :(

Bir iddia ortaya atan iddiası ispatlamak zorundadır bu tarz şunu açıkla şunuda açıkla bunuda açıkla flan hoş olmuyor bence. Aynı 128 Milyar muhabbetide böyle sonlandı.

Atıyorum ben sana şimdi sen Tecavüzcüsün veya katilsin diyebilir miyim ? Elimde belge bilgi delil olmadan. Ama sana hadi sen Tecavüzcü ve katil olmadığını ispat et o zaman diyorum ! Muhalefetin tamda yaptığı bu yola çıkıyor...

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957

Bir iddia ortaya atan iddiası ispatlamak zorundadır bu tarz şunu açıkla şunuda açıkla bunuda açıkla flan hoş olmuyor bence. Aynı 128 Milyar muhabbetide böyle sonlandı.

Atıyorum ben sana şimdi sen Tecavüzcüsün veya katilsin diyebilir miyim ? Elimde belge bilgi delil olmadan. Ama sana hadi sen Tecavüzcü ve katil olmadığını ispat et o zaman diyorum ! Muhalefetin tamda yaptığı bu yola çıkıyor...
İyide belge var zaten top şimdi firmada o savunmasını yapacak faturaları gösterecek eğer haklıysa kendini aklayacak

Reaksiyon puanı
1,768
Ürünü ben de sorguladım
Hem tarih birkaç ay öncesini gösteriyor
Ve şu fiyat olayına nasıl bakıyoruz onu bulamadım

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
SGK, Sayıştay denetiminden cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile çıkarılmıştı. Belkide sebebi böyle şeylerdir. Sayıştay kamu kurumlarının harcamalarını denetleyen bağımsız bir yargı kurumu.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177

Aklıma Sinan Meydan geldi. Twitterda mı ne birisi Atatürke ait olmayan uydurma bir söz paylaşmış Sinan Meydan da altına "bu uydurma Atatürkün böyle bir sözü yok" yazmıştı. Cevap "ispatla uydurma olduğunu." Sinan Meydan "Ben nerdeyse 30 yıldır bu işle uğraşıyorum. Atatürk ile ilgili yüzlerce kitap okudum binlerce belge gördüm hiçbir yerde böyle bir söz yoktu." Gelen cevap "sen görememişsindir." Sinan Meydan "olmayan şeyi nasıl göreyim. Buyrun siz ispat edin madem böyle bir söz var." Cevap "ben niye ispat ediyorum. Uydurma diyen sensin sen ispat edecen." ...

Muhabbeti tam birebir yazamamış olabilirim ama böyle birşeydi. Yıllarca saçma salak hikayelerle her yalana bodoslama inanan bir nesil yetiştirdiler. Doğruyu söylediklerinde kendi cenahlarından bile hiç kimseyi ikna edemiyorlar. Adam çıksa dese "yanlışlık olmuş böyle bir şey yokmuş." bir tanesini bile inandıramaz bunların. Ayrıca; söz konusu şahıs Süleyman Soylunun değil de Meral Akşenirin yiğeni olsaydı "ne alakası var Meral ile" "Yiğeni halt yedi diye meral mi suçlu oldu" gibisinden konuşurlardı. Suçun bireyselliği kimin yakını olduğunuza göre değişiyor demek ki.

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Aklıma Sinan Meydan geldi. Twitterda mı ne birisi Atatürke ait olmayan uydurma bir söz paylaşmış Sinan Meydan da altına "bu uydurma Atatürkün böyle bir sözü yok" yazmıştı. Cevap "ispatla uydurma olduğunu." Sinan Meydan "Ben nerdeyse 30 yıldır bu işle uğraşıyorum. Atatürk ile ilgili yüzlerce kitap okudum binlerce belge gördüm hiçbir yerde böyle bir söz yoktu." Gelen cevap "sen görememişsindir." Sinan Meydan "olmayan şeyi nasıl göreyim. Buyrun siz ispat edin madem böyle bir söz var." Cevap "ben niye ispat ediyorum. Uydurma diyen sensin sen ispat edecen." ...

Muhabbeti tam birebir yazamamış olabilirim ama böyle birşeydi. Yıllarca saçma salak hikayelerle her yalana bodoslama inanan bir nesil yetiştirdiler. Doğruyu söylediklerinde kendi cenahlarından bile hiç kimseyi ikna edemiyorlar. Adam çıksa dese "yanlışlık olmuş böyle bir şey yokmuş." bir tanesini bile inandıramaz bunların. Ayrıca; söz konusu şahıs Süleyman Soylunun değil de Meral Akşenirin yiğeni olsaydı "ne alakası var Meral ile" "Yiğeni halt yedi diye meral mi suçlu oldu" gibisinden konuşurlardı. Suçun bireyselliği kimin yakını olduğunuza göre değişiyor demek ki.
Olayı başka yerlere çekip duruyorsunuz adam belgeleriyle göstermiş her şeyi, şirketin yapması gereken faturaları gösterip böyle bir şeyin olmadığını kanıtlamak ama şirketten ses yok.Ayrıca Meral Akşener'in kan bağı olan bir kişi yapsaydı ve belgelerde açıkça ortada olsaydı emin ol kimseyi savunmazdım ve söz konusu kişi Süleyman Soylu'nun "yiğeni" değil kuzeni.Önce konuyu okuyup yorum yaparsanız sevinirim.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Olayı başka yerlere çekip duruyorsunuz adam belgeleriyle göstermiş her şeyi, şirketin yapması gereken faturaları gösterip böyle bir şeyin olmadığını kanıtlamak ama şirketten ses yok.Ayrıca Meral Akşener'in kan bağı olan bir kişi yapsaydı ve belgelerde açıkça ortada olsaydı emin ol kimseyi savunmazdım ve söz konusu kişi Süleyman Soylu'nun "yiğeni" değil kuzeni.Önce konuyu okuyup yorum yaparsanız sevinirim.
Ha yiğeni ha kuzeni ne fark eder? Süleyman Soylu ile alakası ne konunun? Şirketten ses mi yok? Adamlar buyrun gelin faturaları gösterelim demişler daha ne diyecekler? Ayrıca pardon da iddiayı ortaya atan kanıtlar. Ben senin için hırsızın tekidir bu Hakan deyim ama hırsız olduğunu ben değil hırsız olmadığını sen kanıtlayacaksın, böyle saçmalık mı olur? Üstte yazdığım Sinan Meydana böyle bir söz olmadığını ispatla diyen kişiden ne farkın kaldı şimdi senin?

Reaksiyon puanı
1,768
Ya tamam iddia yı atan taraf dava açsın o fiyatları ve faturayı nereden öğrendiğini açıklasın kim haklı kim haksız görelim biz niye tartışırıyoruz ki?

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Ha yiğeni ha kuzeni ne fark eder? Süleyman Soylu ile alakası ne konunun? Şirketten ses mi yok? Adamlar buyrun gelin faturaları gösterelim demişler daha ne diyecekler? Ayrıca pardon da iddiayı ortaya atan kanıtlar. Ben senin için hırsızın tekidir bu Hakan deyim ama hırsız olduğunu ben değil hırsız olmadığını sen kanıtlayacaksın, böyle saçmalık mı olur? Üstte yazdığım Sinan Meydana böyle bir söz olmadığını ispatla diyen kişiden ne farkın kaldı şimdi senin?
Adam kanıtları sunmuş siz hâlâ kanıt kanıt diye bağırıyorsunuz.Belge varya işte :D şirkette çağıracağına sanal ortamda yayınlasa faturaları olay çözülecek ama kimse yanaşmıyor.

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Eğer uydurma haber olsaydı hem firma hem sgk anında faturayı ve ödeme dekontlarını yayınlarlardı. Ben pek güvenmiyorum bu isimlere. Aynı firma geçen sene dakikalar içinde ışın tedavisi ile koronavirüsü yok edebileceğini "Türk Işın Tedavisi" adı altında yayınlamıştı ve insanlar ne güzel teknolojiler üretiyoruz diye ümitlenmişti. Koronavirüse karşı 'Türk Işın Tedavisi' geliştirildi

Daha sonra bu firmadan bu konu hakkında bir yıl boyunca hiçbir haber çıkmadı ve teknoloji hiçbir şekilde kullanılmadı. Daha sonra bununda aslında problemler içerdiği ortaya çıkmıştı.

IŞINLI TEDAVİ SAHTE BELGELİ ÇIKTI, KAYDI SİLİNDİ

Aynı firmanın bu yılın Mart ayında COVID-19 tedavisine yönelik yeni bir ışın tedavisi geliştirdiği iddiasıyla hastalara üzerinde denemelere başladığını hatırlatan Emir, şöyle devam etti:

“Firmanın sahibi Raşit Dinç, TurkishBeam Seçici- Sensitiv UVC ve Lazer Tedavisi ile COVID-19 hastalarını tedavi edeceklerini ve denemelere başladıklarını ifade etmişti. Ancak yine SGK kayıtlarından elde ettiğimiz bilgi ve belgelere göre bu ürünün kaydında da usulsüzlük yapıldığını görüyoruz. SGK kayıtlarında GMDN kodu 58076 olan ürünün aslında intravasküler ultraviyole kan iridyatörü olduğu ve branş kodunun ise 17 Mayıs 2018 tarihinde ÜTS kaydı yapılan ve varis tedavisinde zaten kullanılmakta olan bir lazer terapi sistemi olduğu açıkça görülüyor. Oysa, 3 Nisan 2021 tarihinde yapılan SUT kodu eşleşmesinde sahte kullanma kılavuzu kullanılarak CE belgesi dahi olmaksızın ürünün kapsamı genişletilmiş ve alan tanımı dışına çıkılmış. Bir firmanın şikayeti üzerine bu durumun ortaya çıkması üzerine 29 Haziran 2021 tarihinde ürünün ÜTS kaydı silindi.”

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Adam kanıtları sunmuş siz hâlâ kanıt kanıt diye bağırıyorsunuz.Belge varya işte :D şirkette çağıracağına sanal ortamda yayınlasa faturaları olay çözülecek ama kimse yanaşmıyor.
Diyelim ki şirket ve hatta sgk ikisi birden ilgili belgeleri yayınladılar, ve olayın hiç de öyle olmadığı ortaya çıktı, inanacak mısınız? Tam tersi madem olay belgeli ispatlı sayın mv niye mahkemeye gitmiyor? Madem böyle bir şey var sorumlular kimse cezasını alsın, kim yalan kim doğru söylüyor ortaya çıksın.

Şu muhalefette en uyuz olduğum şeylerden biri (sadece bu olay için değil) ortaya bir sürü iddia atarlar belge adı altında bir sürü şey yayınlarlar ama nedense hiç mahkemeye başvurmazlar veya binde bir başvururlar.

Reaksiyon puanı
5,172
Burda takıldığım tek nokta hükümetteki herkesin en az 7 kuşak şirkete sahip olması...

Geri kalan her şey herkesin her gün yaptığı şeyler zaten. Devleti soymak suç mu ola ki mantığıyla...

Son düzenleme:

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Diyelim ki şirket ve hatta sgk ikisi birden ilgili belgeleri yayınladılar, ve olayın hiç de öyle olmadığı ortaya çıktı, inanacak mısınız? Tam tersi madem olay belgeli ispatlı sayın mv niye mahkemeye gitmiyor? Madem böyle bir şey var sorumlular kimse cezasını alsın, kim yalan kim doğru söylüyor ortaya çıksın.

Şu muhalefette en uyuz olduğum şeylerden biri (sadece bu olay için değil) ortaya bir sürü iddia atarlar belge adı altında bir sürü şey yayınlarlar ama nedense hiç mahkemeye başvurmazlar veya binde bir başvururlar.
O zaman yayınlamasınlar faturayı iddia havada kalsın sesimizi çıkartmayalım soysunlar devleti öyle şey mi olur?

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
O zaman yayınlamasınlar faturayı iddia havada kalsın sesimizi çıkartmayalım soysunlar devleti öyle şey mi olur?
Ne alaka ben öyle bir şey mi dedim? Madem böyle bir şey var mahkemeye niye gitmiyor sayın mv dedim. Gerçi pardon gidemez botokslu abisine sorması lazım önce. Sizin derdiniz kimin suçlu kimin suçsuz olduğunun ortaya çıkması değil bir şekilde olayı Süleyman Soyluya bağlayıp bakanı linç etmek. Babasının işlediği suçtan oğlu sorumlu tutalamazken siz dıdısının dıdısı 4. derece bir akrabasının yediği halttan bakanı sorumlu tutmak için bahane arıyorsunuz.

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Ne alaka ben öyle bir şey mi dedim? Madem böyle bir şey var mahkemeye niye gitmiyor sayın mv dedim. Gerçi pardon gidemez botokslu abisine sorması lazım önce. Sizin derdiniz kimin suçlu kimin suçsuz olduğunun ortaya çıkması değil bir şekilde olayı Süleyman Soyluya bağlayıp bakanı linç etmek. Babasının işlediği suçtan oğlu sorumlu tutalamazken siz dıdısının dıdısı 4. derece bir akrabasının yediği halttan bakanı sorumlu tutmak için bahane arıyorsunuz.
Mahkemeye neden gidilmediğini bilmiyorum belki gidilmiştir habere erişim engeli getirildiği için bilemiyorum.Kimin yaptığının ne önemi var sonuçta zarara uğrayan devletin bir kurumu oluyor devletin zarara uğraması vatandaşın,senin,benim zarara uğramam demek.

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
KV1381 kodlu ürünün ÜTS kaydına herkes resmi web sitesi üzerinden(Ürün Takip Sistemi) ulaşabiliyor az önce bende baktım gerçektende ürün 15 liralık olarak bahsedilen kateter isimli ürün. Birde SUT kaydı diye bir şey var. Bu SUT kaydında bu KV1381 kodlu ürün için hangi fiyat belirlenmişse devlet satıcı firmaya o kadar ödüyor. İddiaya görede SUT kaydında bu ürün 1000 lira olarak geçilmiş. Milletvekilinin ulaştığı SUT kaydı görüntülerine göre öyle. Madem bu SUT kaydı uydurma neden SGK doğru SUT kaydını açıklamıyor? Açıklasın herkes görsün bir şey gizlemiyorlarsa.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bugün itibariyle 10 gün oldu heralde bu muhabbet başlayalı sonuç ne oldu !

Düşünsene bir muhalefet partisi üyesisin ve böyle bir iddiada bulunup kayboluyon resmen. Ben muhalefet partisinde vekil olsam ve kesin emin olduğum ve devletin parasının hiç edildiği bir olay varsa ortalığı yıkıyordum resmen şuan. Bütün gün tv kanallarına çıkardım Sosyal medyada konuşurdum youtube kanallarına çıkardım bu olayı mahkemeye verirdim. Meclis önünde her gün açıklama yapardım kendi youtube kanalımı açar anlatırdım tweetler atardım flan...

Ama olan ney o açıklasın hadi bakalım deyip 10 gündür yatış... Adamlarda açıklamıyacak eee ne oldu şimdi ! Sonra 20 yıldır muhalefet neden iktidar olamıyor demenin anlamı yok heralde. Daha sözde emin oldukları şeyi savunamıyorlar...

Reaksiyon puanı
5,172
Bugün itibariyle 10 gün oldu heralde bu muhabbet başlayalı sonuç ne oldu !

Düşünsene bir muhalefet partisi üyesisin ve böyle bir iddiada bulunup kayboluyon resmen. Ben muhalefet partisinde vekil olsam ve kesin emin olduğum ve devletin parasının hiç edildiği bir olay varsa ortalığı yıkıyordum resmen şuan. Bütün gün tv kanallarına çıkardım Sosyal medyada konuşurdum youtube kanallarına çıkardım bu olayı mahkemeye verirdim. Meclis önünde her gün açıklama yapardım kendi youtube kanalımı açar anlatırdım tweetler atardım flan...

Ama olan ney o açıklasın hadi bakalım deyip 10 gündür yatış... Adamlarda açıklamıyacak eee ne oldu şimdi ! Sonra 20 yıldır muhalefet neden iktidar olamıyor demenin anlamı yok heralde. Daha sözde emin oldukları şeyi savunamıyorlar...

Vekilimiz kesinlikle yarın SUT kaydını notere onaylatmalı(!)

Size göre iddayı muhalefet, sorguyu hakim değil muhalefet , kanıtı savcı değil muhalefet sunmalı...

Olmadı yasama yürütme yargıyıda muhalefette toplayalım tam olsun.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Vekilimiz kesinlikle yarın SUT kaydını notere onaylatmalı(!)

Size göre iddayı muhalefet, sorguyu hakim değil muhalefet , kanıtı savcı değil muhalefet sunmalı...

Olmadı yasama yürütme yargıyıda muhalefette toplayalım tam olsun.

Siz gerçekten bu muhalefet anlayışından memnun musunuz ? Bir iddia at ortaya sonra sus pus ol hiç hatırlatma bile !

Muhalefetin işi ney kanıtlasın mahkemeye versin ne yapacak başka ! Böyle iddia et sus iddia et yalan çıksın sonra halk doğruda söylesen inanmayacak muhalefete. Her zaman söylerim Yalancı Çoban hikayesine dönüyor sistem...

Reaksiyon puanı
5,172
Siz gerçekten bu muhalefet anlayışından memnun musunuz ? Bir iddia at ortaya sonra sus pus ol hiç hatırlatma bile !

Muhalefetin işi ney kanıtlasın mahkemeye versin ne yapacak başka ! Böyle iddia et sus iddia et yalan çıksın sonra halk doğruda söylesen inanmayacak muhalefete. Her zaman söylerim Yalancı Çoban hikayesine dönüyor sistem...
Burada tek problem olarak muhalefetin dava açmamasını mı görüyorsunuz cidden. Neden açmıyor acaba? Çok mu pahalı acep dava açmak?

Yoksa mahkeme diye yandaş kulbüne çıkarıldıklarından mıdır ki?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Burada tek problem olarak muhalefetin dava açmamasını mı görüyorsunuz cidden. Neden açmıyor acaba? Çok mu pahalı acep dava açmak?

Yoo dava açmaması değil tek mesele.

10 gündür tek tweet atmaması kendine yandaş bir sürü TV kanalı var gazete var en ufak bir haber veya manşet olmaması vb bir sürü söylenecek laf var. Madem bu kadar eminler mecliste açıklayacak kadar. Neden mahkemeye vermezler oda ayrı yani.

Veya Kemal Kılıçdaroğlu çıkıp gurup toplantısında veya gece çektiği 3-5 dk lık videolarda değinebilirdi ! Bu konuda CHP yönetimi olarak tweet atabilirdi. Tabii at iddiayı bulunur inananı lafına dönüyor bir süre sonra sistem. Kanıtlamaya gerek yok inanan inananıyor deyip geçiyorlar.

Reaksiyon puanı
5,172
Yoo dava açmaması değil tek mesele.

10 gündür tek tweet atmaması kendine yandaş bir sürü TV kanalı var gazete var en ufak bir haber veya manşet olmaması vb bir sürü söylenecek laf var. Madem bu kadar eminler mecliste açıklayacak kadar. Neden mahkemeye vermezler oda ayrı yani.

Veya Kemal Kılıçdaroğlu çıkıp gurup toplantısında veya gece çektiği 3-5 dk lık videolarda değinebilirdi ! Bu konuda CHP yönetimi olarak tweet atabilirdi. Tabii at iddiayı bulunur inananı lafına dönüyor bir süre sonra sistem. Kanıtlamaya gerek yok inanan inananıyor deyip geçiyorlar.
Ha yani siz kanıt aşamasını geçtiniz işin PR aşamasına takıldınız.

Hani hep derdiniz ya kanıt kanıt alın size kanıt.

Hani SUT kayıtlarına içişlerinin ulaşması daha kolay ya illa 2. bir belge yada başka bir kanıt bekliyorsanız belki ordan bir şeyler beklemelisiniz.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Ha yani siz kanıt aşamasını geçtiniz işin PR aşamasına takıldınız.

Halkı bilgilendirmek diyelim. PR başka bir şey. Daha kendileri inanmıyor ki söylediklerine dillendirmiyorlar veya üstüne düşmüyorlar gibi geliyor bana...