Öneri 500-1000 TL arası içi dolu kasa önerisi monitörsüz

Bu konuyu okuyanlar

AhmetKorkusuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Merhabalar benim sistemim çok kötü o yüzden kasa almak istiyorum ama bütçem çok fazla değil bu para az ama elimden gelen bu yapabilceğim bişey yok para kolay kazanılmıyor biliyorsunuz. monütörüm iyi sadece kasam çöp hiçbir oyun açmıyor öneriler için teşekkürler.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
O fiyata 10 yıllık sistemi bile 1000 tl ye bulamazsınız. Ya 2. ellere bakın ya da en az 4000 TL biriktirmeyi deneyebilirsiniz.

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Merhabalar benim sistemim çok kötü o yüzden kasa almak istiyorum ama bütçem çok fazla değil bu para az ama elimden gelen bu yapabilceğim bişey yok para kolay kazanılmıyor biliyorsunuz. monütörüm iyi sadece kasam çöp hiçbir oyun açmıyor öneriler için teşekkürler.
Maalesef günümüzde minumum 3000TL gerekli.
Siz şuanda kullandığınız sistemi yazın.Geliştirilebilecek tarafları bu bütçe ile geliştirmeye çalışırız.Olmadı Sisteminizi satıp üzerine para koyarak size bir sistem toplayabiliriz.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Hocam letgodan bir tane bulmayı deneyeceğim ?

AhmetKorkusuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Maalesef günümüzde minumum 3000TL gerekli.
Siz şuanda kullandığınız sistemi yazın.Geliştirilebilecek tarafları bu bütçe ile geliştirmeye çalışırız.Olmadı Sisteminizi satıp üzerine para koyarak size bir sistem toplayabiliriz.
Dediğim gibi sistemim neredeyse çöp para bile etmeye bilir ama genede yazim bakalım belki bişey buluruz
Intel(R) Celeron(R) J1800 2.41GHz 2.41GHz
4 GB RAM
64 Bit İşletim Sistemi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam letgodan bir tane bulmayı deneyeceğim ?
2000 tl civarıda olur ama çok fazlada çıkamam

AhmetKorkusuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Ben pek anlamıyorum ya hiç kasanın içini açmadığım için belkide kirden donuyor bilmiyorum işlerden açıp bakamıomki ama kasada ekran kartı yok ondanda donuyor olabilir hiç bilmiyorum ya :/

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Ben pek anlamıyorum ya hiç kasanın içini açmadığım için belkide kirden donuyor bilmiyorum işlerden açıp bakamıomki ama kasada ekran kartı yok ondanda donuyor olabilir hiç bilmiyorum ya :/
Hocam minicik bütçeyle dünyaları istiyorsunuz. siz en iyisi biraz daha para biriktirin. 4500 hedeflerseniz çok güzel apu sistem toplayabiliriz. Bu bütçe ve düşünceyle maalesef size uygun bilgisayar bulamayız. :(

AhmetKorkusuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Elden gelen bu yapcak bişey yok para kolay kazanılmıyorki :(

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Dediğim gibi sistemim neredeyse çöp para bile etmeye bilir ama genede yazim bakalım belki bişey buluruz
Intel(R) Celeron(R) J1800 2.41GHz 2.41GHz
4 GB RAM
64 Bit İşletim Sistemi

2000 tl civarıda olur ama çok fazlada çıkamam
Anakart modelini de yazar mısınız?
Birde Psu(Güç kaynağı ) modelini ve Depolama alanını yazar mısınız?

AhmetKorkusuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
En fazla 2000-2500 arası biriktirebilirim başka çıkmaz :/

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Hocam işlemciniz çokta kötğ değilmiş raminizde çok değil ama idare eder. Hocam 2. el ekran kartları size ilaç gibi gelebilir belki. ?

AhmetKorkusuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Anakart modelini de yazar mısınız?
Ona nerden bakıcam?

Hocam işlemciniz çokta kötğ değilmiş raminizde çok değil ama idare eder. Hocam 2. el ekran kartları size ilaç gibi gelebilir belki. ?
İşte onlar ne kadar olur bi kasa alamazsamda bi ekran kartı ii olur pc ekran kartı yerine işlemciyi kullanıyor o yüzden donuyor bence bi ekran kartı ilaç gibi olur

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Ona nerden bakıcam?

İşte onlar ne kadar olur bi kasa alamazsamda bi ekran kartı ii olur pc ekran kartı yerine işlemciyi kullanıyor o yüzden donuyor bence bi ekran kartı ilaç gibi olur
CPU-Z programını bilgisayarınıza indirin.
Oradan sistem bilgilerinize detaylıca bakabiliriz.
Bu arada sormak istediğim bir kaç soru var.
Monitörünüz büyük ihtimalle 60 Hrz değil mi?
Hangi tür oyunlar oynayacaksınız bilgisayarda?
Kasa modeliniz ne?Kasanın bir yanında yazması gerekir.

AhmetKorkusuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Öyle çok oyun düşkünü değilim League Of Legeds ve csgo açsın yeter yada gta5 hangisi olursa

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
BCPU-Z programını bilgisayarınıza indirin.

Bi League Of Legends Cs Go açsın yeter bana

Bi league of legends cs go falan açsın yeter bana yo öyle çok oyun düşkünü değilim
Düşük ayarlarda 60 fps akıcı bir şekilde oynatabilecek bir sistem toplayalım o halde.
Depolama alanınız ne kadar,kaç GB?

AhmetKorkusuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
CPU-Z programını bilgisayarınıza indirin.
Oradan sistem bilgilerinize detaylıca bakabiliriz.
Bu arada sormak istediğim bir kaç soru var.
Monitörünüz büyük ihtimalle 60 Hrz değil mi?
Hangi tür oyunlar oynayacaksınız bilgisayarda?
Kasa modeliniz ne?Kasanın bir yanında yazması gerekir.
Kasa modeli masaüstü modeliyle aynı technoPC

Düşük ayarlarda 60 fps akıcı bir şekilde oynatabilecek bir sistem toplayalım o halde.
Depolama alanınız ne kadar,kaç GB?
4 GB ramım var 3.88 i boş

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Kasa modeli masaüstü modeliyle aynı technoPC

4 GB ramım var 3.88 i boş
Hocam Ram ile Depolama farklı şeyler.
Ram:Oynadığın veya uğraştığın işte daha fazla performans veren anakart slotuna takılan 2,4,8 GB gibi miktarlarda bulunan bir donanım.
Depolama birimi ise :HDD veya SSD olarak ikiye ayrılıyor.120,240 veya 500 GB gibi bulunan Bütün her şeyin kayıtlı olduğu yerdir.
Bilgisayarınızdaki Depolama alanına Bilgisayar imgesie sağ tıklayıp Özellikler kısmına tıklayın.
Oradan Aygıt Yöneticisi bölümüne tıklayın.
Orada çeşitli donanımlar hakkında bilgi veren bir panel açılacak.Orada Disk sürücüleri kısmını açın.
Oranın ekran resmini ekran alıntısı aracı ile buraya yollayın.Ya da orada yazanları harfiyen buraya yazın.

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Yok,boşver,işlemci çok çok zayıf. kasayı ,ramlerini ve hdd yi kullansın ,Sanırım elindeki 4 gb ram ddr3
tür. Bi baksın yine de cpuz dan.

Sen gördüğüm kadarıyla bu işlerden anlıyorsun, Ama hiç komple kasa önerme bence. 2000 tl ye ,2. el anakart,işlemci ve e.kartı üçlüsü ,2 elden gayet iyi toplanır. Ve şu anki makinanın ,tabiri caizse,posasını çıkarır. Bi bakın olmazsa,yazmaya başlamışsın ,konuyu tamamla derim. :)

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Yok,boşver,işlemci çok çok zayıf. kasayı ,ramlerini ve hdd yi kullansın ,Sanırım elindeki 4 gb ram ddr3

Sen gördüğüm kadarıyla bu işlerden anlıyorsun, Ama hiç komple kasa önerme bence. 2000 tl ye ,2. el anakart,işlemci ve e.kartı üçlüsü ,2 elden gayet iyi toplanır. Ve şu anki makinanın ,tabiri caizse,posasını çıkarır. Bi bakın olmazsa,yazmaya başlamışsın ,konuyu tamamla derim. :)
hocam maalesef pc hakkında aşırı çok fazla bilgim yok. Yani aklıma bişiler getirmeye çalışıyorum ama bütçe aşırı az olduğu için olmuyo. bence güzel bir pc alıp taksitle ödeme yapmak nasıldır?

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290

Hocam Anakart +işlemci+Ram'i satsa.Buradan minumum 300 TL gelse.
Bütçemiz 1300 TL bütçemiz olsa.Temiz ikinci el R7 240+Xeon e5430+Uyumlu bir anakart+Tek slot DDR4 Ram alsak.Olmaz mı?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
hocam maalesef pc hakkında aşırı çok fazla bilgim yok. Yani aklıma bişiler getirmeye çalışıyorum ama bütçe aşırı az olduğu için olmuyo. bence güzel bir pc alıp taksitle ödeme yapmak nasıldır?
2000-2500 TL ile 2.elde olsa yeni bi pc almak pek mantıklı değil. Kasa,power ,ram HDD olayını abartıp fiatı iyice şişiriyorlar.
Hocam Anakart +işlemci+Ram'i satsa.Buradan minumum 300 TL gelse.
Bütçemiz 1300 TL bütçemiz olsa.Temiz ikinci el R7 240+Xeon e5430+Uyumlu bir anakart+Tek slot DDR4 Ram alsak.Olmaz mı?
Muazzam olur tabi ki .Ayrıca 2000 tl yede çıkabilirm diyor, Ahmet. 2000 TL ye çok daha iyisi bile toplanır.

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
O halde bu sistem kenarda dursun.Belki az bütçe ile bunu almak ister
R7 240(İkinci el temiz)=400TL
Xeon e5430(İkinci el temiz.)=200TL
Uyumlu anakart(asus p5g41c-m-lx)=300TL
DDR4 4GB Ram=400TL
Eğer 2000 TL 'ye çıkarsa Ekran kartı yine ikinci el olacak şekilde(İkinci elden seçiyorum.Çünkü şuanda kartlar gerçekten çok pahalı.Ama ikinci elde temiz ürünler var hemde daha ucuz.)
GTX750=650TL
msı h310 m pro=400
Xeon e5430=200TL(işlemciyi önceki sistemde aynı seçtim.Bu işlemci ekran kartını besler.Ram'i bu sistemde arttırmak daha çok işe yarar diye düşündüm.)
DDR4 (2X8) Ram=800 Tl

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
2.sistemdeki,yani gtx 750 li sistemdeki anakart,H310 yani,xeon işlemciye uymaz. Bi de 2.el ,ona uygun bi anakrt önerirsen,işlem tamamdır. 400 tl den daha ucuza bile bulunur.:)

AhmetKorkusuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Hocam Ram ile Depolama farklı şeyler.
Ram:Oynadığın veya uğraştığın işte daha fazla performans veren anakart slotuna takılan 2,4,8 GB gibi miktarlarda bulunan bir donanım.
Depolama birimi ise :HDD veya SSD olarak ikiye ayrılıyor.120,240 veya 500 GB gibi bulunan Bütün her şeyin kayıtlı olduğu yerdir.
Bilgisayarınızdaki Depolama alanına Bilgisayar imgesie sağ tıklayıp Özellikler kısmına tıklayın.
Oradan Aygıt Yöneticisi bölümüne tıklayın.
Orada çeşitli donanımlar hakkında bilgi veren bir panel açılacak.Orada Disk sürücüleri kısmını açın.
Oranın ekran resmini ekran alıntısı aracı ile buraya yollayın.Ya da orada yazanları harfiyen buraya yazın.
Ekran Alıntısı.PNG