Xiaomi Telefonlarında Yazılımsal Hatalar..

Bu konuyu okuyanlar

Taha1212

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Yaklaşık 4 aydır Xiaomi Redmi Notet 9 Pro kullanıyorum. Telefonda biriyle konuşurken telefonun ekranı açılıyor, hoparlörü açıyor bunun gibi şeyler çok sık olunca telefondan soğumaya başladım. İlerde olacak güncellemelerde bu hata düzelir mi?

ember_moon7

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,177
Yaklaşık 4 aydır Xiaomi Redmi Notet 9 Pro kullanıyorum. Telefonda biriyle konuşurken telefonun ekranı açılıyor, hoparlörü açıyor bunun gibi şeyler çok sık olunca telefondan soğumaya başladım. İlerde olacak güncellemelerde bu hata düzelir mi?
Xiaomi yazılım konusunda berbat bir firma. Güncelleme ile düzelebilir.

MMTKR

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
linageos yada arrow os bu ikisinden birini kurun bu iki custom rom stabilik ve saflık üzerine kurulu miüi çöpünden kurtulun

Akagi

Doçent
Reaksiyon puanı
841
Bunun yazılımla ilgisi yok ki. Ayarlardan Konuşurken kamera sensörü yüzümü algılayınca ekran kapansın diye ya da benzer bir seçenek var. Bunu açarsanız telefonu yüzünüze yaklaştırdığınız da otomatik kapanır ekran.

Reaksiyon puanı
6,381
Bunun yazılımla ilgisi yok ki. Ayarlardan Konuşurken kamera sensörü yüzümü algılayınca ekran kapansın diye ya da benzer bir seçenek var. Bunu açarsanız telefonu yüzünüze yaklaştırdığınız da otomatik kapanır ekran.
O sensörün düzgün çalışmaması yazılımsal hata işte. Rn 8'de ekranın kendi kafasına göre açılıp kapanmasını ben de gördüm. Ayrıca hoparlörün de kendi kendine açılması baya yazılımsal sorun.

Ayrıca o sorun, "Ayarlar>Tüm Özellikler>Çekirdek Sürümü>Proximity Sensor Calibration" ile çözülüyor diye biliyorum.

Son düzenleme:

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
En yakın güncelleme miui 12.5 cözülmüştür blki
Hayır 12.5 bir şeyi çözmeyecek. MIUI hep böyleydi. Benim telefonumı çöp ettiren, Xiaomi'den nefret ettiren arayüzdür. Şu an Pixel Experience'deyim ve telefonuma 10 ay sonra verecekleri Android 11 güncellemesini aldım bile. Tıpkı Android 10'da olduğu gibi çıktıktan 1 yıl sonra 11'i verirlerse şaşırmam.

OfIERH.png

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Hayır 12.5 bir şeyi çözmeyecek. MIUI hep böyleydi. Benim telefonumı çöp ettiren, Xiaomi'den nefret ettiren arayüzdür. Şu an Pixel Experience'deyim ve telefonuma 10 ay sonra verecekleri Android 11 güncellemesini aldım bile.

OfIERH.png
Malesef redmi cihazlarda sıkıntılar çok ben 1.5 seneden fazladır mi9T kullanıyorum arayüzle ilgili bir sorunum yok şarj konusu dışında şarjın içinden geçtiler rom kurmak çözüm olabilir lakin bilmiyorsa bu işleri cihazı daha beter yapabilir. O yüzden miui 12.5 beklesin çözülmez ise rom tercih edebilir

Reaksiyon puanı
6,425
Hayır 12.5 bir şeyi çözmeyecek. MIUI hep böyleydi. Benim telefonumı çöp ettiren, Xiaomi'den nefret ettiren arayüzdür. Şu an Pixel Experience'deyim ve telefonuma 10 ay sonra verecekleri Android 11 güncellemesini aldım bile. Tıpkı Android 10'da olduğu gibi çıktıktan 1 yıl sonra 11'i verirlerse şaşırmam.

OfIERH.png
Pixel Experience çok güzel aslında ama ben emuiden memmun olduğum için şuanlık rom kurmayacağım. :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Pixel Experience çok güzel aslında ama ben emuiden memmun olduğum için şuanlık rom kurmayacağım. :)
Heralde şuana kadar gördüğüm en iyi oynanmış android emui 8.0 diyebilirim.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Malesef redmi cihazlarda sıkıntılar çok ben 1.5 seneden fazladır mi9T kullanıyorum arayüzle ilgili bir sorunum yok şarj konusu dışında şarjın içinden geçtiler rom kurmak çözüm olabilir lakin bilmiyorsa bu işleri cihazı daha beter yapabilir. O yüzden miui 12.5 beklesin çözülmez ise rom tercih edebilir
MIUI 12 kullandığım zaman 1.5, maksimum 2 saat ekran süresi alıyordum.
Screenshot_20210602-103257_Ayarlar.png

Yüzde 53 şarjla 8 buçuk saat ekran süresi aldım bu arada. Rekor 14 saat.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Öyle demeyin Xiaominin şarjı 1 hafta gidiyormuş forumda öyle diyorlar.

Her şey bir yana, Lineage veya benzer stabiliteye sahip bir rom kurmanızı öneririm. MIUI gerçekten vasat.
Lineage de güzel ama teması bana hitap etmiyor. O temayı görünce aklıma Alcatel ve Casper telefonlar geliyor. Pixel arayüzü efsane benim için.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
MIUI 12 kullandığım zaman 1.5, maksimum 2 saat ekran süresi alıyordum.
Ekli dosyayı görüntüle 155535

Yüzde 53 şarjla 8 buçuk saat ekran süresi aldım bu arada. Rekor 14 saat.
Sarj konusunda gerçekten leş ettiler cihazları rom iyimiş bu arada gercekten şarj olayı iyice canımı sıkarsa rom kurabilirim bnde

Her şey bir yana, Lineage veya benzer stabiliteye sahip bir rom kurmanızı öneririm. MIUI gerçekten vasat.
Kim demiş onu ya gelsin max 5 saat dayandırsın ?

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Sarj konusunda gerçekten leş ettiler cihazları rom iyimiş bu arada gercekten şarj olayı iyice canımı sıkarsa rom kurabilirim bnde

Kim demiş onu ya gelsin max 5 saat dayandırsın ?
Kurabilirsin. SD cihazlarda çok kolay ROM işlemi.

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
MIUI 12.5 güncellemesi Temmuz ayı içerisinde bekliyorum arkadaşlar.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104

Xiaomi ama hangi xiaomi genelleme yaparak konuşmayın modelden modele göre değişir mah farkları var bende redmi note 8 kullanıyorum o telefonla konuşurken ekran kapanma sensörü biraz hatalı çalışıyor ve bazı hataları var ama hiç biri cihazdan soğumam için büyük bir neden olmadı performans olarak performansını seviyorum redmi note 8 in bataryası da benim kullanımıma göre ve oyun içi ve oyun dışı yaptığım ayarlara göre daha çabuk veya daha geç bitebiliyor şarj ederken aşırı derecede beklemiyorum

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Xiaomi ama hangi xiaomi genelleme yaparak konuşmayın modelden modele göre değişir mah farkları var bende redmi note 8 kullanıyorum o telefonla konuşurken ekran kapanma sensörü biraz hatalı çalışıyor ve bazı hataları var ama hiç biri cihazdan soğumam için büyük bir neden olmadı performans olarak performansını seviyorum redmi note 8 in bataryası da benim kullanımıma göre ve oyun içi ve oyun dışı yaptığım ayarlara göre daha çabuk veya daha geç bitebiliyor şarj ederken aşırı derecede beklemiyorum
@Yusuf ÇALIŞ adlı arkadaşta redmi note 8 kullanıyor ve yazılım sıkıntılarının olduğunu söyledi. Redmi Note 8 arayüzde bile kasan bir cihaz. Bu arada hiçbir akıllı telefonun bataryası 1 hafta dayanamaz. @Sıradan Kullanıcı adlı arkadaş o mesajda xiaomi yi abartılı bir şekilde öven fanlarından bahsetmiş. Amiral gemisi cihaz olan Xiaomi Mi8 kullanan arkadaşım vardı, ilk zamanlar cihaz güzel çalışıyordu ama 2 sene sonra çok sıkıntı çıkarmaya başladı.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
@Yusuf ÇALIŞ adlı arkadaşta redmi note 8 kullanıyor ve yazılım sıkıntılarının olduğunu söyledi. Redmi Note 8 arayüzde bile kasan bir cihaz. Bu arada hiçbir akıllı telefonun bataryası 1 hafta dayanamaz. @Sıradan Kullanıcı adlı arkadaş o mesajda xiaomi yi abartılı bir şekilde öven fanlarından bahsetmiş. Amiral gemisi cihaz olan Xiaomi Mi8 kullanan arkadaşım vardı, ilk zamanlar cihaz güzel çalışıyordu ama 2 sene sonra çok sıkıntı çıkarmaya başladı.
Ben de Note 8 kullanıyordum ve yukarıda anlattım. Telefonu satma aşamasına gelmiştim bir dönem. O derece kötüydü. Pixel Experience sağolsun vazgeçtim.

Reaksiyon puanı
7,999
Cümlenin sonuna (!) yazmayı unutmuşum fakat rahatlıkla anlaşılabiliyor ironi olduğu. Yanlış anlamışsınız sanırım.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Cümlenin sonuna (!) yazmayı unutmuşum fakat rahatlıkla anlaşılabiliyor ironi olduğu. Yanlış anlamışsınız sanırım.
Aynen öyle. Gündelik kullanımda 1 hafta şarjı dayanan hiç bir cihaz yok. Arkadaş ya şaka yapıyor ya da xiaomi fanboyu bu kadar abartığına göre...