Haber Dolar Kendi Rekorunu Kırdı!

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Şuan o dönemlerden daha da kötü. Tarihimizde ilk kez bu kadar kötü para birimimiz. Ve bunun ileri boyutunu düşünmeye bile korkuyorum.
Gidip kendimiz üretmek yerine dolar karşılığı ülkeye giren ürünler alırsak bunun daha kötüsünü düşünmemize gerek kalmadan gerçekleşir.
O dönemler kadar kötü olduğunu sanmıyorum.O zaman iç karışıklık durumuna gelmiştik neredeyse.
Yatırım ortamı için bugünden daha güvensiz bir ortam vardı.Zaten ihracatta neredeyse yerlerde idi.
Şimdi pandemi+Siyasi olaylar ve Küresel çapta oluşan olaylar (Söz yerindeyse Afrika'da kabile savaşı çıksa mızrağın ucu bize dokunuyor.) Ekonomide zorluklar meydana getirdi.
Pandemi olmadan önce de maksimum 7.20 civarına kadar gelmiş.Ardından Cumhuriyet Tarihinde ilk kez cari fazla verdiğimiz için yani Ülkedeki dolar hem içeride kalıp hemde buna ek olarak dolar girince dolar 5 seviyelerine kadar geriledi.(Çin-ABD ticaret savaşı bize yaradı o zaman.)
Şimdi ise yarının bize ne getireceğini bilmediğimiz için bir belirsizlik sürüyor gibi.Belirsizlik uzun vadede çok kötü bir şeydir.

Reaksiyon puanı
3,027
Dolar değerlenmiyor, Türk Lirası değersizleşiyor. Biz daha iç politikada iyi değiliz ki dış politikada iyi olalım. Ailede hem anne hem baba asgari ücretle çalışsa açlık sınırının altında yaşıyor.

Türk Lirası'nda birikimini tutan zaten yoktur ama yine de söyleyeyim: tutmayın.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Eskiden Azerbaycan'dan ve Gürcistan'dan hatta Ermenistan'dan bile(buradan gelenler genellikle kaçak geliyordu Türkiye'ye çalışmak için o zamanki refahından yararlanmak için malum şahıs o zaman başbakandı ve hiçbir şey yapmamıştı bu konuda düşün bir ülkeye elini kolunu sallayarak girebilir misin?(örnek Suriyeliler)) buraya çalışmak ya da alışveriş için gelenler oluyordu. Şimdi tam tersine mi döndü ya da dönüyor mu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

trefsane2015 Bu kadar kızacak ne vardı? Yalan söylemiyoruz sonuçta.
Allah Tayyib reisi ülkenize fazla görmesin. Adam hakkatten mazlumların yanında.
Diğer ülke başkanlarının ömründen alıp Reisin ömrüne versin. Onun gibi Lider bir daha gelmez gelmiyecek te. Türkiye çok gelişmiş ülke, keşke Türkiyede göz açsaydım.

Malum şahıs filan deme bi daha. Raporlarsam ban atarlar ondan.

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,974
Diğer ülke başkanlarının ömründen alıp Reisin ömrüne versin. Onun gibi Lider bir daha gelmez gelmiyecek te. Türkiye çok gelişmiş ülke, keşke Türkiyede göz açsaydım.

Burası aslında kötü bir ülke vatandaşlara harcayacakları paraları suriye'lilere veriyorlar.

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482
Burası aslında kötü bir ülke vatandaşlara harcayacakları paraları suriye'lilere veriyorlar.
He bide böyle dediklerin de hep şu tür bahaneler var: Irkçı mısın?
Konu dışına çıktım biraz , pardon
-[Otomotik olarak birleştirildi]-
Bize İkokul'a ne anlatıldı?
Damlaya damlaya göl olur dendi dimi?
E şuan o göl çöle Döndü!

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
arkadaşlar bir ülke üretmeli hollanda dediğimiz ülke onlara zamanında verdiğimiz lale tohumlarıyla üretimi genişletti ve bütün dünyaya lale ihraç ediyo ve sırf bundan kazandıkları para türkiyenin ihracat kaleminden daha fazla tek lale diyorum bak bizim gibi bi tarım ülkesinde çiftçiler isyan bayrağı çekiyor halk et alamıyor eskiden kasa kasa balık alırdı insanlar artık kiloyla balık dahi alamıyolar üretim yok diyelim ulan sanayi yok teknoloji bilim yok o yok bu yok yoktan var etmek olurmu olmaz bu ülke yalnızca tarım üretimini dünya standartlarında yapsa aylık asgari ücretimiz dolar bazında minumum 1000 dolar olur ama yapılmıyo inşaatçılara yedirdiler paraları diyanete akıttılar(daha fazla konuşmak istemiyorum anladınız siz onu :D )ya hükümetin kalbi olan önemli 2 şehir konya ve rize'de insanlar artık hükümet bizi bitirdi diyor daha ötesi YOK

J. İmre

Asistan
Reaksiyon puanı
77

İlham neyse Erdoğan'da odur. Araştırın isterseniz. Türkiye halkı ne durumda ben demiyorum halk diyor Erdoğan'a hakkımız haram zehir zıkkım diyorlar. Türk halkı daha mazlum değil mi? Ülkeye kaçan giren Ermeniler bile vardı hem Suriyelilerden önce. Belki de hala var.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Yok kardeşim. Ülke baya güzel, öyle söyleme. Belki Süriyelilerin duaları sizin ülkeyi koruyor? nerden bilesiniz? Ülkeyi başka adam böyle güzel kontrol edemez ki.

Ayrıca bir ülkeye izin vermezler sadece kendi vatandaşlarına hizmet versin. Hitler`i neden düşman gördü bu dünya biliyon mu?
Hitler görüyordu ki kendi ülkesinde Almanya vatandaşları çalışmıyor yokluk çekiyor. Ülkeye yurtdışından başka milletlerden gelip çalışıp para kazanıyordular ama kendi vatandaşları kenarda kalmış.
Adam kendi halkından olmayanları ülkeden çıkarmaya kalkışınca savaş balşladı.
Almanya Halkı bunun için Hitlere destek oluyordu. Diğer devletlere karşı direniş gücü buradan yani halk tarafından geliyordu.

J. İmre

Asistan
Reaksiyon puanı
77
Arkadaşın kafası da baya güzel. Ee ne olacak ülke toparlanamaz halde. Fabrikaları satılmış ödenemeyecek borçları var. Parası tarihinde en kötü durumda ve hala da değer kaybetmeye devam ediyor ve edecek. Alım gücü düşmüş. Maaşlar yetmiyor. Ülkeye 6 milyon(hatta belki de daha fazla) Suriyeli girmiş şehirlere dağılmışlar. Kamplarda kalmak yerine en doğrusu kamplarda kalmalarıydı. Ve bir sürü olay kopmuş haberin var mıydı? 2019'da borçlar genel müdürlüğü oluşturulmuş haberin var mıydı? Eskilere geri döndük borçlarını ödeyemeyen osmanlı misali düyun-u umumuye gibi anladın sen onu.

zenginler-ve-oteki-turkiye-782801-1.jpg

Son düzenleme:

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Arkadaşın kafası da baya güzel. Ee ne olacak ülke toparlanamaz halde. Fabrikaları satılmış ödenemeyecek borçları var. Parası tarihinde en kötü durumda ve hala da değer kaybetmeye devam ediyor ve edecek. Alım gücü düşmüş. Maaşlar yetmiyor. Ülkeye 6 milyon(hatta belki de daha fazla) Suriyeli girmiş şehirlere dağılmışlar. Kamplarda kalmak yerine en doğrusu kamplarda kalmalarıydı. Ve bir sürü olay kopmuş haberin var mıydı? 2019'da borçlar genel müdürlüğü oluşturulmuş haberin var mıydı? Eskilere geri döndük borçlarını ödeyemeyen osmanlı misali düyun-u umumuye gibi anladın sen onu. Zaten siz rus kuklasınız ilham rus kuklası. Diğerini söylemiyorum bile.
Rus kuklası biraz ağır bir itham olmadı mı sizce?

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Arkadaşın kafası da baya güzel. Ee ne olacak ülke toparlanamaz halde. Fabrikaları satılmış ödenemeyecek borçları var. Parası tarihinde en kötü durumda ve hala da değer kaybetmeye devam ediyor ve edecek. Alım gücü düşmüş. Maaşlar yetmiyor. Ülkeye 6 milyon(hatta belki de daha fazla) Suriyeli girmiş şehirlere dağılmışlar. Kamplarda kalmak yerine en doğrusu kamplarda kalmalarıydı. Ve bir sürü olay kopmuş haberin var mıydı? 2019'da borçlar genel müdürlüğü oluşturulmuş haberin var mıydı? Eskilere geri döndük borçlarını ödeyemeyen osmanlı misali düyun-u umumuye gibi anladın sen onu. Zaten siz rus kuklasınız ilham rus kuklası. Diğerini söylemiyorum bile.
Rus kuklasıyız? mesajın resmini çektim. Seni şikayet edicem. Evi Polis arayıp çağırıp sorgu sual yaparsa günahı bende görme.
Sölicem yönetime İP aresini polise versin.

J. İmre

Asistan
Reaksiyon puanı
77
Rus kuklasıyız? mesajın resmini çektim. Seni şikayet edicem. Evi Polis arayıp çağırıp sorgu sual yaparsa günahı bende görme.
Sölicem yönetime İP aresini polise versin.
Peki öyle olsun sildim onu bir şey demiyorum. Rus kuklası dediğim için kusura bakma. Özür dilerim.

Son düzenleme:

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
ALLAH benden alsın reisimize versin, ALLAH reisimizi korusun; ALLAH reise daha çok saray nasip etsin.

Ay'a reisimizin portresini dikicez, dış güçler engel olamayacak ??

YAŞASIN RTE TÜM DÜNYA GÜCÜMÜZÜ GÖRECEK cCc
Söyle şeyler atmayın bakın.
Yarın Foruma Silivri'de yeni bir sayfa açmayı istemezsin sanırım :)

J. İmre

Asistan
Reaksiyon puanı
77
Bana dediğin sözü de + Başbakana karşı konuştuğun için de güzelce para cezası yiyiceksin.
Bundan sonra bak bakalım nasıl kafadan sallıyorsun böyle sözleri.
Sen de var ya farklı düşünceye saygın yok he o zaman bu forumda ne işin var. Tamam dediğim şey ağır oldu kusura bakma dedim fakat. Senin şimdi bu yaptığın. Yani ne diyeyim. Hem başbakan da değil o Cumhurbaşkanı.

Son düzenleme:

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Bana dediğin sözü de + Başbakana karşı konuştuğun için de güzelce para cezası yiyiceksin.
Bundan sonra bak bakalım nasıl kafadan sallıyorsun böyle sözleri.
Cidden kötü bir benzetme ve itham. Gerçekten böyle bir şey nasıl söyleyebilir inanamıyorum. Hiç böyle biri de değildi.

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482
İlham neyse Erdoğan'da odur. Araştırın isterseniz. Türkiye halkı ne durumda ben demiyorum halk diyor Erdoğan'a hakkımız haram zehir zıkkım diyorlar. Türk halkı daha mazlum değil mi? Ülkeye kaçan giren Ermeniler bile vardı hem Suriyelilerden önce. Belki de hala var.

Bu Mesajını Tam Olarak Anlayamadım

Son düzenleme:

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Burada eğer Geçmiş tarihlerde Devlet başkanlarının yaptıklarını veya yaptıkları iddia edilen şeyleri konuşursak Burada nefret söylemlerinden başka bir şey çıkmaz.O yüzden konumuza dönelim isterseniz?

Reisi övdük diye silivriye gitmeyiz herhalde ?
Reis,Mafya pp'li herkesi içeri atıyor desem?

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,762
Sen de var ya farklı düşünceye saygın yok he o zaman bu forumda ne işin var. Tamam dediğim şey ağır oldu kusura bakma dedim fakat. Senin şimdi bu yaptığın. Yani ne diyeyim.
Dikkat ettiysen ilk sen bana laf çarpmak için başladın. Seninle konuşmuyordum ya. Yok gürcüstan yok ermeni falan filan.
ermenileri de Erdoğan Ve İlhamın birliktelik gücü yendi. Sen bizim Lider başkanlarımıza laf atmaya çalışıyon. Nedir? Sen kimin tarafındasın? Söylede bilelim heeee

Çay Perisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
938
Burada eğer Geçmiş tarihlerde Devlet başkanlarının yaptıklarını veya yaptıkları iddia edilen şeyleri konuşursak Burada nefret söylemlerinden başka bir şey çıkmaz.O yüzden konumuza dönelim isterseniz?

Reis,Mafya pp'li herkesi içeri atıyor desem?
Ne mafyası ayol yok öyle bir şey

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar