Yardım Lenovo Z50-70 Ekranda Işık Beli̇rti̇si̇

Bu konuyu okuyanlar

berke39

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba lenovo z50-70 modelli dizüstü bilgisayarımı kapadığım zaman ekranın sağ altında ışık sızmasına benzer bir ışık beliriyor. Sorunun ilk zamanlarda bataryadan kaynaklı olduğunu düşündüm ve bataryayı söktüm. Bataryayı söktüğüm zaman sorunun ortadan kalktığı fakat bilgisayarımı batarya olmadan prize bağlı olarak çalıştırdıktan sonra tekrar kapadığımda bu sorun devam ediyor. Prizden çektikten kısa süre içeresinde yaklaşık 2-3 sn sonra ışık kayboluyor.Problemim aşağıdaki resim ve videodaki gibidir.Bu sorun nedir arkadaşlar yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum teşekkürler.

Ekli dosyalar

• cb32190b-b9a5-4976-80f5-5e2c6f18fa73.jpg
    cb32190b-b9a5-4976-80f5-5e2c6f18fa73.jpg
    31.1 KB · Görüntüleme: 46

ThorJ

veritas
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Merhaba lenovo z50-70 modelli dizüstü bilgisayarımı kapadığım zaman ekranın sağ altında ışık sızmasına benzer bir ışık beliriyor. Sorunun ilk zamanlarda bataryadan kaynaklı olduğunu düşündüm ve bataryayı söktüm. Bataryayı söktüğüm zaman sorunun ortadan kalktığı fakat bilgisayarımı batarya olmadan prize bağlı olarak çalıştırdıktan sonra tekrar kapadığımda bu sorun devam ediyor. Prizden çektikten kısa süre içeresinde yaklaşık 2-3 sn sonra ışık kayboluyor.Problemim aşağıdaki resim ve videodaki gibidir.Bu sorun nedir arkadaşlar yardımlarınız ve fikirlerinizi bekliyorum teşekkürler.

Muhtemelen o kısımda monitöre baskı uygulayan birşey var. Kapağın açılıp-kapanmasında bir sorun var mı? Eğer yanlış anlamadıysam sorunu bundan olmalı.

berke39

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Muhtemelen o kısımda monitöre baskı uygulayan birşey var. Kapağın açılıp-kapanmasında bir sorun var mı? Eğer yanlış anlamadıysam sorunu bundan olmalı.
Kapağın açılıp kapanmasında herhangi bir problem yok rahat bir şekilde açılıp kapanıyor

ThorJ

veritas
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Kapağın açılıp kapanmasında herhangi bir problem yok rahat bir şekilde açılıp kapanıyor
Işık sızması gibi birşey oluyor, bu genelde ekrana baskı uygulanmasından kaynaklanır. Asıl sorun neden ekranın ışık verdiği ama. Kapalıyken olması ilginç bir durum.

berke39

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Işık sızması gibi birşey oluyor, bu genelde ekrana baskı uygulanmasından kaynaklanır. Asıl sorun neden ekranın ışık verdiği ama. Kapalıyken olması ilginç bir durum.
Evet maalesef bende anlamış değilim çalışır vaziyette olsa problem yok ama bilgisayar kapalı olduğu için karanlık ortamda ekranda sinir bozucu bir ışık var.Ve ileriye dönük bir arıza problemi yaşatabiliceği için endişeleniyorum.

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Bilgisayarın çerçevelerini sök sonra ekranın bağlantılarını söküp ekranı kaldır bir incele kırık çıkık varmı. eğer bir parça kırılıp veya bişi olduysa ekrana baskı yapıyorsa normal