Mansur Yavaş’tan AKP’lilere sert tepki: Kendinizi Allah’ın yerine koymayın

Bu konuyu okuyanlar

Irıs von Everec

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,472
Bu söylemine katılamıyacam. Doğru politika değil bence. HDP'ye çok yakın ve içli dışlı olması büyük bir kesimi rahatsız ediyor Ekrem İmamoğlunun.

Mesela HDP ile sabah akşam selamlaşmak AKP seçmenini MHP seçmenini hatta İYİ parti ve CHP içinde ki azda kalmış olsa ulusalçı ve Atatürkçü seçmeni rahatsız eder. Oradaki yüzde 10 oy için HDP'ye selam çakmak yerine. Diğer taraftaki yüzde 70'e selam çakması lazım Türkiye'yi kucaklayacak bir Cumhurbaşkanı olmak istiyorsa.
Mansur Başkan'ın 1.5 yıldır bir kere ağladığını devletini şikayet ettiğini itiraz ettiğini devlete kızdığını veya kötü gösterdiğini gördünüz mü ? Veya kameraları toplayıp şov yaptığını tv tv gezip Türkiye gündemini yorumladığını HDP'ye selam gönderdiğini gördünüz mü. ( Devlet adamı dediğin böyle biraz ağır başlı oturaklı olmalı bence.)

Sürekli gündem olma çabasıda rahatsız etmiyor mu sizide artık ! Daha dur dün bir bugün iki Beylikdüzü belediye başkanlığından İBB genel başkanı oluyon daha göreve başladığın ilk hafta Cumhurbaşkanlığı hesapları ve sürekli gündem olma şov yapma çabaları. ( Bana itici gelmeye başladı artık açıkçası. )
Her ay en az 1 kere Fox TV savah haberlerine katılmak haftada 1-2 kere basın açıklaması yapmak yok gazetecileri toplamak her gün demeç vermek sürekli video resim paylaşmak sosyal medyadan paylaşımlar sürekli Halk tv KRT tarzı yerlere çıkmak sürekli Sözcü ve Cumhuriyet gazetesi üstünden haberlerinin çıkması sürekli bir şov şovv sıkıyor artık bence.
2023te veya daha erken bi tarihte belli olacak bakalım halkın tepkisi. Chpnin adayının şansının çok yüksek olduğu zamanlar şuan. Doğru hamlelerle.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,239
Soru yere serilen kabe resmini neden kınamadın. Verilen cevaba bak ? Alakaya çay demle hesabı kendini Allah gibi görmekle dindar görmekle ne alaka ben anlayamadım... Millette Mansur Yavaş ı parlatacak diye her lafına ooooo ne laf çakmışş offf ne laf koymuş gibi yapmanın anlamı yok sanki... Yaptığı icraatlar ile gösterir o kendini zaten.
Bunca olaya rağmen canla başla savunan ve kalan nadirlerdensin, mesajlarının hepsini ekran görüntüsü alıp en kısa sürede ak saraya gidecem seni anlatacam bari bu aşk karşılıksız kalmasın aksaraydan 1 oda ve 20.000₺ maaşlı bir iş ayarlansın sana ?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Bunca olaya rağmen canla başla savunan ve kalan nadirlerdensin, mesajlarının hepsini ekran görüntüsü alıp en kısa sürede ak saraya gidecem seni anlatacam bari bu aşk karşılıksız kalmasın aksaraydan 1 oda ve 20.000₺ maaşlı bir iş ayarlansın sana ?
Çok zor değil azcık büyüsen ve yetişkin gibi davransan nasıl olur ?

Senin yazdıklarını okurken 12 bilemedin 13 yaşında biri ile muhattam oluyorum gibi geliyor. ( O derece saçmalıyorsun ve hayal dünyan çok değişik. ) Yazdıklarım seni ne ilgilendirir ! ( Benim yazdıklarıma kendi pencerenden doğrusunu yazarak beni eleştir. Eleştirebiliyorsan tabii. Ama böyle saçma sapan laflar etme lütfen. )

Yazdıklarımı beğenmiyorsanda engelle geç nedir bu çocukça hareketler. Halen anketlerde bile en az yüzde 35-38 çıkıyor AKP cumhurbaşkanlığı anketleride 48-52 arasında ip üstünde geziyor şu ettiğin laflara bak. LÜTFEN AZCIK AMA AZCIK BÜYÜ ARTIK.

95403

İnsanımsı bir bot
Reaksiyon puanı
209
Mansur Yavaş yükseliyor.

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Reaksiyon puanı
6,843
Soru yere serilen kabe resmini neden kınamadın. Verilen cevaba bak ? Alakaya çay demle hesabı kendini Allah gibi görmekle dindar görmekle ne alaka ben anlayamadım... Millette Mansur Yavaş ı parlatacak diye her lafına ooooo ne laf çakmışş offf ne laf koymuş gibi yapmanın anlamı yok sanki... Yaptığı icraatlar ile gösterir o kendini zaten.
Gösterdi de zaten

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Ekrem İmamoğlu'nun sürekli ŞOV peşinde olması ve HDP ile çok içli dışlı olması vatandaşı rahatsız ediyor bence.
Üstüne Mansur Yavaş neredeyse 2 yıl olacak belediye başkanlığında hiç kimsenin işine karışmaz devletine laf etmez saldırmaz sürekli kendi işine bakar. ( Devlet adamı böyle olmalı. )

Ekrem İmamoğlu bir hafta İç işleri bakanı ile kavga ediyor bir hafta Çevre ve Şehircilik bakanı ile bir hafta Sağlık bakanına çatıyor. En olmadı Cumhurbaşkanına bulaşıyor kafa tutuyor flan.

Veya ülke meselelerine karışıyor sürekli ( Belediye başkanısın sen işine baksana.) Ama yok Kayyum Atanan belediyelere gidiyor. Ayasofya'nın camii olmasını Yunan Medyasına yorumluyor. Yok gazetecileri toplayıp HDP'nin kapatma davasını yorumluyor. Veya Selahattin Demirtaş'ın tiyatrosu olsun HDP'liler ile ağaç dikmek olsun sürekli bir reklam ve SHOW peşinde gibi geliyor bana bu hareketler. ( Daha siyaseten olgunlaşması ve pişmesi lazım bence Ekrem İmamoğlunun. )
Özkan hocam sen bana demiştin ama sen çok yandaş kanal seyretmekten nasıl bir illüzyon a tutulmuşsun harbi ya.
Cb olacak adam bir defa toplumun her kesimine hitap etmeli her değerine sahip çıkmalı. Şuan ki zatın megri megri söylediğini, ankaraya sözde bayrak çekmesini,
Imraliya kabile göndermesini,
Otobüste barzani ile el sallamasını,
Osman öcalan ile oy istemesini,
Trt kürdi yi açmasını,
Hdp'yi meclise almasını (ki ortada bir kürt problemi varsa sorumlusu iktidardır. Burası barizdir ) vs vs sineye çekmiş sana.
Yok imamoğlu ağaç dikti vay kitap sattı yada slm yolladı geçeceksin bu işi. Bu saydıklarımı sineye çekebilmiş ama muhalefet olunca karşı gelen samimiyetsiz tavırlar yakışmıyor sana.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Özkan hocam sen bana demiştin ama sen çok yandaş kanal seyretmekten nasıl bir illüzyon a tutulmuşsun harbi ya.
Cb olacak adam bir defa toplumun her kesimine hitap etmeli her değerine sahip çıkmalı. Şuan ki zatın megri megri söylediğini, ankaraya sözde bayrak çekmesini,
Imraliya kabile göndermesini,
Otobüste barzani ile el sallamasını,
Osman öcalan ile oy istemesini,
Trt kürdi yi açmasını,
Hdp'yi meclise almasını (ki ortada bir kürt problemi varsa sorumlusu iktidardır. Burası barizdir ) vs vs sineye çekmiş sana.
Yok imamoğlu ağaç dikti vay kitap sattı yada slm yolladı geçeceksin bu işi. Bu saydıklarımı sineye çekebilmiş ama muhalefet olunca karşı gelen samimiyetsiz tavırlar yakışmıyor sana.

Sapla samanı karıştıyorsun ne yazık ki :(

Çözüm sürecinde olanlar ile günümüzdeki yaşananların HİÇBİR ALAKASI YOK. ( Ayrıca madem çözüm süreci yanlıştı yanlış olan bir şeyin benzerini şuan muhalefet bile bile deneyimlenmiş olduğu halde neden yapıyor o zaman ! )
Cumhurbaşkanı her kesimi kucaklamalı lafına katılıyorum gitsin aday gösterilince seçmen ile kucaklaşsın. Şuan sadece Belediye başkanı iken HDP yönetimi ile kucaklaşmak Selahattin Demirtaş ile kucaklaşmak ne alaka daha belediye başkanlığında iken.

Not: Ben çözüm süreci zamanı olanlardan rahatsızdım. Ama kan duracaksa terör bitecekse Analar ağlamayacaksa kan kussamda kızılcık şerbeti içtim demeye razıydım. İstemeye istemeyede olsa askerimiz şehit olmayacaksa terör bitecekse diye sessiz kaldı çoğu kesim.

Ama günümüzde HDP alenen PKK'yı kınamıyor terör örgütü olarak görmüyor YPG-PYD'ye sırtını dayıyor Apo nun Heykelini dikecez diyor dağ kadrosuna selamlar gönderiyor.( Çözüm sürecinde silah bırakacaz barışacaz diyorlardı fark bu. ) Bunu bile bile HDP ile iş tutmak iş birliği yapmak ittifak yapmak veya bakanlık alıp vermek ÇOK FARKLI İŞLER... Bu ikisini denk tutmanı sana yakıştıramadım ben asıl.

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Sapla samanı karıştıyorsun ne yazık ki :(

Çözüm sürecinde olanlar ile günümüzdeki yaşananların HİÇBİR ALAKASI YOK. ( Ayrıca madem çözüm süreci yanlıştı yanlış olan bir şeyin benzerini şuan muhalefet bile bile deneyimlenmiş olduğu halde neden yapıyor o zaman ! )
Cumhurbaşkanı her kesimi kucaklamalı lafına katılıyorum gitsin aday gösterilince seçmen ile kucaklaşsın. Şuan sadece Belediye başkanı iken HDP yönetimi ile kucaklaşmak Selahattin Demirtaş ile kucaklaşmak ne alaka daha belediye başkanlığında iken.

Not: Ben çözüm süreci zamanı olanlardan rahatsızdım. Ama kan duracaksa terör bitecekse Analar ağlamayacaksa kan kussamda kızılcık şerbeti içtim demeye razıydım. İstemeye istemeyede olsa askerimiz şehit olmayacaksa terör bitecekse diye sessiz kaldı çoğu kesim.

Ama günümüzde HDP alenen PKK'yı kınamıyor terör örgütü olarak görmüyor YPG-PYD'ye sırtını dayıyor Apo nun Heykelini dikecez diyor dağ kadrosuna selamlar gönderiyor.( Çözüm sürecinde silah bırakacaz barışacaz diyorlardı fark bu. ) Bunu bile bile HDP ile iş tutmak iş birliği yapmak ittifak yapmak veya bakanlık alıp vermek ÇOK FARKLI İŞLER... Bu ikisini denk tutmanı sana yakıştıramadım ben asıl.
Hocam çözüm sürecinde ne zaman öyle bir söz verdiler de tutmadılar? Anlaşma neydi ?Maddeler neydi? Neyin sözünde durmadılar? Hiçbir zaman halkla paylaşılmadı ki bunlar. Varsa bir kaynak haber
Şöyle adam akıllı maddeleri neler vs yazılmış buyur göster bana.
Benim bildiğim gördüğüm çıktılar aha biz barıştık hoov megri megri mitingler işte havada el sıkışmalar fln ardından baktık trt kürdi geldi işte kürtçe dilde eğitim olacak fln dendi ardına hdp kuruldu meclise alındı vs vs hangisini önceden bildik ki Şimdi sapla saman olsun bunun neresi çözüm süreci?
Yada madem öyle sözünde durmadılar madem işte silah kuşandılar fln ilan et bi sıkıyönetim toplat hepsini kapat trt kurdiyi hdpyi çıkart meclisten.. de ki öyleyse böyle. Seni Eleştirenlerin umugune cokmeyi biliyorsun.
Gücü mü yok yani herşey iki dudağında adamın. Ben böyle dedim mı o işler öyle olmuyor işte diyorlar ne olmuyor hocam ya vallahi de billahi de isterse olur paşa paşa olur

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Hocam çözüm sürecinde ne zaman öyle bir söz verdiler de tutmadılar? Anlaşma neydi ?Maddeler neydi? Neyin sözünde durmadılar? Hiçbir zaman halkla paylaşılmadı ki bunlar. Varsa bir kaynak haber
Şöyle adam akıllı maddeleri neler vs yazılmış buyur göster bana.

Her şeyin halka açıklamasına gerek yok. Ama MİT ile bazı isimler Osloda görüştü. Hatta İngiterede masadaydı heralde ara bulucu olarak. Sonradan gizli görüşmeler İngiliz basınından sızdı flan.

Ama çözüm sürecinin ana amacı silah bırakmaktı. Bu megri megri dediğin ve dağdan 33 kişinin silahları ile gelip Haburdan tepslim olması sürecin en başıydı. Kademeli olarak herkes aynı şekilde silahları ile teslim olacaktı. ( Tabii o işler sulandırıldı sonradan. Araçlar üstünde turlar şovlar flan. ) Burada ana nokta BARIŞTI SİLAH BIRAKMAYDI ve PKK'yı lav edilme süreciydi. Ama günümüzde tam tersi bir tutumu olan isimlerle ittifak yapmaya çalışanlar var.

Ayrıca HDP 2012 de kuruldu ve çözüm sürecinde aktif olarak gerek APO ile gerekse dağda PKK ile görüştüler. Bİldiğin haber taşıdılar. TRT kürdi gelmesi kürtçe seçmeli ders olması flan bunlar normal olması gereken şeyler zaten bir lutuf bile değil 40 yıldır verilmemesi hata. ( Kütçe eğitimde anadil olmaz ama o aradaki farkı kavramak lazım. )

Not: Bazı şeyler saymışın şunu yap bunu yap diyede en başta o saydıklarına karşı çıkacak olan CHP mecliste. Alenen PKK ile bağı çıkan belediyeye kayyum atanması bile ne dert oluyor bazılarına. Kapatma davası muhabbeti oldu HDP'den ses çıkmaz iken CHP savunmaya geçti ayrıca o dediklerin yapılınca Avrupaya ülkesini şikayet eden ve burada TEK ADAM VAR DİKTATÖR VAR kürtlere zulüm partilerini kapatıyor işkence ediyorlar gibi bağıranlar var...

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Vallahi hocam konuştuğu zaman mangalda kül bırakmıyor. Demokrasilerde askeri operasyon ve gizli görevler dışında halktan gizli hiçbirşey yapılmaz. Ne demek söylemesi gerekmez. Söyleyecek tabiki de. Oda bu ülkenin bir yurttaşı bizlerde. Hepimiz eşitiz öyle şey mi olur.

Ayrıca eleştiriye gelemeyene,
Düşüncesini söyleyenleri tiktirana,
kendinden olmayanları hain terörist çapulçu tencere tavacı bilmem o bu gören adama DİKTATÖR değil de ne denir ?

Hocam bak savunduğun insanların ne bir vizyonu ne bir misyonu yok. Hepsi biz bilmek ağamız bilirci. Kalıbımı basarım hiçbiri onun beyaz dediğine siyah diyemez veya surda yanlışın var yanlışımız var diyemez.
Kürsü de sadece "-a" dese şak şak şak. Tamamen biat kültürü. Yapmayın etmeyin yazık bu millete

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
kendinden olmayanları hain terörist çapulçu tencere tavacı bilmem o bu gören adama DİKTATÖR değil de ne denir ?

Her söyleneni çarpıtıyorsunuz :( Neyin hangi olay üstüne kimse söylendiği açık hepsini farklı yerlere çekiyorsun. Hep söylüyorum bak bu aşırı muhalif kanal izlemeye biraz ara ver :) Duran insana kim terorist der ? Sağı solu yakana yıkana çabulçu deniyor sen neden üstüne alınıyon ayrıca !

Hocam bak savunduğun insanların ne bir vizyonu ne bir misyonu yok.

Vizyon misyon derken :D Senin savunduğun hangi partiydiydi bu arada vizyonu geniş olan ! ( 10 seçim kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu deme gülmekten öldürürsün beni ) savunduğun partide demokrasi var ama dimi ! Mesela başkan değişebiliyor her dediği alkışlanmıyor onaylanmıyor ? Eleştirenler partiden atılmıyor !

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Her söyleneni çarpıtıyorsunuz :( Neyin hangi olay üstüne kimse söylendiği açık hepsini farklı yerlere çekiyorsun. Hep söylüyorum bak bu aşırı muhalif kanal izlemeye biraz ara ver :) Duran insana kim terorist der ? Sağı solu yakana yıkana çabulçu deniyor sen neden üstüne alınıyon ayrıca !
Hocam ne hikmetse gezide ilk günler hiç yakip yıkma yoktu nasıl Oldu ise protestolar büyüdü yakıp yıktılar da at izi it izine karıştı vay ahanda yakıp yıktılar vay terörist hain çapulcular sizi fln toplatıldı yani bunu çok iyi biliyorsun :)

Ayrıca benim partim yok ben ilk münazara ettiğimizde hatırlarsan chp yi de kisa bi eleştiri yağmuruna tutmuştum. Vizyon derken de misyon derken de sen ne dediğimi çok iyi anladın da işte partiniz biat partisi doğu milletlerinin ağalık sistemi olduğunu sende bildiğin için Böyle elin kolun bağlı :) Reyziniz konuşmadan hedefimiz şu bu diyemiyorsun (şimdi 2023 deme bana çok gülerim yemin ederim şuraya sadece 10 akpli gelsin 10uda 2023 hakkında farklı şey söyler :D) a maber olmasın en fazla 1 ay en az 1 hafta sonra savunamaz çoğu tabanı

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Hocam ne hikmetse gezide ilk günler hiç yakip yıkma yoktu nasıl Oldu ise protestolar büyüdü yakıp yıktılar da at izi it izine karıştı vay ahanda yakıp yıktılar vay terörist hain çapulcular sizi fln toplatıldı yani bunu çok iyi biliyorsun :)

Ayrıca benim partim yok ben ilk münazara ettiğimizde hatırlarsan chp yi de kisa bi eleştiri yağmuruna tutmuştum. Vizyon derken de misyon derken de sen ne dediğimi çok iyi anladın da işte partiniz biat partisi doğu milletlerinin ağalık sistemi olduğunu sende bildiğin için Böyle elin kolun bağlı :) Reyziniz konuşmadan hedefimiz şu bu diyemiyorsun (şimdi 2023 deme bana çok gülerim yemin ederim şuraya sadece 10 akpli gelsin 10uda 2023 hakkında farklı şey söyler :D) a maber olmasın en fazla 1 ay en az 1 hafta sonra savunamaz çoğu tabanı

Dostum sen ne istiyorsun neyi savunuyon sonuç olarak ! AKP gitsinde nasıl giderse gitsincilerden misin ? Yoksa Ultra tarafsız ayağına yatan ama partisi belli isimlerden misin ?

Konu Mansur Yavaş ve ben Mansur Yavaş'ıda beğenirim severim. Ama ordan giriyon geziden çıkıyon çözüm sürecine atlıyon :D Sonra vizyon misyon diyor parti içi demokrasiye atlıyon 2023 diyon... Ne alaka bunlar !

Zaten AKP dört dörtlük bir partidir her yaptığı doğrudur diyen var mı ? AKP'nin çok yanlışı var halende oluyor. Ama alternatiflere bakıp ona göre konuşman lazım. AKP'de kötü CHP'de eee sonuç ney ? HDP gelsin yönetsin o zaman ülkeyi...

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Mansur Yavaş belediyecilikte iyi ama seçilse kazanabileceğini sanmıyorum,İmamoğlunun şansı çok daha fazla.
Sanmıyorum.. Mansur Yavaş önde bitirir hemde baya açık arayla...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hatda kimsenin aday göstermesine gerek yok.. Yeter ki bende aday olacam desin millet kapı kapı dolaşıp 100k imza toplar.

Aslında ben bir aday daha düşünüyorum bu adaylardan ne eksiği var ki ? Oda gayet iyi çalışıyor... Yıpratılmasın diye fazla göz onunda tutmuyorlarsa oda muhalefetin adayı olabilir...

Gerçi birde kripto ittifakını unutmamak lazım cumhur ittifakı ve millet ittifakını olduğu kripto ittifak...

Son düzenleme:

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Dostum sen ne istiyorsun neyi savunuyon sonuç olarak ! AKP gitsinde nasıl giderse gitsincilerden misin ? Yoksa Ultra tarafsız ayağına yatan ama partisi belli isimlerden misin ?

Konu Mansur Yavaş ve ben Mansur Yavaş'ıda beğenirim severim. Ama ordan giriyon geziden çıkıyon çözüm sürecine atlıyon :D Sonra vizyon misyon diyor parti içi demokrasiye atlıyon 2023 diyon... Ne alaka bunlar !

Zaten AKP dört dörtlük bir partidir her yaptığı doğrudur diyen var mı ? AKP'nin çok yanlışı var halende oluyor. Ama alternatiflere bakıp ona göre konuşman lazım. AKP'de kötü CHP'de eee sonuç ney ? HDP gelsin yönetsin o zaman ülkeyi...
Özkan hocam
Ben doluyum çok doluyum bunlara, şöyle bakıyorum ülkemin hâline üzülüyorum inan ya..
Bi elle tutulur mansur baba var şöyle
Birde %50 Imamoglu ve meral abla benim için..
Gerisi sıfır a sıfır ya gundisiymis rtesi selosu hepsini koy bir odaya yesinler birbirlerini
He birde icraatlarının hakkını vermek lazım macoglunu beğeniyorum.