Casper G900 Kullanan Var Mı ?

Bu konuyu okuyanlar

Noktawn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Merhabalar bilgisayarımla ilgili sorun yaşıyorum Casper G900 kullanıcıları hardım edebilir mi ?

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,199
Sorununuz nedir?

Noktawn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Hayır, yok ama sorununuzdan bahsederseniz yardımcı olma şansım var. :)
Yani sorunum bu bilgisayara özel bana inanın lütfen saçma sapan ama genede anlatayım sorunumu. I7 10750 H rtx 2070 super ve 16 gb ramli bir bilgisayar kendisi ancak performans sorunu var çoğu oyunda düsük fps veriyor.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,199
Yani sorunum bu bilgisayara özel bana inanın lütfen saçma sapan ama genede anlatayım sorunumu. I7 10750 H rtx 2070 super ve 16 gb ramli bir bilgisayar kendisi ancak performans sorunu var çoğu oyunda düsük fps veriyor.
Sıcaklık değerleriniz nasıl? Sürücüleriniz güncel mi? Casper gamingler gerçekten ısınan cihazlar.

Noktawn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Sıcaklık değerleriniz nasıl? Sürücüleriniz güncel mi? Casper gamingler gerçekten ısınan cihazlar.
Herşeyim güncel akliniza gelen hersey. Sıcaklık değerlerı de normal oyunlar haricinde ağır oyunlara girince artması çok normal sonuçta dizüstü turbo fan modu da var. Aleti yüksek performans ta da kullansam düsük fps alıgorum en çok da Call of duty warzonda bilgisayarımı tamire vermeyi düsünüyorum.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,199
Herşeyim güncel akliniza gelen hersey. Sıcaklık değerlerı de normal oyunlar haricinde ağır oyunlara girince artması çok normal sonuçta dizüstü turbo fan modu da var. Aleti yüksek performans ta da kullansam düsük fps alıgorum en çok da Call of duty warzonda bilgisayarımı tamire vermeyi düsünüyorum.
Sıcaklık değerlerinin artması normal ancak arttığında da performansın kısılması normal. Kaldı ki sisteminiz her oyunu rahatlıkla kaldırabilecek bir sistem ancak gerek termal tasarımı, gerek yetersiz soğutma sistemi sebebiyle fırına dönüyor. Eğer iade şansınız varsa iade edin çünkü servise vermekle bir şey değişeceğini sanmıyorum.

Noktawn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
İade edememki 5 ay falan gecti üzerinden sıcaklıkla alaksı yok yani alet kendini soğutuyor güçlü bir soğutma sistemi var sadece bazı oyunlarda normalın altında fps alıyor yani hatta daha düsük modeli olan g770 ilginçki çok daha iyi performans alıyor.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,199
İade edememki 5 ay falan gecti üzerinden sıcaklıkla alaksı yok yani alet kendini soğutuyor güçlü bir soğutma sistemi var sadece bazı oyunlarda normalın altında fps alıyor yani hatta daha düsük modeli olan g770 ilginçki çok daha iyi performans alıyor.
RAM tek kanal mı? Eğer öyleyse servise gönderip çift kanal yapabilirsiniz. Daha iyi bir performans alacaksınız. Bu modelde ısınma sorunu çok fazla yaşanıyor ancak siz olmadığını söylüyorsunuz. Çift kanala geçiş yaparsanız fark edilir bir performans artışı yaşarsınız ancak yine de sıcaklık değerlerini kontrol etmenizi öneririm.

Noktawn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Yok yok tabikide ısınan
RAM tek kanal mı? Eğer öyleyse servise gönderip çift kanal yapabilirsiniz. Daha iyi bir performans alacaksınız. Bu modelde ısınma sorunu çok fazla yaşanıyor ancak siz olmadığını söylüyorsunuz. Çift kanala geçiş yaparsanız fark edilir bir performans artışı yaşarsınız ancak yine de sıcaklık değerlerini kontrol etmenizi öneririm.
Çok isinan bir alet hemde baya katiliyorum size o konuda. Evet tek ram 16 gb 1 tane takmışlar. 2 tane 8 taksam ücret alıyorlar sanırım ama bi sorayım teşekkür ederim tavsiyeniz için ancak gende bu dediklerinizi yaparsam ve sorun devam ederse ne yapabilirim yani ne yapmam gerekir. Hiç bir forum cevap yazmıyor. Yardım eden kimse yok bu konu hakkında.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,199
Yok yok tabikide ısınan

Çok isinan bir alet hemde baya katiliyorum size o konuda. Evet tek ram 16 gb 1 tane takmışlar. 2 tane 8 taksam ücret alıyorlar sanırım ama bi sorayım teşekkür ederim tavsiyeniz için ancak gende bu dediklerinizi yaparsam ve sorun devam ederse ne yapabilirim yani ne yapmam gerekir. Hiç bir forum cevap yazmıyor. Yardım eden kimse yok bu konu hakkında.
Çift kanala geçtiğinizde yüzde 10-15'lik bir performans artışı yaşayacaksınız ancak sistem performansını kısacak düzeyde bir ısınma mevcutsa bunun için soğutucu bakabilirsiniz.

S

SDN Anonim 320986

SDN Okuru
Casper uzak durulması gerekli cihazlar üretiyor ne yazıkki. MSİ,Lenovo,Asus,Acer gibi markalar varken bence alınmaması gerekli. Değişim yapabiliyorsanız bence değiştirin derim.
aynı sorunları yaşayan arkadaşım casper cihazını satıp, msi gamer bir cihaz aldı resmen ucuyor cihaz. Buz gibi serin ve sessiz çalışma özelliği mevcut ben bile şaşırdım cihazı görünce.
Frame rate arttırmak istiyorsanız eğer, arka plan hizmetlerini yoğun kullanan servisleri tamamen kapatın. Bu cpu , ram , anakart ve genel donanımlarınıza etki edecektir. Meşkuliyetler donanımları yorar sistemi ısındırır. Pili fazla harcar , ssd disklerin sağlığını sekteye uğratır.
Sistem önerileri isteyenler olursa eğer yorum yaparım. Ayrıca custom modlu sistemler yapıyorum kendime özel. Tavsiyelerde buluna bilirim istek olursa eğer. iyi forumlar...