Lenovo Ideapad S145 Boştayken Kilitlenme Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

barışyakar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar merhaba başlıktada yazdığım gibi laptopumda oyun oynarken müzik dinlerken video izlerken hiçbir sorun yokken laptop boşta 5 dk kaldıgı zaman kilitleniyor ve mecburen güç düğmesinden açıp kapıyorum pls help bazen de nadirde olsa mavi ekran alıyorum sorunla karşılaştık yazısı geliyor 3 kere farklı format denedim olmadı şuanda ise win10 kullanıyorum .

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Mavi ekranda nasıl bir hata alıyorsun, çok mu ısınıyor, sistem normalden yavaş mı, önceden bildiğin bir problemi mi var.. Biraz açar mısın konuyu ?

barışyakar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mavi ekranda nasıl bir hata alıyorsun, çok mu ısınıyor, sistem normalden yavaş mı, önceden bildiğin bir problemi mi var.. Biraz açar mısın konuyu ?
mavi ekran gelmesi çok nadir oluyor ayrıca gelirsede pc kendine reset atıyor sonra tekrardan normal bir şekilde kullanıyorum bilgisayarda ısınma donma yavaşlama gibi sorunlar hiç olmuyor

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
mavi ekran gelmesi çok nadir oluyor ayrıca gelirsede pc kendine reset atıyor sonra tekrardan normal bir şekilde kullanıyorum bilgisayarda ısınma donma yavaşlama gibi sorunlar hiç olmuyor
Pekii kilitlenirken Windows'da kilitleniyor mu yazıyor yoksa aniden kapanıyor mu ?

barışyakar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Pekii kilitlenirken Windows'da kilitleniyor mu yazıyor yoksa aniden kapanıyor mu ?
kapanmıyor windows kilitleniyor güç düğmesi dışında hiçbirşey tepki vermiyor sonsuza kadar öyle donup kalıyor ama bu durum bilgisayar boştayken oluyor yani kullanırken hiçbir sorun yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

yani arkada çok fazla bilgisayarı yormadan duracak bir(spotify) uygulama açıyorum ama oda artık sıkıyor kapattıgım an donuyor

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
kapanmıyor windows kilitleniyor güç düğmesi dışında hiçbirşey tepki vermiyor sonsuza kadar öyle donup kalıyor ama bu durum bilgisayar boştayken oluyor yani kullanırken hiçbir sorun yok
Sanırım anlaşıldı, Denetim Masası>Donanım ve Ses>Güç Seçenekleri>Kullandığınız Güç Planının yanındaki Plan ayarlarını değiştir>Gelişmiş güç ayarlarını değiştir>En aşağıdan Pil bölümünü seçip>Kritik pil eylemi butonunun yanındaki artı simgesine tıklayıp, SS atabilirmisiniz o pencerenin tamamı görünecek şekilde ?

barışyakar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
buyurun

sabit diski kapatma 20 dk yazıyor onla alakası olabilir mi?

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    142.9 KB · Görüntüleme: 56
  • Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    145.5 KB · Görüntüleme: 56

barışyakar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
abi orada hiç bir şey yapma yok kapat uyku ve hazırda beklet seçeneği var

prize takılı iken var sadece hiçbbirşey yapma

barışyakar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
diğeri aynı mı kalsın yoksa değiştireyim mi pildeki durumu
resim_2021-05-07_162514.png

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
diğeri aynı mı kalsın yoksa değiştireyim mi pildeki durumu
Ekli dosyayı görüntüle 151108
Kalsın, hazırda beklet şudur, normalde PC'yi Uyku moduna alınca son işlemler hızlıca geri yüklensin diye ram'a kaydeder, ancak hazırda beklet ise son bilgileri diske kaydeder ve ekran kapalı, sadece power düğmesinin ışığı yanar, cihazın şarjı bitince devreye girer kullanan kişi bilgisayarı tekrar kaldığı yerden kullansın diye. Sadece cihaz şarja takılınca ekran açılır ve PC kullanıma girer, yoksa güç düğmesine basılı tutup kapatman gerekir, yoksa PC tepki vermez.

barışyakar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam dediklerini yaptım fakat spotfyı kapattım arkadan gene dondu pc

barışyakar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
herşey güncel abi
sorun yok energy managent de yüklü
orada sabit diski kapatmak için süre diyor ya onla alakası var mıdır

ben de donanımsal oldugunu sanmıyorum çünkü pc yükteyken sorun olur öyle olsa bence

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
herşey güncel abi
sorun yok energy managent de yüklü
orada sabit diski kapatmak için süre diyor ya onla alakası var mıdır

ben de donanımsal oldugunu sanmıyorum çünkü pc yükteyken sorun olur öyle olsa bence
Onunla alakası yok, 10 yıldır Lenovo laptop kullanıyorum, şu an ders için kullandığım eski Lenovo ideapad z510 laptopumda hep öyle idi. 7 yıllık pc, yeni laptopumda bile böyle bir sorun yok. Olmassa kesin çözüm formattan geçer.

barışyakar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4 kere format attım abi sen başka çözüm yollarım var demiştin nelerdi acaba abi yapim ne gerekirse ya bıktım kilitlenmesinden

arkada fazla yormadan çalışabilecek bilgisayarı bu kilitlenme durumdan kurtaracak bir uygulama felan var mıdır hocam

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
4 kere format attım abi sen başka çözüm yollarım var demiştin nelerdi acaba abi yapim ne gerekirse ya bıktım kilitlenmesinden
Valla, yine aynı yerden birkaç ayara baktımda, pek etkileceğini sanmıyorum ancak bir de plan ayarlarını değiştir bölümünden ekranı kapat ve bilgisayarı uyku moduna geçir bölümlerini pilde ve prize takılı bölümlerinden hiçbir zaman seçeneği seçip dener misin. Hadi, çözüm sunacak arkadaşlar yokmu, çözelim şu sorunu.

barışyakar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
onlar zaten hiçbirzamanda abi yardım edecek önerisi olan varsa çok makbule geçer arkadaşlar benim için büyük sorun teşkil ediyor

en son çare teknik servise felan göndermek onuda yapmak istemiyorum para lazım

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
onlar zaten hiçbirzamanda abi yardım edecek önerisi olan varsa çok makbule geçer arkadaşlar benim için büyük sorun teşkil ediyor
Mavi ekran veriyor dedin, 4 kere format attım dedin, driverlar yüklü dedin, çözüm sundum olmadı, makalelere baktım ama yok. Böyle bir sorun yok. Nadir mavi ekran alıyorum dediğin için donanımsal olarak şüphelenmeye başladım.

en son çare teknik servise felan göndermek onuda yapmak istemiyorum para lazım
Garantisi var mı ?

barışyakar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mavi ekran veriyor dedin, 4 kere format attım dedin, driverlar yüklü dedin, çözüm sundum olmadı, makalelere baktım ama yok. Böyle bir sorun yok. Nadir mavi ekran alıyorum dediğin için donanımsal olarak şüphelenmeye başladım.

Garantisi var mı ?
garanti var son 4 ay

barışyakar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kişisel bilgisayaarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
donanımsal olsa pc ile çalışırken sorun çıkartmaz mı sence abi

para almazlar mı windows orjinal felan değil
Ne alaka, istersen 100 kere format at, garantiden çıkmaz.

kişisel bilgisayaarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor
%90 donanımsal bir sorun, garantiye gönder bence.

barışyakar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tamam ilgin için teşekkür edeim göndericem muhtemelen
sağolasın abi