Sözde Tam Kapanmada, Tam Açıklık Var Herkes Dışarıda.

Bu konuyu okuyanlar

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
İnsanları evde tutamassın özellikle bizim milletimizi insanlar sıkıldı artık adı kapanma 60 bin vaka sayılarından bi anda nasıl düşüyor hergün 10-15 bin bnde anlamadım

Hollywoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,462
Açıkcası konu siyasete giriyor biraz. İnsanların para kazandığı yerleri kapatıp yardım etmeyip eve tıkarsan insanlar dışarı çıkıp dükkanını açıyor.

Hero 0.1

Asistan
Reaksiyon puanı
130
Berberler online kesim yapıyormuş. Öyle anladım. #ekmekal
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dışarı çıkanların çoğu düşüncesiz insanlar. Hepsi değil yanlış anlamayın. Zorunlulukla çıkanlar , işe gidenler var. Ama böyle gezip tozanların ceza alması lazım. Yok tatilmiş falan. Geçen adam yaşlı hava almak istiyor ceza kesiyor polis. Ama bu tatile gidenlerin para var keyif yapıyorlar.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,227
Açıkcası konu siyasete giriyor biraz. İnsanların para kazandığı yerleri kapatıp yardım etmeyip eve tıkarsan insanlar dışarı çıkıp dükkanını açıyor.
Ülke öyle hale geldi ki her konuşma artık siyasete giriyor, hararetli bir futbol tartışması bile siyaset bu ülkede.

enteresan ülke vesselam

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,227
Yav kardeşim bu adamlar zaten aç bir de eve kapanırsa bu millet ne yiyecek. Madem tam kapansın diyorsunuz o zaman devleti yönetenler vatandaşa destek sunsun.
hükümet 128 milyarı halkımıza dağıttık demişti hane başı 600 küsür dolar olması lazım halkımızda, bozdurun onları 5000₺ Küsür para.
Allahtan belanızı mı arıyorsunuz bol bol paranız var, 3000₺ ile bir ay geçinen 4-6 kişilik aile 17 gün 5000₺ ile mi geçinemeyecek? !!!!!!!!

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
2. bir vaka gundiliği seziyorum...
Şuan da Ülkeye turist girmesi için yapabilirler mi bilinmez.
Şuan 2. doz aşı olanlar nerdeyse 14 milyon
Bu sayı 40 milyona ulaşırsa zaten açmamaları için bir sebep kalmaz.
Şu aşı sırası gelenler bir an önce gidip aşılarını olmalılar.Günde 2 Milyon aşı yapabilecek bir kapasitemiz var.Lakin bazı günler 100k bazı günler 500-850 k yapılıyor.
Burada aşı tedariğinde olan aksaklığınında olduğu biliniyor.Lakin vatandaş olarak ''Olmayacağım bana çip takacaklar ÇiP çİP Çip'' diyipte dışarıda sürtersen sana takan takmış zaten çipi.O yüzden bu pandemiden kurtulmak için isteseniz de istemeseniz de bu aşıyı olmak zorundayız.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Sadece adı değişti ve esnaf kapatıldı. Ben başka bir şey göremedim.
Bugün hastaneye giderken bakıyorum kısmi kapanmadan daha kalabalık.
Belediye ve esnaf hariç her yer açık. Sanırım esnaf arasında sadece nalburlar açık.
Marketlerde görmediğim kadar kuyruk var kapıdan girerken geri çıktım.

He pardon bir fark daha gördüm belediye sürekli anons yapıyor açık esnaf görürsek cezai işlem uygulanacaktır diye.

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,205
Geçen adam yaşlı hava almak istiyor ceza kesiyor polis.
Bir yandan haksız ceza bir yandan da haklı. Ya o adam haberi olmadan covid hastası ise ve birkaç kişi olsa da birileriyle temas halinde olduysa. O ona bulaştırdı o da ona derken yine bir yükselme olur.
Yasak desen büyükşehirler de var küçük çaplı yerlerde yok. Bizim burada çocuklar sabahtan akşama kadar sokakta. Markete diyipte gezmeye çıkanları kim bilir kaç kişilerdir.
Bu akşam Fox Haberdeki muhabir şöyle diyor:
"Böyle giderse ne sonbaharda ne de yeni sene okulları açabiliriz, bizim seviyemizdeki ülkelerin hepsi aşılanmayı bitirdi."
Vakalar azalmışken sınavları da yaparlar sonra yine vaka yine yasak derken böyle ölür gideriz.

Rué

Asistan
Reaksiyon puanı
96
Günden güne vaka sayıları düşüyor nasıl oluyor bu iş?

yine iman gücüyle mi bertaraf ediliyor virüsler?
aslında sandığımız gibi/kadar vaka sayısı düşmüyor. vaka sayısı kadar yapılan test sayısına da bakmak gerekiyor. test sayısı da vaka sayısıyla beraber düşüyor. kısaca test sayısında azalma görüldüğü için vaka sayısında da azalma görülüyor ve biz iyi bir şeyler aradığımız için direkt olarak vaka sayısına odaklanıyoruz.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Bitsede kurtulsak ya valla gına gldi yada bıraksınlar herkese enfekte olsun kalan sağlar bizimdir diyip herkesin kendi can güvenliğini kendisine bıraksınlar blki herkese enfekte olursa kayıplar azalır bulaşıcılık oranı sıfırlanır

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Bitsede kurtulsak ya valla gına gldi yada bıraksınlar herkese enfekte olsun kalan sağlar bizimdir diyip herkesin kendi can güvenliğini kendisine bıraksınlar blki herkese enfekte olursa kayıplar azalır bulaşıcılık oranı sıfırlanır
Plague incte başıma geldi, mantıklı. ?

UglyBetty

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
128
hükümet 128 milyarı halkımıza dağıttık demişti hane başı 600 küsür dolar olması lazım halkımızda, bozdurun onları 5000₺ Küsür para.
Allahtan belanızı mı arıyorsunuz bol bol paranız var, 3000₺ ile bir ay geçinen 4-6 kişilik aile 17 gün 5000₺ ile mi geçinemeyecek? !!!!!!!!
Kesinlikle haklısınız.