Boyum Çok Kısa Futbolcu Olabilirmiyim.

Bu konuyu okuyanlar

Roy Ackerman

Asistan
Reaksiyon puanı
157
Selam arkadaşlar, defalarca açılmış olduğunu biliyorum bu konunun fakat yazabileceğim bir yer olsun istedim sadece, 16 yaşımdan gün alıyorum boyum neredeyse 2 3 senedir aynı asla uzamıyorum en son ölçtüğümde 1.61'dim boyum artık uzamayacakmı uzasada kısamı kalacağım, futbolcu olmak istiyorum kendimde yetenek olduğunuda düşünüyorum fakat bu boy konusu yüzünden çok gerginim yadırganmaktan dolayı, annem 1.57 civarı babamda 1.59 civarı, dayılarım ve amcalarım uzun, kuzenlerimde aynı şekilde, genetik olarak pek mümkün değil biliyorum ama başka türlü boyum uzayamazmı artık uzamayacakmıyım. Bilgisi olan yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı gerçekten ihtiyacım var, beklediğim 1.80 1.90 değil, 1.651.70 bile yeter, kuzenim 1.90 ben neden diğerlerine göre bu kadar kısayım ve uzamıyorum.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104
Selam arkadaşlar, defalarca açılmış olduğunu biliyorum bu konunun fakat yazabileceğim bir yer olsun istedim sadece, 16 yaşımdan gün alıyorum boyum neredeyse 2 3 senedir aynı asla uzamıyorum en son ölçtüğümde 1.61'dim boyum artık uzamayacakmı uzasada kısamı kalacağım, futbolcu olmak istiyorum kendimde yetenek olduğunuda düşünüyorum fakat bu boy konusu yüzünden çok gerginim yadırganmaktan dolayı, annem 1.57 civarı babamda 1.59 civarı, dayılarım ve amcalarım uzun, kuzenlerimde aynı şekilde, genetik olarak pek mümkün değil biliyorum ama başka türlü boyum uzayamazmı artık uzamayacakmıyım. Bilgisi olan yardımcı olabilecek arkadaşlar varmı gerçekten ihtiyacım var, beklediğim 1.80 1.90 değil, 1.651.70 bile yeter, kuzenim 1.90 ben neden diğerlerine göre bu kadar kısayım ve uzamıyorum.
1.si 16 yaşında daha erken 2.si boy aşırı önemli değil aşırı boyun olması da iyi değil 3.sü bazı insanlarda 18 bazılarında 21 22 yaşlarına kadar gidebiliyor bu büyüme yaşı 4.sü daha yolun başındasın fikirlerin değişebilir futbolcu olamazsan nasıl bir meslek yapabileceğini düşün bu işin sakatlık veya sağlık durumu meseleleri var 5.si fazla kafana takma

LinuxIsNotUniX

Doçent
Reaksiyon puanı
963
başka türlü boyum uzayamazmı artık uzamayacakmıyım.
bak şimdi hem genetik sorun varsa orasını bilemem :(
ben küçüklükten beri her gün neredeyse yarım şişeden fazla süt içiyodum ve bu alışkanlık devam ediyor yani şimi 16 yaşındasın ve benden 3 yaş büyüksün eğer küçüklükten beri süt içseydin senin için daha iyi olurdu galiba ben senden uzunum :)

Roy Ackerman

Asistan
Reaksiyon puanı
157
bak şimdi hem genetik sorun varsa orasını bilemem :(
ben küçüklükten beri her gün neredeyse yarım şişeden fazla süt içiyodum ve bu alışkanlık devam ediyor yani şimi 16 yaşındasın ve benden 3 yaş büyüksün eğer küçüklükten beri süt içseydin senin için daha iyi olurdu galiba ben senden uzunum :)
6 7 yaşımdan beri annem her gece süt veriyor aslında bu konuda bir eksiğim olduğunu düşünmüyorum, benden uzun olman ne kadar hoş umarım daha çok uzarsın.

LinuxIsNotUniX

Doçent
Reaksiyon puanı
963

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104
Niye ki ben boyumun 185 ve aşağısı istiyorum mesela 175 veya 180 ama 14 yaşında 155 im uzar mıyım bilmiyorum ama herkes uzarsin diyo bakacaz
Uzun olmanın da bir sürü zorluğu var uzun olan kişi süper iyi harika gibi bir algı var bu yanlış bir algı(Kesin boyun kısa diyeceksiniz :) )

epnax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Erkeklerde uzama bariz bir yaşı yok hormonlara göre değişiyor. Lisede gözümün önünde büyüyen çocuklar gördüm. Bu arada 160 çok futbolcu var. Kısa oyuncular daha dayanıklı olur. Hayallerinin peşini bırakma dostum. Atalar ne demiş. Yere yakın olandan korkacaksın :D

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Erkeklerde uzama bariz bir yaşı yok hormonlara göre değişiyor. Lisede gözümün önünde büyüyen çocuklar gördüm. Bu arada 160 çok futbolcu var. Kısa oyuncular daha dayanıklı olur. Hayallerinin peşini bırakma dostum. Atalar ne demiş. Yere yakın olandan korkacaksın :D
Ağırlık merkezleri uzun boylulara göre daha aşağıda kaldığından karşılaşmalarda kısa boylular avantajlıdır doğru.
Yalnız yere yakın olan boyu değildi sanki ?

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Hala gelişimin devam ediyor. Basketbol oyna bol bol zıpla süt falan iç kalsiyum güçlendir ve sabırlı ol.

SuperX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
78
top kontrolün ve hızın iyiyse bnce futbolcu ol. kendini geliştir. bn hergün koşuyom mesela

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
1.69 boyunda Smaç atabilen bir basketbolcu varken sen neden 1.65 civarı bir boyla futbolcu olmayasın?

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
şifo Mehmet'in boyu 1,67
Rıza Çalımbay 1,65
Suat Kaya 1,68
Maradona 1,65

yani futbolcu olmanıza boy açısından bir sıkıntı yok.

95403

İnsanımsı bir bot
Reaksiyon puanı
208
Futbolda boy önemli değil ki.

Roy Ackerman

Asistan
Reaksiyon puanı
157
Teşekkür ederim değerli yorumunuz için, futbol konusunda dedikleriniz içimi rahatlattı endişem boyun kısa çelimsizsin oynayamazsın gibi tepkilerle maruz kalmaktı, ve akraba çevrem uzunken benim kısa kalmam sosyal hayatımıda fazlasıyla etkiliyor..teşekkürler tekrardan.

Necla123??

Asistan
Reaksiyon puanı
199
İnanki boyun hayellerine engel değil boyunun kısa olduğuna bakma sen eğer inanırsan gerçekten YAPABİLİRSİN Kendine güven bence

ardayvl

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Bende kısaydım lisede çok uzadım 5 ayda 13 santim attım sonraki 3-4 ayda 2şer santim attım şuna 184'üm.
Dert etme uzarsın uzamazsan da yine de olursun arkadaşların dediği gibi basketbol değil bu futbol kısa dünya yıldızı örneği say say bitmez.