Pc Kasasından Ses Geliyor Nasıl Yapa Bilirim?

Bu konuyu okuyanlar

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612
Nasıl bir ses? Fanlarına kablo değiyor olabilir. PSU'da sorun olabilir. Fan kanadı kırılmış olabilir. Kalitesiz fan varsa yüksek sesle çalışıyor olabilir. Fan'ın içine bir şey düşmüş olabilir. Ne sesi olduğunu bilmeden tahmin etmek zor. Kasayı açıp bakacaksın.

CraYen

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,005
Ses gelmesi lazım değil mi zaten? Aygıtlar ses çıkarır.

CraYen

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,005
Ses çıkartıyorsa sorun var demektir. Fanların normal sesinden bahsetmiyorum ekstradan ses çıkartması normal değil.

Ses tam olarak nereden ve ne sesi geliyor biraz daha açsanız konuyu?
Ekstradan ses çıkartıyor dememiş. Bende bundan yola çıkarak fanların sesidir diye düşündüm.

Reaksiyon puanı
7,999
Ekstradan ses çıkartıyor dememiş. Bende bundan yola çıkarak fanların sesidir diye düşündüm.
Fan sesi geliyor diye konu açacağını sanmıyorum. Bilgisayardan anlamasa bile fanın ses çıkarttığını herkes bilir. Sadece bilgisayarda değil günlük hayatta kullandığımız çoğu ürün fan kullanıyor soğutma için.

CraYen

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,005
Fan sesi geliyor diye konu açacağını sanmıyorum. Bilgisayardan anlamasa bile fanın ses çıkarttığını herkes bilir. Sadece bilgisayarda değil günlük hayatta kullandığımız çoğu ürün fan kullanıyor soğutma için.
Sesin daha ne olduğunu bilmiyoruz. Sesi tam anlamıyla öğrenirsek dediğiniz gibi yardımcı olabiliriz tam olarak.

kadir cadak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam direk ses geliyor demişsiniz, nasıl bir ses veya nerden geliyor bahseder misiniz ?
KUC KAYNAGINDAN
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sesin daha ne olduğunu bilmiyoruz. Sesi tam anlamıyla öğrenirsek dediğiniz gibi yardımcı olabiliriz tam olarak.
guc kaynağından

Nasıl bir ses? Fanlarına kablo değiyor olabilir. PSU'da sorun olabilir. Fan kanadı kırılmış olabilir. Kalitesiz fan varsa yüksek sesle çalışıyor olabilir. Fan'ın içine bir şey düşmüş olabilir. Ne sesi olduğunu bilmeden tahmin etmek zor. Kasayı açıp bakacaksın.
hayır fanın icine bakıyorum bir sey yok
ses güc kaynagından geliyor

Xinzu

Doçent
Reaksiyon puanı
899
KUC KAYNAGINDAN

guc kaynağından

Nasıl bir ses, kaydedip yollar mısınız? Tiz bir ses ise pek sıkıntı olacağını düşünmüyorum.
böyle bir ses mi?

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
KUC KAYNAGINDAN

guc kaynağından

Aşırı bir ses mi bir tarif etseniz arkadaşın attığı videodaki gibi mi birde dikkatli olun bazı markasız veya kötü markalı psu lar c4 gibidir aman dikkat

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
Eğer güç kaynağından geliyorsa bilgisayarı o halde kullanmayın, anakart ve diğer parçalar da hasar alabilir. Uzman bir bilgisayarcıya ya da teknik servise gitmenizde fayda var.