Vista Bilgisiyarım'ın özellikleri açılmıyor??

Bu konuyu okuyanlar

vetera

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisiyarıma sağ tık özellikler diyorum bi ekran gelir gibi oluyo geri gidio açılmıyor bi türlü.Bazı diğer sekmelerdede aynı sorun var.:(Yardımlarınızı bekliyorum...

Arkadaşlar hiç yardımcı olabilecek yokmu??:(

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Ya sorununu tam olarak anlatamamışsın sanırım.bazı sekmelerde de aynı sorun oluyor derken ?

Vistanın hangi sürümü premium mu starter mi ultimate mi? bunları belirtirsen arkadaşlar imdadına daha çabuk yetişebilir

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
kapatıp açtınmı bu durumdan sonra yada en son yüklediğin yazılımları kontrol et onlardan olmuş olabilir

vetera

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya sorununu tam olarak anlatamamışsın sanırım.bazı sekmelerde de aynı sorun oluyor derken ?

Vistanın hangi sürümü premium mu starter mi ultimate mi? bunları belirtirsen arkadaşlar imdadına daha çabuk yetişebilir

Home premium kullanıyorum.Mesala denetim masasındaki sistem,ağ ve paylaşım merkezi,kişiselleştirme,performans bilgiler ve araçları ve bi kaç tane daha var bunlara tıklayınca okun yanında mavi şey beliriyo ve gidiyo sonra açılmıyo hiç bi faliyet yok yani.

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
1-Vista SP1 yüklü mü şu anda?
2-Vista DVD si İngilizce olup üzerine Türkçe yama güncellemesi yaptıysan baştan vista kurman gerekiyor. Bu hata ile defalarca karşılaştım.
3-Ayrıca kullandığın başkası tarafından modifiye edilmiş bir sistem DVD si ise hiç beklemeden yedeğini al ve orijinal bir sistem kur. (Kontrol sana geçmez yoksa)

vetera

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1-Vista SP1 yüklü mü şu anda?
2-Vista DVD si İngilizce olup üzerine Türkçe yama güncellemesi yaptıysan baştan vista kurman gerekiyor. Bu hata ile defalarca karşılaştım.
3-Ayrıca kullandığın başkası tarafından modifiye edilmiş bir sistem DVD si ise hiç beklemeden yedeğini al ve orijinal bir sistem kur. (Kontrol sana geçmez yoksa)

Vista laptopla gelen sürüm hiç bir şekilde üzerine bişi yüklemedim.Tamamen orjinal.sp1 de yok sanırım.

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
O zaman gelelim çözüme;
1-Registry kaydı ile
Kod:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
"NoPropertiesMyComputer"=dword:00000000

2-Program yardımı ile
Vista-Services-Optimizer_1.png

Program ücretsizdir.

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Kardeşim sorununu tamamıyla anladım
son yüklediğin yazılım kafama takıldı bence kesinlikle son yüklediğin yazılımdandı rise kardeşimizin dediklerinide yapabilirsin ama bence sorun tamamen yüklediğin yazılımdan
en son hangi programı kurdun ¿

vetera

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O zaman gelelim çözüme;
1-Registry kaydı ile
Kod:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer]
"NoPropertiesMyComputer"=dword:00000000
2-Program yardımı ile
Vista-Services-Optimizer_1.png

Program ücretsizdir.
İkiside çözüm olmadı malesef aynı hiç bir değişiklik yok:(

vetera

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim sorununu tamamıyla anladım
son yüklediğin yazılım kafama takıldı bence kesinlikle son yüklediğin yazılımdandı rise kardeşimizin dediklerinide yapabilirsin ama bence sorun tamamen yüklediğin yazılımdan
en son hangi programı kurdun ¿

valla hangi yazılımdan sonra ortaya çıktı bilmiyorum ama 3-4 gündür uğraşıyorum bu sorun son yüklediğim yazılımlarda aşağıda.
adszvv3.jpg

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
Sistem geri yükleme yaptın mı?bilgisayarın sorunsuz çalıştıgı bir güne geri yükleme yap bence.

O da olmadı vista yükleme cd sini takıp format at bence.Vistayla format atmak çok kolay.

Ben de home premium kullanıyorum 2 yıldır dediğin sorunu yaşamış olsaydım paylaşırdım neler yaptığımı ama ilk senden duyuyorum..

recepsah

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aklıma ilk gelen virüs olabileceği Ctrl+Alt+Del kombinasyonunu bi denesene açılıyor mu? veya Çalıştı'dan msconfig komutunu. Eğer Sistem Yöneticisi açılmıyorsa virüs var demektir.

vetera

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aklıma ilk gelen virüs olabileceği Ctrl+Alt+Del kombinasyonunu bi denesene açılıyor mu? veya Çalıştı'dan msconfig komutunu. Eğer Sistem Yöneticisi açılmıyorsa virüs var demektir.

iki fonksiyonda sorunsuz çalışıyor.

Birde sistem geri yüklemesi 2 gün önceye kadar gidiyor.sorun 4 gündür var bende...

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
iki fonksiyonda sorunsuz çalışıyor.

Birde sistem geri yüklemesi 2 gün önceye kadar gidiyor.sorun 4 gündür var bende...

Yanlışın var sistem geri yüklemede ''daha eski bir tarih'' diye bir seçenek var onu seçersen daha eski bir tarihe ayarlayabilirsin.

recepsah

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ya aklıma pek bişey gelmiyor daha fazla, gerekli belgelerini yedekleyip format at.Kesin çözüm :) ama bunu laptopla gelen Dvd ile yapma eger hdd iki yada daha fazla bölüm varsa onlarıda siliyor yani ilk günkü haline dönüyor pc tüm hdd yi formatlıyor. Bu toshiba da başıma geldi başka markalar nasıl yapıyor bilmyorumda.O yüzden Backup Dvd ile değilde normal Vista dvdsi ile format atmanı tavsiye ederim.

vetera

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Galiba tek çözüm format ilgilenen herkeze teşekkür ederim..

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Sistemin uygun gözüküyor Windows 7 de deneyebilirsin?

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
valla hangi yazılımdan sonra ortaya çıktı bilmiyorum ama 3-4 gündür uğraşıyorum bu sorun son yüklediğim yazılımlarda aşağıda.
adszvv3.jpg
maşallah gereksiz diyebileceğim tüm programlar var :D formatla kurtul ;)

vetera

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar pc'mi formatladım sorun düzeldi ama yine aynı şey oldu hiç bir şeyde yüklemedim akşam kapattım sabah bi açtım aynı sorun.Acaba güncellemelerden dolayı olabilirmi?

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Arkadaşlar pc'mi formatladım sorun düzeldi ama yine aynı şey oldu hiç bir şeyde yüklemedim akşam kapattım sabah bi açtım aynı sorun.Acaba güncellemelerden dolayı olabilirmi?
güncellemeden değil hdd de bozuk bir yer vardır bundan dolayı yapar
istersen resmini göstereyim
bak şimdi bu normal bir hdd bunu format atınca o çubuk başa geliyor (yani veriler silinip gidiyor ) ama o köşede siyah nokta ile gösterdiğim yerde bir hata varsa o format atsanda düzelmez sen format atıyosun hdd dönmeye başlıyyor daha sonra o siyah nokta kendini yayıyor ve bölece hata çıkıyor bak buda resimi

EnziM

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Peter +1

Ben iyimser olayım biraz :) Eğer sata bir harddisk kullanıyorsan harddiskin bozuk olmayadabilir. Sata harddisklerin kablolarında sorun oluyor çoğu zaman. Yeni bir sata kablosu ile denersen düzelebilir.. Umarım.

vetera

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peter +1

Ben iyimser olayım biraz :) Eğer sata bir harddisk kullanıyorsan harddiskin bozuk olmayadabilir. Sata harddisklerin kablolarında sorun oluyor çoğu zaman. Yeni bir sata kablosu ile denersen düzelebilir.. Umarım.
Bu sorun laptopumda ve yeni aldım laptopu daha şimdi ne yapmam lazım kesin olarak HDD demi sorun var servisemi başvurayım?

vetera

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar yine backup yaptım baştan kurdum en son bi güncelleme yaptı ve pc açıldığında aynı sorun yine oluştu.Bıktım ya acaba bendeki vistadamı bir sorun var başka bir cd den kursammıki tekrar?

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
adszvv3.jpg
undercoverı kaldıra bilirsin.Bende buna benzer sorunlar yapmıştı(winzort kulanmışlığımız var ama vista home basic)

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Ama bakıyorum ki format atmıssın illa vista deme xp,linux koy.Ve yüklediğini kulan.Vista = win 3.1 ;)

devil_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Vetera arkadaşın yaşadığı sorunun aynısını yaşıyorum üstelik laptopu alalı daha 1 hafta olmadı maarkası lenovo.. kablosuz modem kurulumu+
ve bir program birdee kendi kendine güncelleştrmeeri yükledii
bunlar dışında daha bişi yüklemeden arkadaşın belirtttiqi aynı yerlerin açılmadıqını farkettim
açılmadıqından dolayıda evdeki diğer pcyle ağ baqlantısı vs. hiç bişi
yapamıyorum çok sinir bozucu bir olay ... nasıl düzelteceğim *

eceb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Vetera arkadaşın yaşadığı sorunun aynısını yaşıyorum üstelik laptopu alalı daha 1 hafta olmadı maarkası lenovo.. kablosuz modem kurulumu+
ve bir program birdee kendi kendine güncelleştrmeeri yükledii
bunlar dışında daha bişi yüklemeden arkadaşın belirtttiqi aynı yerlerin açılmadıqını farkettim
açılmadıqından dolayıda evdeki diğer pcyle ağ baqlantısı vs. hiç bişi
yapamıyorum çok sinir bozucu bir olay ... nasıl düzelteceğim *

aynen bende lenovo laptop aldım bende vista home basic yüklü.arkadaşlar gibi denetim maasındaki bazı programlara giremiyorum ne yapabilirim.acaba sorn lenovo markasındamı?

ExCeLLeNT

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
Ovvv artık iyi dediğimiz lenovo al dediğimiz laptopları değiştirecez.Lenovodan uzak dur diyecez.

eceb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
varmı bir çözüm yolu bulan yoksa yetkili sevise götüreceğim

recepsah

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım hızlıca bütün sayfaları okudum sonuçta format attın mı anlayamadım ama o sorunu bende yaşadım virüs sorunuydu.Hangi programım kulladığımı bilmiyorum ama bi prgramla silmiştim ve o sorundan kurtulmuştum. Ama normalde bulunamayan virüsleri kill_amvo_virus_usb_en diye bir script var scriptle aratırsnız buluyor yada scripti kullandıktan sonra büyük gizli dosyalar ortaya çıkıyor bütün işletim sistemi gizli dosyaları dahil yani gizli dosya gösteri aktif ettiğiniz halde çıkmayan gizli dosyalarda görünür oluyor ve tekrar kapatamıyorsunuz, bu işlemden sonra Ad-awere ile taratırken Kaspersky arka planda virüsü buluyor Ad-awere bulamasa bile. Yalnız benim karşılaştığım sornda ctrl + alt + del kombinasyonuda çalışmıyordu, daha dogrusu açılıp bir yadabir kaçsaniye görünüp gidiyordu. Belki sendeki biraz değişim geçirmiş bir virüstür.
Ve Lenovo içinde 1 hafta önce bir arkadaşa aldık 3000 N500 modelini freedos olarak bütün kurulumlarını ben yaptım Vista Utimate kurdum laptopa, ve diğe standart kullanıcı programları MS Office 2007, Nod 32, Nero 7.5.7, vs... sorunsuz çalışıyor.