Boy Uzaması

Bu konuyu okuyanlar

Ahmet43434343

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Merhaba ben röntgen sonucumu atıyorum boyum uzarmı uzamazmi lütfen bilen arkadaşlar yardımcı olsun tesekkurler

Ekli dosyalar

• 20210414_215236.png
    20210414_215236.png
    255.2 KB · Görüntüleme: 282

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Merhaba ben röntgen sonucumu atıyorum boyum uzarmı uzamazmi lütfen bilen arkadaşlar yardımcı olsun tesekkurler
Agam biz doktor değiliz.Sadece tavsiye ve öneri veririz.Bilimsel bir rapor veya röntgene bağlı olarak bir şey söyleyemeyiz.Bunun yerine doktora görünmenizde bir fayda olacaktır.Ha bu arada konu açarken en azından açacağınız konu ile bölümün mantıklı olmasına dikkat edin.Aksi takdirde moderatörler uyarı veya konu kapatma gibi yaptırımlar uygularlar.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Biz doktor değiliz, kaldı ki röntgen sonucunu okumak da sıradan insanların yapabileceği bir iş değil. Hayır yani, röntgeni nereden çıkarttıysan gidip oraya sorsana?

Ahmet43434343

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Aşağa doru bakan ereğe girmemiş hali
Mesaj otomatik birleştirildi:

Lütfen bilen biri yardımcı olsun
Agam bize röntgen '' röntgen gösterip uzar mıyım ? '' diye sorma lütfen.Biz röntgene bakarak sana teşhis koyamayız.Lütfen bir doktora görün.Hem sizin boyunuz kaç ki bunu dert ediyorsunuz?Eğer büyüme çağında iseniz ve herhangi bir fiziki engeliniz yoksa elbette boy atarsınız.

TeknoLocks

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
332
evet hakan23 ile boyla.. pardon boyları karıştırmışım

bu arada @Rchive doğru söylüyor bunun analizini yapmak tıbbi bir kuruma düşer yöneticiler bu tarz sağlık konularında yanlış bilgilendirme olmaması için konu açılmaması gibi bir kural oluştursa keşke

Ahmet43434343

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Boyum 177 kilom 110 yaşım 14 gün sonra 18 olucam lütfen yanlış anlamayın kısa kaldım hergun yatarken bununla yatıyorum bununla kalkıyorum çok hayatımı olumsuz etkiledi ben küçükken herkesin tepesinden bakan biriydim ama artık herkes benim tepemden bakıyor lise 1 de boyum 175 ti lise 4 deyim boyum 177 beni çok olumsuz etkiliyor annemin boyu 170 babamın boyu 183

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Boyum 177 kilom 110 yaşım 14 gün sonra 18 olucam lütfen yanlış anlamayın kısa kaldım hergun yatarken bununla yatıyorum bununla kalkıyorum çok hayatımı olumsuz etkiledi ben küçükken herkesin tepesinden bakan biriydim ama artık herkes benim tepemden bakıyor lise 1 de boyum 175 ti lise 4 deyim boyum 177 beni çok olumsuz etkiliyor annemin boyu 170 babamın boyu 183
Zayıflasan kısa durmazsın.

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
lise 4 deyim boyum 177 beni çok olumsuz etkiliyor annemin boyu 170 babamın boyu 183
Boyun kısa değil, çevrendekilere göre kendini kısa hissediyorsun. Röntgen filmini endokrinoloji doktoruna götür, o sonucu sana söyler zaten. Öte yandan günde 1 bardak süt iç, basketbol oyna.

Boy, genetik olduğundan dolayı annen ile babanın ortalamasına yakın olur diye biliyorum. Ki öyle de olmuş. 183+170=353 353/2=176.5

YouTube'dan boy uzatma tekniklerine bakabilirsin. :)

Ahmet43434343

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Boyun kısa değil, çevrendekilere göre kendini kısa hissediyorsun. Röntgen filmini endokrinoloji doktoruna götür, o sonucu sana söyler zaten. Öte yandan günde 1 bardak süt iç, basketbol oyna.

Boy, genetik olduğundan dolayı annen ile babanın ortalamasına yakın olur diye biliyorum. Ki öyle de olmuş. 183+170=353 353/2=176.5

YouTube'dan boy uzatma tekniklerine bakabilirsin. :)
Burdan belki tıp okuyan veya bilgili biri felan çıkar yoksa utanıyorum götürmeye o yüzden öte yandan günde bir bardak süt iç demissin ama ben 2 günde 2.5 kg lük yoğurt bitiriyorum ama olmuyor:(

''Wolfred1ght''

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,290
Ben uzun olmak istiyorum ama 185 yeter bana :( ben küçükken yaşıtlarım ufak ufaklardi şimdi bana bak sınıfın en kısası beni geçmiş
177 biri 72 kilo olması gerek.Yani en ideali bu.Sizin bir miktar fazlanız var.O yüzden zaten kısa gözükebilirsiniz.
Lakin dert etmeyin.Düzenli bir şekilde beslenme ve sporunuza dikkat ederseniz zayıflayabilirsiniz!
Boy arttıracak spor dallarına yönelin.Süt ve süt ürünleri tüketin.Kamburunuz varsa dik yürümeye çalışın...(Tavsiye/Öneri)
Ailenizde genellikle uzun boya sahip insanlar.Genetik olarak bir sorun olduğunu sanmıyorum.Lakin boyunuzu uzatmak için biraz da sizin gayretinizin olması gerek.
Misal: Basketbol oynamak kasların ve kemiklerin gelişimine epey faydalı olduğu bilinir.Bence basketbola başlayabilirsiniz.

Ahmet43434343

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
177 biri 72 kilo olması gerek.Yani en ideali bu.Sizin bir miktar fazlanız var.O yüzden zaten kısa gözükebilirsiniz.
Lakin dert etmeyin.Düzenli bir şekilde beslenme ve sporunuza dikkat ederseniz zayıflayabilirsiniz!
Boy arttıracak spor dallarına yönelin.Süt ve süt ürünleri tüketin.Kamburunuz varsa dik yürümeye çalışın...(Tavsiye/Öneri)
Ailenizde genellikle uzun boya sahip insanlar.Genetik olarak bir sorun olduğunu sanmıyorum.Lakin boyunuzu uzatmak için biraz da sizin gayretinizin olması gerek.
Misal: Basketbol oynamak kasların ve kemiklerin gelişimine epey faydalı olduğu bilinir.Bence basketbola başlayabilirsiniz.
Çok teşekkür ederim tavsiyelerin için çok saol ama bana bu röntgeni yorumlayacak birini allah rızası için bulabilirmisin genetik meselesi ise benden 2 yaş büyük kuzenim vardı ben ondan 9 cm uzundum şuan o 188 cm olmus:(

KralTektir

Asistan
Reaksiyon puanı
258

Lütfen bilen biri yardımcı olsun
Benim bı tanıdık abla hemşire o bilir mi bilmem ama gece gecede aranmaz uyumuştur o

Çok teşekkür ederim tavsiyelerin için çok saol ama bana bu röntgeni yorumlayacak birini allah rızası için bulabilirmisin genetik meselesi ise benden 2 yaş büyük kuzenim vardı ben ondan 9 cm uzundum şuan o 188 cm olmus:(
Benim bir tanıdık abla hemşire ona sorim savurda belki bilir yazarım

S

SDN Anonim 645270

SDN Okuru
Çok teşekkür ederim tavsiyelerin için çok saol ama bana bu röntgeni yorumlayacak birini allah rızası için bulabilirmisin:(
Nasıl bulacağız gece vaktinde? :)

Ümitsizliğe kapılmak yerine bizim dediklerimizi yapabilirsin. Burada kimsenin o röntgen sonucunu analiz edecek bilgiye sahip olduğunu düşünmüyorum.

Ahmet43434343

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Allah razı olsun hepinizden ben asosyal biriyim utangaçım anca buraya yazabildim destekleriniz için tesekkurler saolun lütfen yardımcı olun

Arkadaşlar bir yanlış anlaşılma oldu herhalde ben penisimden memnunum insan boyundan bahsediyorum

KralTektir

Asistan
Reaksiyon puanı
258
Allah razı olsun hepinizden ben asosyal biriyim utangaçım anca buraya yazabildim destekleriniz için tesekkurler saolun lütfen yardımcı olun
Sana direk kendisinin yazdığı mesajı kopyala yapıştır yapıyorum
ben röntgen bölümünde çalışmadığım için bunun hakkında pek bir şey söyleyemiyorum sen veya o forumdaki kimseninde yorumlayabilceğini sanmıyorum doktoruna bu konu ile ilgili danışır ise daha sağlıklı bir yorumlama olur bu röntgen ile ilgili

ben röntgen bölümünde çalışmadığım için bunun hakkında pek bir şey söyleyemiyorum sen veya o forumdaki kimseninde yorumlayabilceğini sanmıyorum doktoruna bu konu ile ilgili danışır ise daha sağlıklı bir yorumlama olur bu röntgen ile ilgili
Aynen onları yazdı

Ahmet43434343

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18

Aynen onları yazdı
Allah razı olsun çok teşekkür ederim benimkide bir umut işte peki yanlış anlaşılmazsa birşey sormak istiyorum sizin yaşlar ve boylar kaç benim yaşımdayken boyunuz kaçtı sorduğun içinde çok teşekkür ederim saol

KralTektir

Asistan
Reaksiyon puanı
258
Allah razı olsun çok teşekkür ederim benimkide bir umut işte peki yanlış anlaşılmazsa birşey sormak istiyorum sizin yaşlar ve boylar kaç benim yaşımdayken boyunuz kaçtı sorduğun içinde çok teşekkür ederim saol
Yaşınız kaçtı benim 20 boyum 1,90 civarında son dönemde ölçmedim sizin yaş kaçtı?

404 Not Found

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,864
Bir sürü konu gördüm ama böylesini hiç görmedim.