Lenovo İdeapad S145 Laptop FPS Düşüklüğü

Bu konuyu okuyanlar

Hushing

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Öncelikle herkese merhabalar , elimde Amd Ryzen 7 3700U işlemci , Rx Vega 8 dahili ekran kartı ve 8GB Ram'e sahip bir laptop bulunuyor.Valorant ve CS:GO gibi oyunlar oynuyorum genelde , normalde bu tür oyunlarda 70-80 fps altına düşmez , ortalama 90-100 fps alırdım. Ama kaç gündür bir sorun var ve CS:GO'da en fazla 25-30 , Valorant'ta en fazla 60 fps alabiliyorum. Bunun sebebi ve çözümü ne olabilir?

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,097
Öncelikle herkese merhabalar , elimde Amd Ryzen 7 3700U işlemci , Rx Vega 8 dahili ekran kartı ve 8GB Ram'e sahip bir laptop bulunuyor.Valorant ve CS:GO gibi oyunlar oynuyorum genelde , normalde bu tür oyunlarda 70-80 fps altına düşmez , ortalama 90-100 fps alırdım. Ama kaç gündür bir sorun var ve CS:GO'da en fazla 25-30 , Valorant'ta en fazla 60 fps alabiliyorum. Bunun sebebi ve çözümü ne olabilir?
Isı değerleri nedir laptop markası kalitesiz bir markadan aldıysanız laptop parçaları cayır cayırdır

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,097
Nereden bakabilirim bir program önerir misiniz? Laptop Lenovo marka kalitelidir yani.
Msi afterburner var youtubeye yaz msi afterburner ayarlama diye herşeyi ayarla ısı değerleri falan sonra 30dk oyna ve ekran görüntüsü at yada kaç derece olduğunu

Hushing

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Msi afterburner var youtubeye yaz msi afterburner ayarlama diye herşeyi ayarla ısı değerleri falan sonra 30dk oyna ve ekran görüntüsü at yada kaç derece olduğunu
Tamamdır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam videoları izledim ama izleme kısmında işlemci sıcaklığı yok. Sadece ekran kartı sıcaklığına bakabiliyorum.

Ekran Kartı sıcaklığı bu şekilde , sıcaklıklarda bir sorun yok 50-60 derece civarında oyun içindeyken. Fakat 40 FPS üstüne çıkamıyorum.

@niyazi5859

Son düzenleme: