A50'den iPhone 8 Plus'a geçiş nasıl olur?

Bu konuyu okuyanlar

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
2019'da A50 aldım 2 seneye yakındır kullanıyorum. Hiç bir şikayetim yok hala sorunsuz bir şekilde memnun kalarak kullanmaya devam ediyorum.

Babam iPhone 12 Pro Max almış ve 8 Plus 256 GB satıyor ama sen istersen verebilirim kullan dedi. Sizce geçilir mi? Daha öncesinde Apple deneyimim sadece 3GS'te olmuştu.

Ekosistem kapalı geliyor bana dosyalara falan erişilmiyor jak girişi yok Apple'ın bir çok şeyi de çok pahalı vs. karar veremedim o yüzden sizinde düşüncelerinizi almak istedim.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
2019'da A50 aldım 2 seneye yakındır kullanıyorum. Hiç bir şikayetim yok hala sorunsuz bir şekilde memnun kalarak kullanmaya devam ediyorum.

Babam iPhone 12 Pro Max almış ve 8 Plus 256 GB satıyor ama sen istersen verebilirim kullan dedi. Sizce geçilir mi? Daha öncesinde Apple deneyimim sadece 3GS'te olmuştu.

Ekosistem kapalı geliyor bana dosyalara falan erişilmiyor jak girişi yok Apple'ın bir çok şeyi de çok pahalı vs. karar veremedim o yüzden sizinde düşüncelerinizi almak istedim.
Geçilir. En az 3 sene de üzmeyecektir.

İkisini birlikte satıp belki Iphone 11 alabilirsin de.

pcbilgiliadam

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
33

Geçerseniz çok rahatlayacaksınız. Kapalı sistem olduğu için virus giremez açıkcası android' den iphone 7 ye geçmiştim mükemmel hissettim. Jak girişi olmaması sebebi artık kablosuz kulaklıklara geçtik normal kullanan kişi sayısı az. Apple pahalı ama uzun süre bozulmaz.

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Kapalı sistem olduğu için virus giremez açıkcası
İşletim sistemi kapalı olunca virüs girmediğini nereden çıkarıyorsunuz? Onu anlamadım. Her sisteme virüs girebilir fakat bu olasılık IOS ekosisteminde genel olarak daha az ama sistemin kapalı olması saldırılara da kapalı olacağı anlamına gelmez.

IOS sistemine alışırsanız geçebilirsiniz bence.

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Geçerseniz çok rahatlayacaksınız. Kapalı sistem olduğu için virus giremez açıkcası android' den iphone 7 ye geçmiştim mükemmel hissettim. Jak girişi olmaması sebebi artık kablosuz kulaklıklara geçtik normal kullanan kişi sayısı az. Apple pahalı ama uzun süre bozulmaz.
Kapalı sistem olunca virüs bulaşmaz diye birşey yok yanlış bilgilendirme yapmamanızı tavsiye ederim.
Genelde yanlış bilgileri düzeltince kişi ile tartışma yaşanıyor amacım sadece bilgileendirmek lütfen tartışmaya girmeyiniz. :) Bir de IOS'a virüs bulaşmadığını söyleyince Android fanboyu olarak yargılanmak istemem. :)

Son düzenleme:

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Kapalı sistem olunca virüs bulaşmaz diye birşey yok yanlış bilgilendirme yapmamanızı tavsiye ederim.
Genelde yanlış bilgileri düzeltince kişi ile tartışma yaşanıyor amacım sadece bilgileendirmek lütfen tartışmaya girmeyiniz. :)
Yine fanboyluğa giriyorsun...

Kapalı sistemde virüs girme oranı aşırı düşük, yok desek yeridir.

Son Şövalye21

Asistan
Reaksiyon puanı
369
Bende aynı telefonu kullandım hâlâ kullanıyorum ve 1,5 sene oldu.
Evet İOS'a virüs girmesi düşük çünkü kapalı fakat siz telefonu iyi kullanırsanız, saçma sapan sitelere girmezseniz bir şey olmaz.
Evet iphone iyidir ve A50'den kesinlikle daha iyi fakat İOS'a alışmak var.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Yıllarca iphone kullandım. Sonra s8 kullanma gafletine düştüm ve tekrardan iphone'a döndüm. Sonra galaxy note 10 aldım. Onu da memnuniyetle kullanıyorum. Ancak şirket iphone 12 verince tekrar iphone'a dönüş yaptım. Ve evime dönmüş gibi hissediyorum. Bilmem anlatabildim mi ?

Reaksiyon puanı
6,424
3 sene rahat gider ama sonra satıp yeni bir tel alın
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yıllarca iphone kullandım. Sonra s8 kullanma gafletine düştüm ve tekrardan iphone'a döndüm. Sonra galaxy note 10 aldım. Onu da memnuniyetle kullanıyorum. Ancak şirket iphone 12 verince tekrar iphone'a dönüş yaptım. Ve evime dönmüş gibi hissediyorum. Bilmem anlatabildim mi
öyle durumlar yaşanabiliyor bende bi 2 sene iphone kullandım sonra satıp androide geri dönmüştüm ve bende android de kendimi sanki evime dönmüş gibi hissediyorum

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

İphone 8 plus hala güçlü bir cihaz ve 3 yıl performans konusunda memnun eder.İosun bazı kısıtlamaları sizi sıkıntıya sokmazsa(Forumlarda rahatsız olanlar var) sizin için iyi bir tercih olur diye düşünüyorum.

pcbilgiliadam

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
33
İşletim sistemi kapalı olunca virüs girmediğini nereden çıkarıyorsunuz? Onu anlamadım. Her sisteme virüs girebilir fakat bu olasılık IOS ekosisteminde genel olarak daha az ama sistemin kapalı olması saldırılara da kapalı olacağı anlamına gelmez.

IOS sistemine alışırsanız geçebilirsiniz bence.
iPhone 5s ' den beri apple kullanıyorum 1 kere bile virus girmedi. Ayrıca saldırı ile virus çok ayrı şeyler

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Bunca yıllık Android kullanıcısıyım şu virüs safsatanız nedense hiç başıma gelmedi. Sen türlü türlü işler yaparsan cihazda girer tabii. O yüzden Android'ü küçümser yorumlar yapmayın. Android, iOS kadar güvenlidir. Virüs mirüs bırakın bu işleri.

Son düzenleme:

pcbilgiliadam

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
33
Bunca yıllık Android kullanıcısıyım şu virüs safsatanız nedense hiç başıma gelmedi. Sen türlü türlü işler yaparsan cihazda girer tabii. O yüzden Android'ü küçümser yorumlar yapmayın. Android, iOS kadar güvenlidir. Virüs miras bırakın bu işleri.
O yüzden APK var değilmi? Android' e google play den bile virus bulaşıyor bırakın fanboyluğu

pcbilgiliadam

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
33
Güvenilir yerden indirirsen sorun çıkmaz.
Ben 100 kere APK indirdim hiç bir zaman virüs çıkmadı.
Tamam kardeşim virus bulaşmamaış olabilir. ama android cihazlar kullandıkça yavaşlar. arayüzü çok ağır. android desteğini 2 yıl sonra çekiyor. teyzemin huawei telefonunu 2018 de aldı android 9 sürümü var. Ben iphone 7 cihazımı 2016 da aldım hala son sürüm ve hiçbir şekilde yavaşlık bulunmamakta. Ayrıca adamlar babanın oğlu değil sana bedava crackli oyun veya hile koysunlar.

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
İphone'ye dışarıdan dosya yüklemek pek mümkün olmadığı için daha güvenli ancak kullanıcıya bağlı fanboyluk yapmaya gerek yok adam gibi kullanılırsa iki cihazda güvenlidir bence

Son Şövalye21

Asistan
Reaksiyon puanı
369
Tamam kardeşim virus bulaşmamaış olabilir. ama android cihazlar kullandıkça yavaşlar. arayüzü çok ağır. android desteğini 2 yıl sonra çekiyor. teyzemin huawei telefonunu 2018 de aldı android 9 sürümü var. Ben iphone 7 cihazımı 2016 da aldım hala son sürüm ve hiçbir şekilde yavaşlık bulunmamakta. Ayrıca adamlar babanın oğlu değil sana bedava crackli oyun veya hile koysunlar.
Peki yeni sürüm gelince ne oluyor İphone'lara.
Şarjı çok mu gidiyor, Performansı 5 kat artıyor mu?
Apple vermek zorunda zaten çünkü android kadar geniş bir telefon yelpazesi yok.
Saysak tepi topu 50-60 model vardır.
Androidin desteği çekmesi her zaman yeni telefonlar çıkıyor ve yeni telefonu ön plana alıyorlar.
O yüzden bir süre sonra telefon güncelleme almıyor.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Hayatında hiç amiral gemisi android cihaz kullandın mı? gidipte giriş seviyesi android cihaz kullanıpta Android'e çamur atmak ancak senin gibi Apple fanboylarının yapacağı bir şey.Kendim Mate 10 Pro kullanıyorum.Alalı 2 yıl oldu.En ufak bir yavaşlama yok.Kardeşim 3,5 yıl S7 kullandı.S7 yı kullandığı süre zarfında kasma, takılma, donma, yavaşlama olmadı.Androidin olayı ne biliyormusun? Kullanmasını bilmek lazım.Kullanmasını bilen memnun olur bilmeyende senin gibi çamur atar.Güncelleme olayına gelince Apple 5 yıl güncelleme vermek zorunda.Vermediği zaman uygulamalar çalışmıyor.Sen bana İphone 7 nin bataryasından bahsetsene.Ben söyleyeyim çok kötü.İphone 7 Bataryası ilk çıktığında iyiydi.Gelen her büyük ios sürümü batarya performansını olumsuz etkiliyor.Beğenmediğin Android'de güncelleme yapmak zorunda değilsin.Çünkü uygulamaların sürümleri uzun.

Son düzenleme:

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
O yüzden APK var değilmi? Android' e google play den bile virus bulaşıyor bırakın fanboyluğu
O kadar cahilsin ki sana edeceğim tek bir kelimeye bile yazık ama ben yine de anlatayım.

Birincisi bu zamana kadar iPhone'dan başka cihaz kullanmamış biri olarak Android hakkında atıp tutmazsın.

İkincisi nasıl Android'de APK var ise Apple'da IPA var. Ama sizler teknolojiyi Apple reklamlarından öğrendiğiniz için böyle detayları bilmemeniz normal. Yani APK ile virüsü bağdaştıramazsın.

Üçüncüsü nasıl Google Play'de virüslü uygulamalar varsa aynısı App Store'da da var. Teknoloji haberlerine bir göz at.

Son olarak da önce cahilliğini bir kenarıya bırak, Apple gözlüklerini çıkar ve teknolojiyi öğrenmeye başla. Hadi kardeşim.

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Bence aşırı saçma bir tartışma bırakın isteyen istediğini savunsun kim neyden memunsa onu kullansın

pcbilgiliadam

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
33
Hayatında hiç amiral gemisi android cihaz kullandın mı? gidipte giriş seviyesi android cihaz kullanıpta Android'e çamur atmak ancak Apple fanboylarının yapacağı bir şey.Kendim Mate 10 Pro kullanıyorum.Alalı 2 yıl oldu.En ufak bir yavaşlama yok.Kardeşim 3,5 yıl S7 kullandı.S7 yı kullandığı süre zarfında kasma, takılma, donma, yavaşlama olmadı.Androidin olayı ne biliyormusun? Kullanmasını bilmek lazım.Kullanmasını bilen memnun olur bilmeyende senin gibi çamur Güncelleme olayına gelince Apple 5 yıl güncelleme vermek zorunda.Vermediği zaman uygulamalar çalışmıyor.Sen bana İphone 7 nin bataryasından bahsetsene.Ben söyleyeyim çok kötü.İphone 7 Bataryası ilk çıktığında iyiydi.Gelen her büyük ios sürümü batarya performansını olumsuz etkiledi.Beğenmediğin Android'de güncelleme yapmak zorunda değilsin.Çünkü uygulamaların sürümleri uzun.
Kardeşim boş boş konuşma.
s7 : Android 6.0.1 (Marshmallow)
7 : iOS 14.4.1

Mate 10 pro : Android 8.0 (Oreo)
iPhone 7 : iOS 14.4.1

Android'in son sürümü : Android 9 Pie
iPhone'in son sürümü : iOS 14.4.1

Sadece 7 üzerinden örnek vermek yanlış olur.

11 pro üzerinden örnek vereyim

O kadar cahilsin ki sana edeceğim tek bir kelimeye bile yazık ama ben yine de anlatayım.

Birincisi bu zamana kadar iPhone'dan başka cihaz kullanmamış biri olarak Android hakkında atıp tutmazsın.

İkincisi nasıl Android'de APK var ise Apple'da IPA var. Ama sizler teknolojiyi Apple reklamlarından öğrendiğiniz için böyle detayları bilmemeniz normal. Yani APK ile virüsü bağdaştıramazsın.

Üçüncüsü nasıl Google Play'de virüslü uygulamalar varsa aynısı App Store'da da var. Teknoloji haberlerine bir göz at.

Son olarak da önce cahilliğini bir kenarıya bırak, Apple gözlüklerini çıkar ve teknolojiyi öğrenmeye başla. Hadi kardeşim.
1 yıl android kullandım. Samsun s 10 kullandım test amaçlı 1 yıl önce. iphone daha kaliteli olduğu anlaşılıyor. iPhone' de IPA yüklemek çok zor. Onun için jailbreak yani root gerekli. Ben bile bile virus sokmam. App Store çok kısıtlı. Viruslu uygulama bulamazsınız.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Kardeşim boş boş konuşma.
s7 : Android 6.0.1 (Marshmallow)
7 : iOS 14.4.1

Mate 10 pro : Android 8.0 (Oreo)
iPhone 7 : iOS 14.4.1

Android'in son sürümü : Android 9 Pie
iPhone'in son sürümü : iOS 14.4.1

Sadece 7 üzerinden örnek vermek yanlış olur.

11 pro üzerinden örnek vereyim

1 yıl android kullandım. Samsun s 10 kullandım test amaçlı 1 yıl önce. iphone daha kaliteli olduğu anlaşılıyor. iPhone' de IPA yüklemek çok zor. Onun için jailbreak yani root gerekli. Ben bile bile virus sokmam. App Store çok kısıtlı. Viruslu uygulama bulamazsınız.
Peki çok güncelleme almak sana ne kattı? batarya performansın dibe vurdu.Ben Mate 10 Pro kullanıyorum.İlk aldığımda android 8 vardı.Android 8 de mobil veri kullanımında 7,5 saat ekran süresi alıyordum.Android 9 a güncelleyip hard reset attım.Android 9 dada 7,5 saat ekran süresi alıyorum.Bana android 10 geldi.Güncelleme yapmadım.Senin gibi çok güncellemeyi iyi bir şey zanneden insanlara hayret ediyorum.Firmaların planlı eskitme yaptığı bir ortamda güncelleme üzerinden Apple ı övmek teknolojiyi bilmemektir.

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
2 senedir A50 kullanıyorum, halende taş gibi çalışıyor, akşam eve geldiğimde yüzde 50 şarj kalıyor, istediğim uygulamayı yükleyebiliyorum, istediğim müziği beleş indirebiliyorum, istediğim sitelerdeki uygulamalardaki reklamları engelleyebiliyorum beleş.
bir kaç gün iphone 6s kullanma şeyine düştüm ama ben böyle bir şey görmedim, telefona hiç birşey yapamadım, her şey paralı, alt tarafı zil sesi değiştirmek bile başlı başına uğraş, şahsen bataryası iyi telefondan yanayım hep, gün içinde şarja bağımlı kalmak istemem iğrenç bir duygu, şahsen android demek özgürlük demek (tabi bilene) en kolayı beş kuruş vermeden istediğin müziği kesip biçip zil sesi yapabiliyorsun. Kusura bakmayın ama şu fanboyluğu bırakın allah aşkına, hiçbir firma babamızın malı değil. Kardeş işine nasıl öyle geliyorsa al kullan.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
2 senedir A50 kullanıyorum, halende taş gibi çalışıyor, akşam eve geldiğimde yüzde 50 şarj kalıyor, istediğim uygulamayı yükleyebiliyorum, istediğim müziği beleş indirebiliyorum, istediğim sitelerdeki uygulamalardaki reklamları engelleyebiliyorum beleş.
bir kaç gün iphone 6s kullanma şeyine düştüm ama ben böyle bir şey görmedim, telefona hiç birşey yapamadım, her şey paralı, alt tarafı zil sesi değiştirmek bile başlı başına uğraş, şahsen bataryası iyi telefondan yanayım hep, gün içinde şarja bağımlı kalmak istemem iğrenç bir duygu, şahsen android demek özgürlük demek (tabi bilene) en kolayı beş kuruş vermeden istediğin müziği kesip biçip zil sesi yapabiliyorsun. Kusura bakmayın ama şu fanboyluğu bırakın allah aşkına, hiçbir firma babamızın malı değil. Kardeş işine nasıl öyle geliyorsa al kullan.
Doğrudur.

Ayrıca normalde zil sesleri ucuz oluyor, ama istersen bilgisayardan halledebiliyorsun zil olayını. Şarj olarak ise evet 6S gibi telefonlar şarj konusunda başarılı değil, şarj performansı için Plus modellerine yönelmeliyiz.

luckyslevın

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Peki çok güncelleme almak sana ne kattı? batarya performansın dibe vurdu.Ben Mate 10 Pro kullanıyorum.İlk aldığımda android 8 vardı.Android 8 de mobil veri kullanımında 7,5 saat ekran süresi alıyordum.Android 9 a güncelleyip hard reset attım.Android 9 dada 7,5 saat ekran süresi alıyorum.Bana android 10 geldi.Güncelleme yapmadım.Senin gibi çok güncellemeyi iyi bir şey zanneden insanlara hayret ediyorum.Firmaların planlı eskitme yaptığı bir ortamda güncelleme üzerinden Apple ı övmek teknolojiyi bilmemektir.
Ya aslında ben bu düşünceye çok katılmıyorum dostum. Şimdi bi kere devamlı güncelleme yaptıkça tüm yeniliklerden faydalanmış oluyorsun. Hadi güncellemenin bize ne kattığını geçeyim, bataryadan konuşmam gerekirse de ben iphone 8 kullanıyorum ve telefon ilk çıktığı zaman aldım. Yani 3 yılı bitirdi hala kullanıyorum ve telefonu kullandığım ilk zamanlar batarya bana 1.5 gün gidiyordu şu anda da tam 1 gün gidiyor. Yani şunu demeye çalışıyorum sen batarya performansı dibe vurdu demişsin ya o biraz sert, biraz keskin bi eleştiri olmaz mı sence. Çünkü "dibe vurdu" dan ben şu anlamı çıkarırım; hani örnek veriyorum telefonu ilk aldığımda 7 saat ekran süresi veriyordur ama şu an 2-3 saat ekran süresi alırım o zaman dibe vurmuştur performans doğru ama ben bu telefonu ilk aldığımda verdiği ekran süresi ile şu an verdiği ekran süresi arasında maksimum 1-2 saat var. O yüzden yukarıda arkadaşın dediğini ben tamamen fanboyluk olarak düşünmüyorum, haklılık payı var sanki. Ha bi de şöyle bir ayrıntı var sen demişsin ya android 8 ile 9 da aynı ekran süresini alıyorum diye. Evet doğrudur zaten ama telefon android 8 ile gelmiş sen de 9 u yüklemişsin. Mesela benim telefon da ios 11 ile geldi ve şu an ben de ios 12 yi kullanıyor olsaydım muhtemelen ben de aynı ekran sürelerini alırdım ki ios 12 yi kullandığım zamanlarda 11 ile aynı ekran süresini alıyordum. O yüzden sen de android 11 i falan yüklediğinde aynı ekran süresini yine alır mısın o zaman değerlendirmek lazım diye düşünüyorum, siz ne düşünürsünüz

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Ya aslında ben bu düşünceye çok katılmıyorum dostum. Şimdi bi kere devamlı güncelleme yaptıkça tüm yeniliklerden faydalanmış oluyorsun. Hadi güncellemenin bize ne kattığını geçeyim, bataryadan konuşmam gerekirse de ben iphone 8 kullanıyorum ve telefon ilk çıktığı zaman aldım. Yani 3 yılı bitirdi hala kullanıyorum ve telefonu kullandığım ilk zamanlar batarya bana 1.5 gün gidiyordu şu anda da tam 1 gün gidiyor. Yani şunu demeye çalışıyorum sen batarya performansı dibe vurdu demişsin ya o biraz sert, biraz keskin bi eleştiri olmaz mı sence. Çünkü "dibe vurdu" dan ben şu anlamı çıkarırım; hani örnek veriyorum telefonu ilk aldığımda 7 saat ekran süresi veriyordur ama şu an 2-3 saat ekran süresi alırım o zaman dibe vurmuştur performans doğru ama ben bu telefonu ilk aldığımda verdiği ekran süresi ile şu an verdiği ekran süresi arasında maksimum 1-2 saat var. O yüzden yukarıda arkadaşın dediğini ben tamamen fanboyluk olarak düşünmüyorum, haklılık payı var sanki. Ha bi de şöyle bir ayrıntı var sen demişsin ya android 8 ile 9 da aynı ekran süresini alıyorum diye. Evet doğrudur zaten ama telefon android 8 ile gelmiş sen de 9 u yüklemişsin. Mesela benim telefon da ios 11 ile geldi ve şu an ben de ios 12 yi kullanıyor olsaydım muhtemelen ben de aynı ekran sürelerini alırdım ki ios 12 yi kullandığım zamanlarda 11 ile aynı ekran süresini alıyordum. O yüzden sen de android 11 i falan yüklediğinde aynı ekran süresini yine alır mısın o zaman değerlendirmek lazım diye düşünüyorum, siz ne düşünürsünüz
Sen bile demişsin, önceden 1.5 gün gidiyordu, şimdi 1 gün. Arada %50'lik çok büyük bir fark var.