Ailem savaş içerikli oyunlar oynamamı istemiyor

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
10
Neden olduğunu anlamadığım bir şekilde ailem savaş veya şiddet bilemediniz dövüş oyunları oynamamı istemiyor Avrupa Oyun Bilgi Sistemi`ne göre yaşım yetse de oynamama izin vermiyorlar bu konuyu onlarla tartışmak istiyorum ama nasıl bir argüman sunsam bilemiyorum bu konuda öneri verebilir misiniz? Ben küçüklüğümden beri bu tür oyunlar oynarım ama neden şimdi buna takılmaya başladılar ps4 te veya bilgisayarda 70 oyun varsa 60 tanesi savaş içerikli bu corona yüzünden evde oturdukça da canım sıkılıyor sizce ne yapmalıyım.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Neden olduğunu anlamadığım bir şekilde ailem savaş veya şiddet bilemediniz dövüş oyunları oynamamı istemiyor Avrupa Oyun Bilgi Sistemi`ne göre yaşım yetse de oynamama izin vermiyorlar bu konuyu onlarla tartışmak istiyorum ama nasıl bir argüman sunsam bilemiyorum bu konuda öneri verebilir misiniz? Ben küçüklüğümden beri bu tür oyunlar oynarım ama neden şimdi buna takılmaya başladılar ps4 te veya bilgisayarda 70 oyun varsa 60 tanesi savaş içerikli bu corona yüzünden evde oturdukça da canım sıkılıyor sizce ne yapmalıyım.
Kaç yaşındasın?

Reaksiyon puanı
10
Dediğin oyunlar öyle sıkıntılı oyunlar değil. Ailenle yakın zamanda bir zıtlaşma yaşadın mı?
Ya da derslerini aksatma vb. bir problem?
Ben daha öncesinde 95 den düşük yıl sonu ortalaması almamıştım ve ailemle de arada bir zıt düşsel de öyle büyük bir olay olmadı ama bu yalan haberlerde gördükleri bazı şeylere inanmışlar heralde o yüzden bu tür oyunları yasakladılar ve bu olaydan ve Corona yüzünden notlarında bir düşüş yaşandı

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Ben daha öncesinde 95 den düşük yıl sonu ortalaması almamıştım ve ailemle de arada bir zıt düşsel de öyle büyük bir olay olmadı ama bu yalan haberlerde gördükleri bazı şeylere inanmışlar heralde o yüzden bu tür oyunları yasakladılar ve bu olaydan ve Corona yüzünden notlarında bir düşüş yaşandı
Notlarında düşüş yaşanmışsa sınavlar bitene kadar uzak tutmaya çalışıyorlar seni.

Merak etme sınavlar bittiğinde aynı algıya sahip olmayacaklar...

Reaksiyon puanı
10
Notlarında düşüş yaşanmışsa sınavlar bitene kadar uzak tutmaya çalışıyorlar seni.

Merak etme sınavlar bittiğinde aynı algıya sahip olmayacaklar...
Ben öyle olduğunu düşünmüyorum çünkü daha sınav olmadan önce yaz tatilinde yasakladılar yani nedeni notlar olamaz

Çay Perisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
938
Birkaç yıl önce bana da diyorlardı, vazgeçmeyeceğimi anladıkları zaman bıraktılar demeyi.

Aşırı kan olursa bu ne oğlum gibisinden şeyler söylüyorlar bazen.

Reaksiyon puanı
10
Bu o kadar kolay değil ben çocukluğumdan beri oyun oynuyorum ama yaşım ilerlemesine rağmen böyle bir oluyor birde nedenini de bilmiyorum zararlı diyorlar ama zararlarını söylemiyorlar

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
Nedeni belli aileni yüksek notları aldığına alıştırdığın için böyle düşürmenden korkuyorlar bence hiç iyi bir şey değil notun düşünce psikolojik olarak kötü hissedebilirsin tabi yapıcak bir şeyin yok ama onlarla konuşmayı deneyebilirsin. Ben 17 yaşındayım kendimi bildim bileli oyun oynarım saatlerce hiç bıkmadan ama hiç bir zaman derslerimi aksatmadım çok yüksek notlarım yoktu ama kolaylıkla sınıfımı geçtim ailemin beklentisi çok yüksek değildi hiç bir zaman. Oyunlar notlarımı düşürmedi hatta yükseltti bile diyebilirim bazı oyunlardan tarih öğrendim çoğu oyundan ingilizcemi geliştirdim(hemde çok fazla) yani diyeceğim en iyisi onlarla konuşman belki bu mesajı gösterebilirsin bence insanın içinde çalışma isteği varsa ne oynarsa oynasın o isteği engelleyemez.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Savaş oyunlarından veya bilgisayar oyunlarından insana zarar gelmez. Eğer oyunlara çok kaptıran ve oyunlardakini yapmaya çalışan birisi değilsen, bence hiç bir sorun olmaz.
Dersini yapıyorsun ve sınavda notların düşük değil. Yine izin vermemeleri gerçekten tuhaf.
Oyunlar boş zamanda vakit geçirmek ve eğlenmek için.

sefa1296

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
bence elinden geldiğince azaltmaya çalış dostum yani oynamanda çok sakınca yok ama uzun yıllar böyle devam ederse sıkıntı. yani zamanını boşa harcıyorsun sonuçta oynama demiyorum ama çok kaptırma kendini.

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Kendileriyle ilgilenmeni, sohbet etmeni, bir arada daha çok vakit geçirmenizi istiyorlardır.. Onlar da sıkılıyor sonuçta. Düşünsene annen baban sıkılmış bunalmış, havadan sudan da olsa seninle sohbet etmek istiyor, yanına geliyor oyundasın, sonra tekrar geliyor yine oyundasın.. Geri dönüp gidiyor ve hergün böyle oluyor..

Reaksiyon puanı
10
Nedeni belli aileni yüksek notları aldığına alıştırdığın için böyle düşürmenden korkuyorlar bence hiç iyi bir şey değil notun düşünce psikolojik olarak kötü hissedebilirsin tabi yapıcak bir şeyin yok ama onlarla konuşmayı deneyebilirsin. Ben 17 yaşındayım kendimi bildim bileli oyun oynarım saatlerce hiç bıkmadan ama hiç bir zaman derslerimi aksatmadım çok yüksek notlarım yoktu ama kolaylıkla sınıfımı geçtim ailemin beklentisi çok yüksek değildi hiç bir zaman. Oyunlar notlarımı düşürmedi hatta yükseltti bile diyebilirim bazı oyunlardan tarih öğrendim çoğu oyundan ingilizcemi geliştirdim(hemde çok fazla) yani diyeceğim en iyisi onlarla konuşman belki bu mesajı gösterebilirsin bence insanın içinde çalışma isteği varsa ne oynarsa oynasın o isteği engelleyemez.
Herhalde ben de konuşmayı deneyeceğim bana da oyun oynamanın temelli yasaklandığı olmuştu ama bana etkisini farkedip geri rahat bırakmışlardı ama bu durumda oyun sektöründeki oyunların büyük bir kısmını yasaklamış oldular ve bu durumun bana etki etmediğini düşünüyorlar çünkü ben bu konuyu onlarla konuşmaya pek yanaşmıyorum ve onlar da oyun oynamasına izin verdik diye düşünüyorlar ama artık galiba bu durumu değiştirip onlarla konuşacağım ve sorunu çözmeyi deneyeceğim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kendileriyle ilgilenmeni, sohbet etmeni, bir arada daha çok vakit geçirmenizi istiyorlardır.. Onlar da sıkılıyor sonuçta. Düşünsene annen baban sıkılmış bunalmış, havadan sudan da olsa seninle sohbet etmek istiyor, yanına geliyor oyundasın, sonra tekrar geliyor yine oyundasın.. Geri dönüp gidiyor ve hergün böyle oluyor..
Ben de onlarla sohbet etmek isterim ama ben de ne zaman yanlarına gitsenim benim izlemek istemediğim veya daha önce izlediğim filmler izliyorlar ve onlara benim bunu izlemek istemediğimi söylesem de bir şey değişmiyor

su_acayip_kisi

Asistan
Reaksiyon puanı
211
bak dostum bana da oyun yasak hem de doğduğumdan beri, minecraft bile oynayamıyorum. savaş içerikli diyince, eğer yaşın küçükse normal bi durum çünkü küçükken savaş oyunlarını oynayanlar sonradan hayatında uygulamaya başlıyor, eğer küçük değilsen biraz saçma bişey, televizyondan saçma sapan uzman adı altında gelenleri dinledikçe böyle oluyolar

differentturk

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,059
bak dostum bana da oyun yasak hem de doğduğumdan beri, minecraft bile oynayamıyorum. savaş içerikli diyince, eğer yaşın küçükse normal bi durum çünkü küçükken savaş oyunlarını oynayanlar sonradan hayatında uygulamaya başlıyor, eğer küçük değilsen biraz saçma bişey, televizyondan saçma sapan uzman adı altında gelenleri dinledikçe böyle oluyolar
Bilmem hatırlıyor musunuz? Bir ara minecraft yasaklanacaktı şiddet yüzünden. Dediğin gibi kendilerini birşey sanan ve profesör denilen insanlar yüzünden Türkiye de böyle bir algı vardı. Şimdi o kadar kötü değil ama hala var. Oyunda iki kan akma varsa o oyun deli gibi şiddet içeriyor. Hani bizi ne sanıyorlar melek falan mı anlamıyorum.

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Benim annemde istemiyor. Valorantta kanları kapattım. Hala istemiyor. Portal 2 oynayayım diyorum yazın alırsın oynarsın. Portal 2 kaliteli bulmaca oyunları oynayabilirsin. Ailen istemiyorsa yapacak bir şey yok.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
Benim annemde istemiyor. Valorantta kanları kapattım. Hala istemiyor. Portal 2 oynayayım diyorum yazın alırsın oynarsın. Portal 2 kaliteli bulmaca oyunları oynayabilirsin. Ailen istemiyorsa yapacak bir şey yok.
Aileniz gerçekten çok kısıtlıyor bu durumda. Hiç iyi değil gelecekte aileye bağımlılık çıkabilir buda iş hayatında soruna yol açabilir bence. Kan var diye psikolojinizin bozulacağını düşünüyorlar ama okul da yaşadığınız stresi düşünmüyorlar.

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Aileniz gerçekten çok kısıtlıyor bu durumda. Hiç iyi değil gelecekte aileye bağımlılık çıkabilir buda iş hayatında soruna yol açabilir bence. Kan var diye psikolojinizin bozulacağını düşünüyorlar ama okul da yaşadığınız stresi düşünmüyorlar.
Ailem beni düşünüyor aslında. İyiliğim için. Gerçekten küçükken agresiftim sırf Minecraft yüzünden. Ailem hala öyle düşünüyor aslında. Ben parmağını bile kanayana kadar ısıran kişiydim :D. Şuan öyle bir durum yok. Okulda yaşadığım streside biliyorlar.