#BakanZiyaBizZiyan tagı gündemde! Öğrenciler seslerini duyurmaya çalışıyor

Bu konuyu okuyanlar

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,194
#BakanZiyaBizZiyan tagı, an itibariyle Twitter Türkiye gündeminde 42.1K tweet ile 5. sırada.

Lise öğrencileri tekrardan birinci dönem sınavlarının iptal olmasını istediklerini dile getirirken kendilerinin ayrımcılığa maruz kaldığını düşünmekte. Ortaokul öğrencilerinin sınavı iptal edilirken lise öğrencilerinin sınavları yapılacakken akılda şu soru var: Virüs bu öğrencilere işlemiyor mu?

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Bence iptal edilmeli.
Diğer sınıflar iptal edildi.

Uzaktan eğitim ile konunun tam içeriğini değil yüzeysel olarak öğrendiğimizi düşünüyorum. Uzaktan eğitimden şikayetçi değilim ancak bu kadar olabiliyor bence.

Şöyle de demiyorum; ben hiç dersi dinlemedim vs. olayı da yok tüm derslere katıldım ve dikkatle dinledim.
Anladığım kadarıyla uzaktan bu kadar oluyor.

Reaksiyon puanı
1,338
Bence iptal edilmeli.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çalışan adam iptal edilmemesini ister çalışmayan da iptal edilmesini ister.
Ama hocam imkânlar el vermiyor bazıları için mesela ben okula gitmek için 6 otobüs değiştirecem haftalık olarak

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,844
Çok değerli Ziya arkadaşımız bu konuda sınavları iptal ettiklerinde önümüzdeki birçok yılı riske atacaklarını söylemişti. Böyle böyle yapılacak bu sınavlar, demedi demeyin.

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
Atma ziya. Cakiyla aslan mi öldürdün? İşin şakasıni geçersek bence iptal olacak. Ama hükümet genelde böyle kararları son dakika vererek öğrencilerin rehavete kapilmamasini istiyor. Ancak aynı manevrayı 40 kez yapınca artık bu davranış ters tepiyor. Öğrenciler artık dikkate almamaya başladılar kararları.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Fotografı görünce aklıma DOmestos reklamı geldi. Her Domestos, okullara bağış diyordu.

S

SND Anonim 5

SDN Okuru
Bence iptal edilmeli.
Diğer sınıflar iptal edildi.

Uzaktan eğitim ile konunun tam içeriğini değil yüzeysel olarak öğrendiğimizi düşünüyorum. Uzaktan eğitimden şikayetçi değilim ancak bu kadar olabiliyor bence.

Şöyle de demiyorum; ben hiç dersi dinlemedim vs. olayı da yok tüm derslere katıldım ve dikkatle dinledim.
Anladığım kadarıyla uzaktan bu kadar oluyor.
Senin böyle düşünmen ilginç daha önce kesinlikle yapılması taraftarıydın
Mesaj otomatik birleştirildi:

İptal olabilir hâlâ. Zaten 1 Kasım'a kadar olan konulardan çıkacak. Zor değil, çalışın. Maalesef yapacak bir şey yok.
Günde molalar hariç 8 molalarla 10 saat çalışıyorum yaklaşık 1 aydır böyle sınava girsem max 80 olur notlarım hemde virüs riski var

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
11.sınıfım
Bu arada bıraktım çalışmayı daha doğrusu çöktüm bunalıma girdim hedefim hayallerim yerle bir oldu
Evde ders çalışmaktan başka aktiviten yoksa ondandır. Sabah yürüyüşleri iyi gelecektir.
Evde kalıp sınava hazırlanmak cok büyük avantaj. Fırsatını kaçırma

S

SND Anonim 5

SDN Okuru
Evde ders çalışmaktan başka aktiviten yoksa ondandır. Sabah yürüyüşleri iyi gelecektir.
Evde kalıp sınava hazırlanmak cok büyük avantaj. Fırsatını kaçırma
Sabah veya akşam yasak olmasa dışarıya çıkabilsem 2 3 saat daha fazla çalışmaya bile razıyım ama yasak
Başka hiçbi aktivitem yok doğru ?

?????????

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,015
#BakanZiyaBizZiyan tagı, an itibariyle Twitter Türkiye gündeminde 42.1K tweet ile 5. sırada.

Lise öğrencileri tekrardan birinci dönem sınavlarının iptal olmasını istediklerini dile getirirken kendilerinin ayrımcılığa maruz kaldığını düşünmekte. Ortaokul öğrencilerinin sınavı iptal edilirken lise öğrencilerinin sınavları yapılacakken akılda şu soru var: Virüs bu öğrencilere işlemiyor mu?

ciyak ciyak ötüyorlar gariplerim ??

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Öğrenciler sınava girip kazanacak da, Gorona bahanesi ile ders çalışmayıp, bütün gün telefon oynayıp sınava girmek istemiyorlar.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,397
Bir öğretmen olarak yapılması taraftarıyım. Geçen seneden beri boş bir nesil yetişiyor. Sınav vs gibi strese sokacaksın ki derslere çalışsınlar. Nasıl olsa uzaktan diyip sallamayanlar var. Ayrıca lise öğrencisinin sınavlarını iptal ettin diyelim. Bu öğrenciler üniversite sınavına girdiklerinde biz bu konulardan sınav olmadık o yüzden yapamıyoruz mu diyecekler.

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
her türlü yapılacak. okulların açılması tabii ki daha iyi olur ama okullar kapalıyken keyfi yerlerin(kayak merkezi;avm vs) de kapatılmasını istiyorum ama sırf bunun için biz isyan gibi bir tag açmam

Bir öğretmen olarak
merhaba hocam

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,397
her türlü yapılacak. okulların açılması tabii ki daha iyi olur ama okullar kapalıyken keyfi yerlerin(kayak merkezi;avm vs) de kapatılmasını istiyorum ama sırf bunun için biz isyan gibi bir tag açmam

merhaba hocam
Efendim

Hollywoo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,462
Yapılması gerektiğini düşünüyorum.Yapılmasa da erteleyebilirler ama iptal edemezler.Çğnkü bir kesim 1.dönem 1.sınavlarını oldular.Şahsen ben 1-2 hafta da tüm yazılılarımı yangından mal kaçırır gibi olmaya gittim.1 günde 3 sınava çalışılır mı? Bir anda gruba yazdılar bu hafta sınav haftası çalışın falan diye.Ama diğerlerine en azından kaç ay zaman tanındı.Sınava çalışmayıp da gelip burada sınavlardayokuz ya da sınavlariptaledilsin diye tag oluşturmasınlar.

Son mesajlar