bilgisayar açılıyor ama fanlar ve ışıkları yanmıyor

Bu konuyu okuyanlar

batuh^

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
bilgisayar kasamın önünde 2 adet ışık var 1tanesi hdd ile ilgili diğerinde ise ampül simgesi var o sürekli yanmaya başladı kasam çalışıyor bilgisayar açılıyor ancak fanların ışıkları yanmıyor sadece ekran kartı fanı ve işlemci fanı çalışıyor sorun neyden kaynaklanıyor olabilir yardımcı olabilir misiniz lütfen ben temassızlık olduğunu düşünüyorum bahsettiğim kasamı ekledim
Mesaj otomatik birleştirildi:

bilgisayar kasamın önünde 2 adet ışık var 1tanesi hdd ile ilgili diğerinde ise ampül simgesi var o sürekli yanmaya başladı kasam çalışıyor bilgisayar açılıyor ancak fanların ışıkları yanmıyor sadece ekran kartı fanı ve işlemci fanı çalışıyor sorun neyden kaynaklanıyor olabilir yardımcı olabilir misiniz lütfen ben temassızlık olduğunu düşünüyorum bahsettiğim kasamı ekledim
öndeki görmüş olduğunuz fanlarda çalışmıyor ne yazık ki

Ekli dosyalar

• 159352024879f6ce41bbfb6ff8f5ae7052e9b3796d1-550x550..jpg
    159352024879f6ce41bbfb6ff8f5ae7052e9b3796d1-550x550..jpg
    45.4 KB · Görüntüleme: 184

Zlenfy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Merhaba bilgisayar sorunsuz çalışıyor yani ekran'a görüntü geliyor'mu

batuh^

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba bilgisayar sorunsuz çalışıyor yani ekran'a görüntü geliyor'mu
evet ekrana görüntü geliyor google dahil her şey açılıyor ancak fanları çalışmıyor sadece kasanın yanında led ayarlama yeri var low ve max ışık seçiliyor tam ortada kalınca ise fanlar çalışmıyor orasıyla alakalı sorun olduğunu düşünuyorum

Zlenfy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Dediğiniz gibi Temassızlık oluşmuş olabilir ne zaman'dır böyle ve kasa kaç senelik

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,807

öndeki görmüş olduğunuz fanlarda çalışmıyor ne yazık ki
Ampul logolu ışığın yanması doğal. Fanların kablolarını kontrol edin. Powersupply'ı kontrol edin.

batuh^

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
kasayı alalı tam 1 sene oldu bugün öğlen 12-13 civarında böyle oldu ve ondan sonra ışıkları yanmadı

Ampul logolu ışığın yanması doğal. Fanların kablolarını kontrol edin. Powersupply'ı kontrol edin.
tamamdır kontrol edeceğim o ampül sembolü ne anlama geliyor

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,807
kasayı alalı tam 1 sene oldu bugün öğlen 12-13 civarında böyle oldu ve ondan sonra ışıkları yanmadı

tamamdır kontrol edeceğim o ampül sembolü ne anlama geliyor
O ampul sembolü güç geliyor anlamına gelir. Sürekli yanması normal yani.

Zlenfy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Evet olabilir temazsızlık olmuştur büyük ihtimal'le yada kablolar'dan biri çıkmıştır hiç kasaya yanlışıkla çarptığınız oldumu?

batuh^

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Evet olabilir temazsızlık olmuştur büyük ihtimal'le yada kablolar'dan biri çıkmıştır hiç kasaya yanlışıkla çarptığınız oldumu?
evet kasaya yanlışlık ile 1-2 kere çarpmış olabilirim

peki nasıl düzeltebilirim o düğmenin olduğu kısma sadece içerden erişebiliyorum hiç denemedim ancak öndeki fanların olduğu yeri tornavida yardımı ile çıkartıp yapmam gerekiyor galiba

dediğim bölüm ise bu video da 0:47 de gösterilen tırtıklı düğme

Son düzenleme:

Son mesajlar