Unutulmaz imdb film arşivi sizin favoriniz hangisi

Bu konuyu okuyanlar

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096

Mesaj otomatik birleştirildi:

Formula 1 yarışlarının ihtişamlı döneminde geçen Rush dünyanın şimdiye kadar gördüğü en büyük rakiplerin ikisinin (yakışıklı İngiliz Hunt ve disiplinli, zeki rakibi Lauda’nın) heyecan verici gerçek hikayesini anlatıyor.

Son düzenleme:

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Baba Filminin konusu gerçek bir hikaye olarak bilinse de Mario Puzo'nun Godfather isimli kitabından uyarlanmıştır.

aynar

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Mario Puzo'nun "The Godfather" kitabı da çok iyidir. Kolay okunan bir romandır. Filmi izlemeden önce kitabın okunması tavsiye edilir... Filmi izledikten sonra okunmasında da sakınca yoktur.

Roman, Fransız yazar Honoré de Balzac'ın şu sözüyle başlar: "Her büyük servetin arkasında bir suç saklıdır"

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Mario Puzo'nun "The Godfather" kitabı da çok iyidir. Kolay okunan bir romandır. Filmi izlemeden önce kitabın okunması tavsiye edilir... Filmi izledikten sonra okunmasında da sakınca yoktur.

Roman, Fransız yazar Honoré de Balzac'ın şu sözüyle başlar: "Her büyük servetin arkasında bir suç saklıdır"
Balzac goriot babanın yazarıdır kitap okumanız güzel filmleri takip etmeniz güzel bende tam bir kitap kurdu sayılırım en az günde 100 sayfa okurum film ve kitap tavsiyeniz var mı saygılar hayırlı günler mario puzonun 4 5 kitabı vardır mafyayı anlatır peki sizce kitap mı film mi sinemanın en iyi yanında 120 ekran tv birde iyi bir arkadaş yada aile ve illaki abur cubur keyfi

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Batman Dark Knight serisini severim.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Tony Montana isimli Kübalı suçlu, Miamide uyuşturucu lordunun emrinde çalışmaya başlar. Montana’nın hırsı ve öfkesi basamaklaı hızla tırmanıp büyük bir şuç şebekesinin başı olmasını sağlar

aynar

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Balzac goriot babanın yazarıdır kitap okumanız güzel filmleri takip etmeniz güzel bende tam bir kitap kurdu sayılırım en az günde 100 sayfa okurum film ve kitap tavsiyeniz var mı saygılar hayırlı günler mario puzonun 4 5 kitabı vardır mafyayı anlatır peki sizce kitap mı film mi sinemanın en iyi yanında 120 ekran tv birde iyi bir arkadaş yada aile ve illaki abur cubur keyfi

Ben kitap kurdu sayılmam. Keşke olsaydım. Yani çok kitap okumuş olmayı isterdim ama maalesef yeterince okumadığımın da farkındayım. İnternette gezinmek ya da internette bir şeyler okumak, kitap okumaktan daha cazip geliyor. Ama Mario Puzo'nun kitabını zamanında okumuştum ve çok beğenmiştim. (The Godfather filmi, zaten benim en çok sevdiğim filmdir)

Çok aşırı izlemesem de, film izlemeyi severim. 3000'den fazla filmden oluşan bir arşivim var elimde. Belki bir gün izlerim diye arşiv yapmıştım. Yaklaşık 8 terabaytlık harici harddisklerde tutuyorum. Aklıma gelince ve fırsat bulunca büyük ekran televizyona takıp izliyorum.

Son olarak, Quentin Tarantino'nun en son filmi "Once Upon a Time in Hollywood"'u ve Martin Scorsese'in en son filmi "The Irishman"i izledim. Büyük beklentiyle seyretmeye başladığım bu 2 filmi pek beğenmedim açıkçası.

aynar

Asistan
Reaksiyon puanı
63
imdb'nin "en iyi 250 film" (top rated movies) listesinde, birden fazla filmi bulunan yönetmenler şunlar:

Christopher Nolan: 7 film

Stanley Kubrick: 7 film

Martin Scorsese: 7 film

Steven Spielberg: 6 film

Alfred Hitchcock: 6 film

Akira Kurosawa: 6 film

Quentin Tarantino: 5 film

Charlie Chaplin: 5 film

Billy Wilder: 5 film

Hayao Miyazaki: 5 film

Sergio Leone: 4 film

Ingmar Bergman: 4 film

Lee Unkrich: 4 film

Pete Docter: 4 film

Francis Ford Coppola: 3 film

Peter Jackson: 3 film

David Fincher: 3 film

Clint Eastwood: 3 film

Joel Coen & Ethan Coen: 3 film

Ridley Scott: 3 film

Frank Capra: 3 film

2 filmi bulunan yönetmenler ise şunlar:

Frank Darabont, Milos Forman, Roman Polanski, James Cameron, Sidney Lumet, Robert Zemeckis, Andrei Tarkovsky, Guy Ritchie, Sam Mendes, Mel Gibson, Andrew Stanton, Chan-wook Park, Fritz Lang, David Lean, Denis Villeneuve, Terry Jones, Peter Weir, Richard Linklater, Buster Keaton, James Mangold, Rob Reiner, Ron Howard, Anthony Russo, Joe Russo

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
imdb'nin "en iyi 250 film" (top rated movies) listesinde, birden fazla filmi bulunan yönetmenler şunlar:

Christopher Nolan: 7 film

Stanley Kubrick: 7 film

Martin Scorsese: 7 film

Steven Spielberg: 6 film

Alfred Hitchcock: 6 film

Akira Kurosawa: 6 film

Quentin Tarantino: 5 film

Charlie Chaplin: 5 film

Billy Wilder: 5 film

Hayao Miyazaki: 5 film

Sergio Leone: 4 film

Ingmar Bergman: 4 film

Lee Unkrich: 4 film

Pete Docter: 4 film

Francis Ford Coppola: 3 film

Peter Jackson: 3 film

David Fincher: 3 film

Clint Eastwood: 3 film

Joel Coen & Ethan Coen: 3 film

Ridley Scott: 3 film

Frank Capra: 3 film

2 filmi bulunan yönetmenler ise şunlar:

Frank Darabont, Milos Forman, Roman Polanski, James Cameron, Sidney Lumet, Robert Zemeckis, Andrei Tarkovsky, Guy Ritchie, Sam Mendes, Mel Gibson, Andrew Stanton, Chan-wook Park, Fritz Lang, David Lean, Denis Villeneuve, Terry Jones, Peter Weir, Richard Linklater, Buster Keaton, James Mangold, Rob Reiner, Ron Howard, Anthony Russo, Joe Russo
İlk on bende şu şekilde propaganda eşkıya çağrı ömer muhtar gladyatör 7.hücre cesur yürek yeşil yol esaretin bedeli bilmem nedendir verilen her puan beni etkiliyor ama bu bütün puanlar için geçerli kitap film yani alış veriş yaparken hep puan türkçe altyazı.com ve imdb tek geçerim

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Cesur yürek Baş yapıt ve efsane bir film için mel gibson abimiz rolünü oynamamış yaşamış .o melodiler ve soundtrack efsane
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşayamaz. filmin sonunda tüy diken diken olduyor ÖZGÜRLÜK !!!

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Kuzuların Sessizliği 1992 de 7 dalda Oscar'a aday olan film, yönetmeni ve başrollere altın heykelciği getirirken; en iyi film ve en iyi senaryo dalında ödüle layık görülmüştür

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
tom hanksin oynadığı yeşil yol filmi s kingin romanından uyarlama insanın damağında çok hoş, bir hüzün bırakan mutlaka seyredilmeli bir film..en iyi yardımcı oyuncu da dahil 4 dalda oscara aday..

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
testere serisinin ilk filmi muhteşem bir fikirdi diğer filmleri bu ilk filmin kaymağını yemiştir ve ilk filme sadece her senaryo ekibinin rahatlıkla düşünebileceği yeni oyunlar dışında başka halt katmamışlardır

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
çocuk oyunu film serisi bir zamanlar ingiltere'de yasaklanır çocuklar birbirlerini doğuruyorlar diye. bizde ise akşam 8'de star'da gösterilirdi başlarda güzel gidip sonradan komediye dönüşmüştür

Yunus5561

Asistan
Reaksiyon puanı
210
John flanagan gölgelerin efendisi ve kardeşlik savaşçıları okuyun

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Gassan Mesud Evli ve bir erkek, bir de kız çocuk babası olup Suriye'de birçok film çevirmiştir 2005 te Cennetin Krallığı Selahaddin Eyyubi 2006 da ise Kurtlar Vadisi Irak isimli filmde oynamıştır