ABD Yönetiminde Üst Düzey Yetkili 3 Türk Kadın

Bu konuyu okuyanlar

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202
20 Ocak'ta yemin töreni ile başkanlık koltuğuna oturan Joe Biden'ın yönetiminde kimlerin yer alacağı yavaş yavaş belli oluyor. Bu kişiler arasında dikkat çeken 3 kişi var: 3 Türk kadın.

Screenshot_10.png

Naz Durakoğlu (en sağdaki) ABD Dışişleri Bakanlığı’nda Yasama-Kongre İlişkilerinden Sorumlu Müsteşar Yardımcılığı görevine getirildi. 2017 yılından beri Senatör Jeanne Shaheen'in Kıdemli Ulusal Güvenlik Danışmanı olarak görev yapan Durakoğlu, Rutgers Üniversitesi’nde lisans ve Deniz Savaşı okulunda master yaptı.

Bir diğer Türk olan Özge Güzelsu (ortadaki), Savunma Bakanlığı Baş Hukuk Müşavir Yardımcılığı'na atandı. Güzelsu, Stanford ve Harvard üniversitelerinde okudu.

Son olarak Didem Nişancı ise Hazine Bakanlığı'nda özel kalem müdürü olarak görev alacak.​

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,850
Şaşkınlıkla birlikte gelen bir mutluluk hissi de var. E bir yandan da üzüldüm, bu kişiler neden Amerika'da? Onlar için sevindim ama. Ne cevherler gidiyor ülkeden ya.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Şaşkınlıkla birlikte gelen bir mutluluk hissi de var. E bir yandan da üzüldüm, bu kişiler neden Amerika'da? Onlar için sevindim ama. Ne cevherler gidiyor ülkeden ya.
Eee ben bunu yapacağım denildiği zaman yav he he diyen bir ülke olunca dış ülkeler çok daha cazip geliyor.
Şahsen ben sevindim gelmeleri saçma olur zaten.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,850
Eee ben bunu yapacağım denildiği zaman yav he he diyen bir ülke olunca dış ülkeler çok daha cazip geliyor.
Şahsen ben sevindim gelmeleri saçma olur zaten.
Bizim ülkemiz için üzüldüm zaten. Onlar için her şey daha iyi. :) Yürüdüğüm kaldırımlara daha sert basmaya başladım ki belki yerin altında bir yerlerde kaybolan bir ''Reset'' butonu vardır, ona falan basarım belki.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Bilgilendirme için teşekkürler :)

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Bizim ülkemiz için üzüldüm zaten. Onlar için her şey daha iyi. :) Yürüdüğüm kaldırımlara daha sert basmaya başladım ki belki yerin altında bir yerlerde kaybolan bir ''Reset'' butonu vardır, ona falan basarım belki.
Onun için din değiştirmen lazım bu dinde ölünce yeniden doğulmuyor. ? öneri istersen budizm güzel olabilir ama denemedim farklı şeylerde çıkabilir. ?

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,850
Onun için din değiştirmen lazım bu dinde ölünce yeniden doğulmuyor. ? öneri istersen budizm güzel olabilir ama denemedim farklı şeylerde çıkabilir. ?
Müslüman olduğumu kim söyledi? :D Olur olur, inanıyorum ben. Konudan fazla çıkmayalım, bu kadınların başka ülkelerde bu konumlara gelmesi utanç kaynağı. Bizim için utanç kaynağı tabii ki, neleri kaçırdığımıza bakmamız gerekiyor.