mahalle bilgisayarcısından kazık yemeye gidiyorum 2500 liralık

Bu konuyu okuyanlar

Susamcocuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Evet biraz hikaye tadında olacak simdi bende demden 2 seneye yakındır bilgisayar istiyordun ve şükürdür sonunda ikna ettim ama bitmedi ilk önce laptop almak istedi tabii ben daha çok oyun oynamak istediğim için ve bu pandemi sürecinde laptop fiyatları saçma oranla artığı için bende ilk önce karşı çıktım tabii ve çok tuhaf bununda ikna ettim vay canıma dedem sonunda bilgisayar alıyor hem de masaüstü bende bir gülümsene oldu tabii ki ama bu lanet sözü duyana kadar kendisi dükkanın önüdeki bilgisayarcıdan alacakmış tabii ben şok tabii ben hayat yine bana yapacağı yaptı diye sövüyor neyse ikna ederim diye düşündüm neler neler yaptım ikna olması için yok aga tüm şans pointlerini bu iki ikna süresince kullandım yani evet kötü bir şey yani haftaya almaya gidiyorum umarın en azından içinde RAM vardır hayır bilgisayar toplamayı biliyorum hem fiziksel hem sanal olarak yani bana 2500 TL verseler giderim size harika bir sistem toplarım ama işte nasipte varsa şu an ne yapacağı bilmiyorum galiba almaktan başka bir şansım yok belki para biriktirip ekran kartı RAM alabilirim lüfen bilgisayarım içinde en azından i5 2400 FX 6300 gibi bir işlemci olsun bu arada en çok üzen şey bu adamın eski nesil örnek GTX 650 HD6470 R7 240 gibi kartlara yiğem napıcak ya bu bu oyun kartlarını yeni nesil kartları deyip bu kartları 650 800 1000 liraya satması evet büyük ihtimalle 1 2 haftaya bu bilgisayar nasıl Update olur niye konu açarım resmen kör mermi sıkıyorum AAA şu an Turbox bilgisayara bile razıyım en azından 2500 2000 liralık Turbox'larda ekran kartı oluyor belki adam ekran kartı bile koymaz bilemen peki ne yapman lazım değiştirmek için dedem kararlı yaşadığı yerde Vatan gibi teknoloji marketleri yok internetten toplama PC bile duymadı adam ne yapman lazım.

Arnolxu

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,612
-"Dede vazgeçtim ben derslerime çalışacağım."
-"Hehe dedem uyudu, şimdi parayı kundaklayayım."
-"Otobüs parası da alayım sabaha dönerim."
-"Merhaba şehir!"
-"Aaa akşamları kapalıydı marketler değil mi, neyse 1 gün kaybolsam bir şey olmaz."
-"Yeni sistemim hayırlı olsun!"
-"Eyvah dedem ağzıma-

Susamcocuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
-"Dede vazgeçtim ben derslerime çalışacağım."
-"Hehe dedem uyudu, şimdi parayı kundaklayayım."
-"Otobüs parası da alayım sabaha dönerim."
-"Merhaba şehir!"
-"Aaa akşamları kapalıydı marketler değil mi, neyse 1 gün kaybolsam bir şey olmaz."
-"Yeni sistemim hayırlı olsun!"
-"Eyvah dedem ağzıma-
Mantıklı ama işte para peşin değil taksit :(