Gelecekte yurt dışında yaşamak için gençken neler yapılmalı

Bu konuyu okuyanlar

YokDahaNeler

Asistan
Reaksiyon puanı
121
Arkadaşlar pek çok kişi bu tarz şeyler duyunca / görünce "kesin çıkarsın yurt dışına" gibi tepkiler veriyor.
Ben henüz 19 yaşında üniversite sınavına hazırlanan bir bireyim. Bu amaç uğrunda çabalayan veya amacına ulaşmış abilerimden ablalarımdan yol göstermesini istiyorum. Lütfen yukarıda yazdığım tarz mesajları kendinize saklayın.
Ben tüm günümü sınava çalışmak için harcıyorum ve sınav aşamasından sonra da kendim için çalışmaya devam edeceğim. Gelecekte yurt dışında çalışmak ve yaşamak istiyorum. Dil öğrenmem gerektiğinin farkındayım. Onun haricinde üniversitede yazılım alanını tercih etmeyi düşünüyorum.

Benim gibi düşünen insanlara ne önerirsiniz. İyi forumlar

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,202
Yatırım / birikim, yurt dışında yapabileceğin bir meslek, dil.

Reaksiyon puanı
1,056
Para sı.man lazım öncelikle
Böyle yazman kötü oldu bence yurtdışı diyince akla hemen para gelmemeli
Kardeşim ilk önce gidiceğin ülkenin dilini yavaştan öğren bu vakit parada biriktir para sıkıntısı olmazsa biriktirmeyebilirsin
Gideceğin ülkenin geleneklerini insanlarını öğrenebilirsin

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Hangi ülkeye gidersen git temel ingilizcen olsun fazla parayada gerek yok üniversiteyi orada bitirebilir yada türkiyede bitirip oraya taşınmadan iş arayabilirsin

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Böyle yazman kötü oldu bence yurtdışı diyince akla hemen para gelmemeli
Kardeşim ilk önce gidiceğin ülkenin dilini yavaştan öğren bu vakit parada biriktir para sıkıntısı olmazsa biriktirmeyebilirsin
Gideceğin ülkenin geleneklerini insanlarını öğrenebilirsin

Bir çok arkadaşım var anadilini ingilizce gibi konuşan , ama olmayınca olmuyor

Fakat ülkeler sen ingilizce biliyorsun gel seni alayım demiyor.

Yurtdışında kalacak kadar parası varmı vsvs.vs bunlar hep ilk faktörler.

A evet yabancı dil tabikide ilk sıralarda ama öncelikle para olmadan hiç bir şey olmaz bu bir gerçek.

Reaksiyon puanı
1,056
Bir çok arkadaşım var anadilini ingilizce gibi konuşan , ama olmayınca olmuyor

Fakat ülkeler sen ingilizce biliyorsun gel seni alayım demiyor.

Yurtdışında kalacak kadar parası varmı vsvs.vs bunlar hep ilk faktörler.

A evet yabancı dil tabikide ilk sıralarda ama öncelikle para olmadan hiç bir şey olmaz bu bir gerçek.
Aynen birikim yapmalı ancak dil oranın insanı vizesi falan gelenekler işte kurallar bunlarada bakmalıyız

YokDahaNeler

Asistan
Reaksiyon puanı
121
Birikimden kastınız nedir, ne kadar bir meblağ

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Arkadaşlar pek çok kişi bu tarz şeyler duyunca / görünce "kesin çıkarsın yurt dışına" gibi tepkiler veriyor.
Ben henüz 19 yaşında üniversite sınavına hazırlanan bir bireyim. Bu amaç uğrunda çabalayan veya amacına ulaşmış abilerimden ablalarımdan yol göstermesini istiyorum. Lütfen yukarıda yazdığım tarz mesajları kendinize saklayın.
Ben tüm günümü sınava çalışmak için harcıyorum ve sınav aşamasından sonra da kendim için çalışmaya devam edeceğim. Gelecekte yurt dışında çalışmak ve yaşamak istiyorum. Dil öğrenmem gerektiğinin farkındayım. Onun haricinde üniversitede yazılım alanını tercih etmeyi düşünüyorum.

Bence başta para olmalı dilde önemli ama durdukça öğrenirsiniz zaten.

turgutsalgin

Asistan
Reaksiyon puanı
119

Bunu ben de çok istiyorum ve elimden geleni yapıyorum. 5 yıldan beri yabancılarla tanışıp sürekli konuşuyorum. Oradan tanıdığım çoğalınca işler daha da kolaylaşıyor. Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Amerika da yazılım işi çok gelişmiş. Kendini yazılımda iyi bir yere getirebilir ve elinden geleni yaparsan illaki gidersin. Yok yapamazsın, edemezsin diyenleri hiç umursama, yoksa takılıp kalırsın burada. En önemli unsur maalesef ki para...Malum paramız o kadar değersiz ki yıllarca çalışsan orada 1 ay bile geçinemiyorsun. Ama bu pes etmek için bir neden değil. Zaten oraya gittiğinde oturmayacaksın, iş bulacaksın. Ama sana tavsiye mutlaka oradan tanıdıkların olsun. İnternet sayesinde birçok yeni insan tanıyabilirsin. Ben bunun sayesinde Amerika olmasa bile Kore'ye gidiyorum :) Bilet ve masraflar ona ait çünkü onun yaşadığı ülkeye göre bunlar çerez parası. Ama üniversite bittiğinde tek hayalim Amerika'da insanca yaşamak. Bunun için gerekirse gece gündüz çalışırım ama sonunda istediğimi yapacağımı düşünüyorum. Sen de azimli ol, pes etme.

YokDahaNeler

Asistan
Reaksiyon puanı
121
Bende bilgisayar veya yazılım mühendisliği okumak istiyorum bölümün akredite olması çok önemli bir unsur mu sizce
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mesela 1 hafta kalacaksınız diyelim. Sizi 1 hafta idare edecek paranız olmalı.
Ben kalıcı yerleşmek ve çalışmaktan bahsediyorum. Orada çalışmaya başlarsam eğer zaten parayı kazanacağım. Ama vize almak için vesaire bazı ülkelerde 1 sene maddi özgürlüğünü sağlayacak kadar paran var mı buna bakılıyor tarzı şeyler okudum

Ahmet-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,042
Para Dil Önemli Pasaport ve bilet

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Bence en önemlisi ve malesef para'ya ihtiyaç var. Paran varsa zaten dil işini bir şekilde halledersin.
Son olarak daha ne olacak ne bitecek belli değil. Şu virüs bitsin hayat normale dönsün ondan sonra bunları düşünelim bence.