İnternet Bağlantısı Kesiliyor

Bu konuyu okuyanlar

hsyn1988

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar ben xp kullanıyorum modemim ttnet in verdiği pikatel combomax .. uzun süredir bu sorunla uğraşıyorum internet kendi kendine gidiyor modeme reset attığımda geri geliyor.. vista yüklemiştim bu sorun ortadan kalktı fakat şimdi yine xp ye döndüm tncxp kurdum aynı sorun yine var.. çözüm önerilerinizi bekliyorum

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Modeme reset derken kapatıp açıncamı yoksa reset düğmesine basıp kullanıcı adı ve şifreni yeniden kaydedincemi geri geliyor

Gerçi hangisini yapıyorsan yap bağlantın geri geliyorsa pc tarafında sorun yok demektir

bunları yapmadan önce modemin tüm ışıkları yanıyorsa ancak o zaman pc tarafında sorun vardır

suleyman242

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
vista kurduğunda bu sorunla karşılaşmamıssın acaba ne kadar süre vista kurulu kaldı
birde xp yukledikten sonra antivirus programı kur sistemini tarat muhtemelen virus gibi geldi bana sonucu bekliyorum saygılar

yusufsan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
sorun xp ile ilgili diyorsun demek ki sisteminde bir sorun var.

hsyn1988

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
modemin sadece kapa aç düğmesinden kapayıp açınca geri geliyor kapatmadan önce tüm ışıklar normal yanıyo..vistayı yaklaşık bir hafta kullandım virüs problemi olduğunu da sanmıyorum çünkü yeni formatlanmış sistemde bu olay oluyor.opendns kullanıyorum kullananlarda bu sorun varmı bilmiyorum opendns yüzünden olabilirmi acaba..

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
sorun xp ile ilgili diyorsun demek ki sisteminde bir sorun var.
bence ondan da değil son zamanlarda interneti kesen solucanlar dolaşıyordu deniliyor. arkadaş bu virüsü yemiş olabilir. çözüm kaspersky anti- virüs 2009 yükle bilgisayarını tarat bende öyle yaptım. buldu sildim...

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
modemin sadece kapa aç düğmesinden kapayıp açınca geri geliyor kapatmadan önce tüm ışıklar normal yanıyo..vistayı yaklaşık bir hafta kullandım virüs problemi olduğunu da sanmıyorum çünkü yeni formatlanmış sistemde bu olay oluyor.opendns kullanıyorum kullananlarda bu sorun varmı bilmiyorum opendns yüzünden olabilirmi acaba..

bağlantın gitttiğinde lambaların hepsinin yandığını söylüyorsun o anda pc yi kapatıp tekrar açmayı denedinmi

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
TCP/IP özelliklerinden Otomatik Ip al ve DNS sunucu adresini otomatik al şeçeneklerini kullan derim

hsyn1988

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sorun virüsten kaynaklanıyor sanırım kasper kurup tarattım bi kaç tane trojan buldu bi kaç günlük deneme aşamasında internetim hiç gitmedi ilginize teşekkürler..benim anlamadığım formatlanmış bir harddiscte nasıl oluyorda virüs durabiliyor