Fps düşme sorunu Fall Guys

Bu konuyu okuyanlar

MustafaBa

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Önceden yüksek ayarlarda 50-60 fps aldığım fall guys oyununda şimdi 1 fps alıyorum bunun sebebi nedir ekran kartını görmüyor gibi geliyor ekran kartını görünür hale nasıl getirebilirim

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
Önceden yüksek ayarlarda 50-60 fps aldığım fall guys oyununda şimdi 1 fps alıyorum bunun sebebi nedir ekran kartını görmüyor gibi geliyor ekran kartını görünür hale nasıl getirebilirim
Bilgisayarınızın ekran kartını görüp görmediğini ara- aygıt yöneticisi - görüntü bağdaştırıcılarından görebilirsiniz. Baktığınızda haber verin ekran kartınızın görünüp görünmediğini.

MustafaBa

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Bilgisayarınızın ekran kartını görüp görmediğini ara- aygıt yöneticisi - görüntü bağdaştırıcılarından görebilirsiniz. Baktığınızda haber verin ekran kartınızın görünüp görünmediğini.
Diğer oyunlarda bir sorun yok sadece Fall Guysta oluşan bir problem

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
Sürücüler güncel performans düşüklüğü olmuyor
Virüs programı varsa siz yine bir tarama yapın. Sadece o oyunda fps düşüsü yaşıyorsanız. Oyunda bir probem olabilir. Çünkü başka hiç bir şeyde performans düşüklüğü yok dediniz. Ekran kartınız Nvidia ise GeForce Experience ile oyunu optimize edin. Birde öyle deneyin. Eğer yine düzelmiyorsa bu işlemlerden sonra oyunu kaldırıp tekrar yükleyin.

MustafaBa

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Bilgisayarınızın diğer oyunlarda veya normal kullanımda performansı düşüyor mu?
Sürücülerinizi güncellediniz mi?
Hayır performans düşmüyor fall guys oyununu açınca kasmadan oynayamiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Virüs programı varsa siz yine bir tarama yapın. Sadece o oyunda fps düşüsü yaşıyorsanız. Oyunda bir probem olabilir. Çünkü başka hiç bir şeyde performans düşüklüğü yok dediniz. Ekran kartınız Nvidia ise GeForce Experience ile oyunu optimize edin. Birde öyle deneyin. Eğer yine düzelmiyorsa bu işlemlerden sonra oyunu kaldırıp tekrar yükleyin.
Kaldırdım olmadı optimize nasıl edeceğim

mehmetali48

Doçent
Reaksiyon puanı
415
Oyunun ayarlarını default yaparmısınız belki farkında olmazdan bir ayar açmıssınızdır. Ya da bilgisayarınızın performansına göre en iyi ayarı GeForce Experience yapıyor ama ekran kartınızın Nvidia olması lazım. GeForce Experience kurulu değilse kurup açmanız lazım zaten kütüphanenizde olan oyunları gösteriyor üstüne tıklayınca optimize seceneği geliyor. Bu arada arka planda çalışan uygulamaları takip ettiniz mi ?
Hayır performans düşmüyor fall guys oyununu açınca kasmadan oynayamiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kaldırdım olmadı optimize nasıl edeceğim