SDN Forum Üyeleri Telefon Tercihleri

Bu konuyu okuyanlar

mustakilyazar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
Kadiköyde bir telefocudan almıştım. Ekranında damla çentik şeklinde bir parça kırık var. Bi telefoncu takasta 500, diğeri 1.000 TL sayarım dedi. Yeni telefonum gelince satacağım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Galaxy Note FE (Fan Edition) Ekranda bulunan Damla Çentik görünümlü kırık.
6 Aydır bu şekilde ama cihazın tüm özellikleri çalışıyor.
samsung-tlf.jpeg

Az evvel HB den 2.799 TL ye Samsung M31 sipariş verdim. 23 Aralık teslim tarihi yazıyor. (Ekranında kırık bulunan ama çalışmasında hiç bir sorun olmayan Samsung Galaxy Note FE'yi de satacağım bilginiz olsun.) M31 Geldiğinde sizler için bir inceleme yaparım.

Ekli dosyalar

• samsung-tlf3.jpeg
    samsung-tlf3.jpeg
    105.9 KB · Görüntüleme: 256
Son düzenleme:

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Samsung Galaxy S5 Snapdragon modeli.

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Samsung Galaxy A50, işimi görüyor, kamera bakımından memnun edici değil ancak fiyatına denk bir işlemcisi ve diğer özellikleri var. Bunun yerine M serisine bakılabilir.

droidx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Samsung m51 kullanıyorum. Batarya dan dolayi kesinlikle tavsiye ederim. Yoğun kullanımda 2 gün rahat gidiyor. Ekran ve arayüz kullanıcı deneyimi için birebir.

emreryurek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
44
2 sene İphone 5 ve 4 sene iphone 6 kullandım.Şimdi temmuz'dan beri Redmi Note 9 Pro kullanıyorum.En yakın zaman da tekrar İphone döneceğim uzun ömürlülük ve kendimi güvende hissetme açısından :)

DESLAER

Müdavim
Reaksiyon puanı
630
şu an 12 pro var mükemmel ama tek sorunu çok pahalıydı ?

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Tuşlu samsung kullanıyorum alsam oneplus 8 pro veya ip 12 pro max alirdim :)

DESLAER

Müdavim
Reaksiyon puanı
630
iPhone 12 Pro'nun batarya performansı hakkında bilgi verebilir misiniz?
fazla model kullanmadım karşılaştırmayı 6 ya göre yapabilirim normal kullanımda 2 , 2.5 gün gidiyor şu anlık ama 5 G ağına bağlandığım zaman çok çabuk bitiyor . 5 g ye bağlanmadığım zaman çok hızlı bitmiyor oyun oynarsam ekran ışığı en full de kullandığım zaman 1 gün yetiyor ama fiyatına göre değermi tartışılır 5G problemini çözerlerse iyi olur 6 ya göre kat kat iyi

mustakilyazar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
DESLAER baglanti için "5G açınca" demişsin. İnternet yayını 4.5 G ama sen daha hızlı bağlantı olabilir diye mi 5G açıyorsun

ByEmil

Asistan
Reaksiyon puanı
191
iphone 5 kullanıyorum alcak olursam xiaomi redmi note 9

CheriouR

Doçent
Reaksiyon puanı
213
İphone XR kullanıyorum. Gayet yeterli bir cihaz, tavsiye ederim. Bence hala alınabilir.

+ İOS İşletim sistemi. Akıcı, stabil, kararlı. Yapmak istediğin herşey her zaman aynı şekilde aynı sürede oluyor. Gizlilik, güvenlik vs.
+ Hala güçlü bir işlemci. Oyun açısında her oyunu oynuyorsunuz. Hiçbir zaman ısınma sorunuyla karşılaşmadım.

- : Çözünürlük açısından rahatsız değilim ama LCD ekran olması gece birşey izlerken siyahlarda rahatsız ediyor.
- : Kalın ve ağır (ama alışıyorsun)

-Xiaomi mi 11 almak isterdim.

Son Şövalye21

Asistan
Reaksiyon puanı
369
A50 Kullanıyorum.
Nerdeyse 1,5 yıldır kullanıyorum.
Hâlâ kasmıyor, donmuyor, akıcı.
Süper amoled olması süper.
Kamera, fotoğraf manyağı değilseniz iyi çekiyor.
Bazı oyunlarda biraz ısınıyor o da galiba telefonu çok kalın bir telefonla kullanıyor olmam.
Almak istesem şu anda M51 almak isterdim yada M31.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Merhaba arkadaşlar bu baslik altinda ;
- şuan kullandığınız telefonu ve memnuniyet seviyenizi (derece olarak kesinlikle öneririm, işimi görüyor,idare eder, kesinlikle tavsiye etmem ) şeklinde belirtmenizi rica ediyorum

Ek olarak

Alacak olsaniz hangi telefonu alırdınız

Kisa sebebi ile belirtirseniz hem öneri isteyen hemde kullanılan cihazların memnuniyet derecesini merak eden arkadaslar için fikir vermis olursunuz.

Hadi sdn.net forum sakinleri düşüncelerinizi bizim ole paylaşın.
Iphone 7 Plus kullanıyorum. Yeni alırsam SE2 alırım herhalde.

Iphone 7 Plus kullanıyorum. Yeni alırsam SE2 alırım herhalde.
4.5 yıl oldu alalı, ama hala canavar gibi. Akıcı, şarjı iyi. Yetiyor işte.

rosellealper

Doçent
Reaksiyon puanı
419
mi 9t kullaniyorum memnunun degistirsem poco x3 alırım

Technoob

Asistan
Reaksiyon puanı
110
İphone XR kullanıyorum. Gayet yeterli bir cihaz, tavsiye ederim. Bence hala alınabilir.

+ İOS İşletim sistemi. Akıcı, stabil, kararlı. Yapmak istediğin herşey her zaman aynı şekilde aynı sürede oluyor. Gizlilik, güvenlik vs.
+ Hala güçlü bir işlemci. Oyun açısında her oyunu oynuyorsunuz. Hiçbir zaman ısınma sorunuyla karşılaşmadım.

- : Çözünürlük açısından rahatsız değilim ama LCD ekran olması gece birşey izlerken siyahlarda rahatsız ediyor.
- : Kalın ve ağır (ama alışıyorsun)

-Xiaomi mi 11 almak isterdim.
batarya nasıl ?

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Samsung Galaxy A50, işimi görüyor, kamera bakımından memnun edici değil ancak fiyatına denk bir işlemcisi ve diğer özellikleri var. Bunun yerine M serisine bakılabilir.
Beş gün önce rom yükledim. Amiral telefonların özellikleri vs. eklendi ve kameraya bir sürü mod eklendi. Ayrıca pro mod detaylandı. Kalite olarak kamera düzelmese bile daha iyi bir telefon artık. Rom ile kullanacaklara öneririm.

Mikail_Ebrinç

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,700
Vodafone Smart Style 7 kullanıyorum çöptür almayın aldırmayın 350tl ye alınmaz.Telefon olarak Huwaie amiral gemisi isterdim.Şuan da 1000 tl lik telefon bakıyorum öneriniz varsa yazın.

CheriouR

Doçent
Reaksiyon puanı
213
Kullanımınıza göre değişir. Android'deki 5000mA olmadığını elbette hissediyorsunuz.
Gün içinde saatlerce oyun oynayacaksanız , 1 günü bırak akşama kadar bile dayanmaz.
Ama biraz oyun, müzik, sosyal medya falan rahat akşamı çıkartıyor benim kullanımım da. Eve döndüğümde akşamın ilk saatlerinde şarja takıyor, %80'e getiriyorum. Geceye kadar epey yoğun bir kullanımım oluyor. %20-30 aralığında da şarja takıyorum. Sabaha kadar uzun şarjda kalıyor. Yani gün içinde saatlerce oyun oynayacaksanız yoğun kullanım yapacaksanız akşamı göremeyebilirsiniz. Kullanıma bağlı biraz. Ben sağlıklı şarj kurallarına bağlı kalarak kullanıyorum. Kendime göre bir düzen kurdum. Bir şikayetim yok şarjdan yana. Oyun bağımlısıysanız şarj performansı sizi memnun etmeyecektir. Yoğun sosyal medya bağımlısıysanız da keza 1 günü çıkaramaz. Velhasıl kelam kişisel kullanımınıza göre değişir biraz. Örneğin bir tanıdığımda XR var ve 2 günü çıkarıyor. Yoğun kullanımı yok.. Ama elbette gündemde ki 5000-6000mA pil kapasiteli telefonlarla ne yazık ki yarışamaz. Geride kalıyor. Lakin ben memnunum, benim kullanım alışkanlıklarım için yeterli. Spigen'in hızlı şarj adaptörünü kullanıyorum. Yoksa kutudan çıkan 5W adaptörle 3 saatte şarj oluyor.