Samsung Galaxy Fit 2 vs Mi Band 5 ?

DESLAER

Profesör
Reaksiyon puanı
630
Ben de geçen Hepsiburada da gezerken gördüm yorum yapmıştı biri 5 ile kıyaslamış mesajlara cevap verme özelliği varmış bence bu önemli bir artı fiyatı da uygunmuş
ben ram miktarı depolama falan baktım ikisinide kullanmadım

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
ben ram miktarı depolama falan baktım ikisinide kullanmadım
Bu arada mi band 5teki uzaktan kamera kontrolü fit 2 de yokmuş bu benim için çok daha önemli bir özellik o yüzden fikrimi değiştiriyorum alsaydım mi band 5 alırdım ben bir de bütün ayarlar telefondan yapılıyor fitte o da büyük bir eksi olmuş.

hiyr

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Karışmamak için kendimi zor tuttum ama galiba bu mesajı göndereceğim.
Konuyu fanboy ve bilgisizler basmış. Herkes kendi kullandığını öneriyor. Fiyatı bilmiyorlar.

Öncelikle benim sözümü dinleyip bütçenizi buraya çekmişsiniz iyi yapmışsınız.
Son konunuzda bana yazdığınız mesajdan dolayı cevap vermedim ama pişman olmanızı istemem.

Önceliklerinizi belirtin yardım edeyim.
Fit 1 i çok beğeniyordum ama 600 tlydi ben bakarken. Mi band 5 i de beğeniyorum tasarım olarak. Fit 2 de güzel fit 1 in aynısı
Öncelikle spor açısından iyi olsun kaliteli olsun arayüzü sade olsun kasma donma olmasın. Özelleştirilebilir ekran yüzü olsun . Uykumu kaliteli ölçsün. vs.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Öncelikle spor açısından iyi olsun kaliteli olsun arayüzü sade olsun kasma donma olmasın. Özelleştirilebilir ekran yüzü olsun . Uykumu kaliteli ölçsün. vs.
İkisi de uykuyu gayet iyi ölçüyor. Spor için bir şey diyemem çoğu değeri doğru kaydetse de bir anlam ifade etmiyor.
Arayüzleri iyi
Ekran özelleştirme de var.

De ben şunu merak ettim: biraz konu dışına çıksa da özelliklerin ne önemi var? Uykuyu ölçe ne olur ölçmese ne olur derin uykuyu rem uykusunu bilmenin ne önemi var. Bunlara çok yoğunlaşmışsınız. 2 ay sonra bunların hiçbirine bakmayacaksınız bile ilk heves sadece. Sporu ölçüyor mesela diyor ki 20 dakikadır koşuyorsun 3000 adım attın 200 kalori yaktın. Ee ne oldu? Ben 3000 adım attım vaay. Bunların önemi yok. Önemli olan tartıda azalma ve gençseniz boyun uzaması.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Ben Fit2 tercih ederim. Yukarıda arkadaşın saydığı özellikler için. Mi Band 5 derseniz Mi Band 4 daha mantıklı olur. Çünkü özellik farkı pek yok.

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Ben Fit2 tercih ederim. Yukarıda arkadaşın saydığı özellikler için. Mi Band 5 derseniz Mi Band 4 daha mantıklı olur. Çünkü özellik farkı pek yok.
Bu yoruma asla katılmıyorum kendim 4 kullanıcısıyım şarja direk takma konusu çok büyük bir artı çünkü 4te sürekli çıkardığınız için o malzeme gevşiyor zamanla ve yenisini almak gerekiyor.
4 kullanan kişinin 5 almasına gerek yok ama hiç almayan biri de 5 varken asla 4e bakmamalı kesinlikle fiyat farkına da değiyor.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Bu yoruma asla katılmıyorum kendim 4 kullanıcısıyım şarja direk takma konusu çok büyük bir artı çünkü 4te sürekli çıkardığınız için o malzeme gevşiyor zamanla ve yenisini almak gerekiyor.
4 kullanan kişinin 5 almasına gerek yok ama hiç almayan biri de 5 varken asla 4e bakmamalı kesinlikle fiyat farkına da değiyor.
Ben 4 kullanıyorum geçmeyi düşünmüyorum ama haklısınız yeni alan 5 alabilir.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Bence de sıfır alınacaksa 5 alınmalı

hiyr

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Arkadaşlar alacağım şimdi hangisini alayım bugun alacagim

hiyr

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Uzaktan kamera kontrolü önemli değilse tercih edilebilir ama bence güzel özellik özellikle telefonu bir yere sabitleyip titretmeden güzel fotoğraf yakalanabilir ?
ya şimdi youtube da unlüler mi band 5 incelemiş . Fit 2 de cok kaliteli diyorlar . Mi band 5 alabilirim çünkü bazı ayarlar bileklik uzerinden oluyor ve telefona gerek kalmiyor mi band 5 alacagim galiba

judhem

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Arkadaşlar hangisi sizce siz almak isteseniz hangisini alırdınız ve neden alırdınız ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cevap veren yok mu alooo ?
mi band 5 sade tasarımı ve uzun şarj ömrü ile öne çıkıyor bence evet fit2 nin özellikleri iyi ama ben saate şifre koymayı ve wp cevap vermeyi vs. gerekli bulmuyorum.Önemli olan pil bence bu saatlerde

TheMedusa

Doçent
Reaksiyon puanı
416
ikisininde yorumlarina bakiyorum daha karar veremedim sen ne soylersen onu alacagim ? Sen ne alirdin hic bilkeligin olmadan alsan .
5 aydır mi band 5 kullanıyorum sorularını alabilirim bence mi band 5 al

TheMedusa

Doçent
Reaksiyon puanı
416
bende 4 var geçmeye gerek var mı bayadır kullanıyom farkalrı söyler misin
birtek stres var o kadar büyük fark bende 4 ten geçtim ekran farkı var başkada bişe yok pai var ama şarj süresini yarıya indiriyorben kullanmıyorum şahsen

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Fit2 de mesajları uzaktan yanıtlama var. Mesela arkadaşın bir bakar mısın yazıyor direkt bileklikten hazır cevaplara tıklıyorsun.

Mi band 5 de ise uzaktan kamera kontrolü var.

Adımları ikisi de yanlış ölçüyor.
Mi band 5 1 hafta civarı fit 2 ise 8-9 gün civarı gidiyor bence fark yok.

hiyr

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Fit2 de mesajları uzaktan yanıtlama var. Mesela arkadaşın bir bakar mısın yazıyor direkt bileklikten hazır cevaplara tıklıyorsun.

ikisinden siz alacak olsaniz ne alirdiniz peki

TheMedusa

Doçent
Reaksiyon puanı
416

bencede ikisinide alsan çok pişman olmazsın