Bioware: PC Oyunculuğu Turp Gibi!

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Az ve öz oyun yapma politikasıyla PC oyuncularının gönlünde taht kuran Bioware firması, PC oyunculuğunu değerlendirdi.

Neverwinter Nights, Mass Effect gibi ultra kaliteli RPG oyunlarıyla tanıdığımız BioWare'in CEO'su Ray Muzyka, bilgisayar oyunculuğunun eskisinden çok daha canlı olduğunu öne sürdü.

Oyuncular İnternete Yöneldi

Aslında PC oyunculuğuna eskisinden daha fazla para harcandığını, ancak devasa online oyunlar ve Flash tabanlı gündelik oyunlar nedeniyle bunun ölçümünün eskiye oranla daha farklı yapılması gerektiğini belirten Muzyka, taleplerin ve teknolojinin gelişmesi doğrultusunda insanların yeni tür oyunlara yönelmesinin normal olduğunun altını çizdi.

Muzyka, BioWare'in oyun tasarım felsefesini de, derin deneyimler sunarken, aynı zamanda kolay erişilebilir, anlaşılması zor olmayan ve oyunculara istediğini veren oyunlar yapmak olarak açıkladı.
starwars-mmo-11232540647.jpg
:: Sizce PC oyunculuğu değişiyor mu?

Bilgi İçin : BioWare
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

Rena

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Hep aynı senaryoda çıkan oyunlar yüzünden, PC oyuncusu isteğini kaybedecek ve büyük bir düşüş yaşanacak gibi gözüküyor.

BadRobot

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@Rena ; PC oyunculuğunun kesinlikle düşüş yaşayacağını düşnmüyorum. Fakat trendlerin değiştiği ortada Massive Multiplayer Online (U-RP-FP-S) gibi oyunların günümüzde inanılmaz bir oyuncu kitlesi yakaladığını ve geliştirlmekte olan oyunlarlada bu ivmenin artacağını düşünüyorum. Hele ki şöylede bir faktör var.

Jenerasyon değişimi, 80 - li yıllarda çocuk olan ve ebeveynlerin bilgisayar ve konsol oyunlara bakışı daha sert olan jenerasyonla yetişen kişiler artık Ebeveyn oluyorlar buda daha küçük yaşlarda gerekse bilgisayar ve konsol oyunculuğuna pozitif değer sağlayacak gibi gözüküyro. PC oyunculuğunda konsol oyunculuğuna kayma yaşanabilir fakat gelecek 30 yılda Bilgisayar ve bilişim teknolojileri dalının en çok büyüme gerçekleştirecek sektörü mobilite ile oyun sektörü olacakmış gibi gözüküyor...

Rena

Asistan
Reaksiyon puanı
2
@Rena ; PC oyunculuğunun kesinlikle düşüş yaşayacağını düşnmüyorum. Fakat trendlerin değiştiği ortada Massive Multiplayer Online (U-RP-FP-S) gibi oyunların günümüzde inanılmaz bir oyuncu kitlesi yakaladığını ve geliştirlmekte olan oyunlarlada bu ivmenin artacağını düşünüyorum. Hele ki şöylede bir faktör var.

Jenerasyon değişimi, 80 - li yıllarda çocuk olan ve ebeveynlerin bilgisayar ve konsol oyunlara bakışı daha sert olan jenerasyonla yetişen kişiler artık Ebeveyn oluyorlar buda daha küçük yaşlarda gerekse bilgisayar ve konsol oyunculuğuna pozitif değer sağlayacak gibi gözüküyro. PC oyunculuğunda konsol oyunculuğuna kayma yaşanabilir fakat gelecek 30 yılda Bilgisayar ve bilişim teknolojileri dalının en çok büyüme gerçekleştirecek sektörü mobilite ile oyun sektörü olacakmış gibi gözüküyor...

Aslına bakarsan bir yandan haklısın, ama ben uzun zamandır oyun oynayıp hep aynı tarz oyunları gören bir oyuncu kitlesinden bahsettim. " Savaş, Yarış, MMORPG, FPS ". Bu 4 oyun senaryo tarzından başka oyunların gelişip gelişmemesine bağlı bi düşüş ya da çoğalış olabilir desem daha anlamlı olurdu..

30 yıllık süre içiresinde, hep 3 ırktan oluşan (savaşçı, büyücü, okçu) MMORPG oyunlar sürekli sürekli yeni oyuncu toplayamaz değil mi? Farklı bir tarz MMORPG çıkarsa elbette büyük bi gelişim oluşur, yoksa bu konuda sana katılmıyorum malesef..