Milli savunma ve fetih ordusu

Bu konuyu okuyanlar

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096

Mesaj otomatik birleştirildi:

Son düzenleme:

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096

COBRA II geniş silah ve görev ekipmanları sayesinde sınır koruma, iç güvenlik ve barış harekatları da dahil bir çok görevde yer almaktadır

Son düzenleme:

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096
POYRAZ Mühimmat Aracı ikmal noktasından hızla mühimmat yüklemesi yapabilmekte ve mühimmatı istenilen yer ve zamanda, her türlü iklim, şartında FIRTINA obüsüne aktarabilmekte

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096
Millet aya gitti, marsa gitti... Bunları aya gidenlere, marsa gidenlere gösterdiğinizde gülmeye bile tenezzül etmezler, ciddiye bile almazlar...
Sebep ne güzel yapıyoruz ancak beğendiremiyoruz selçuk abim bizi marsa götürecek üstelik savunma sanayi binlerce kişi ekmek yiyiyor yani siyasetle hiç bir alakası yok aslında bir ülkenin milli değerleri olması lazım

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Sebep ne güzel yapıyoruz ancak beğendiremiyoruz selçuk abim bizi marsa götürecek üstelik savunma sanayi binlerce kişi ekmek yiyiyor yani siyasetle hiç bir alakası yok aslında bir ülkenin milli değerleri olması lazım
Milli değerler demişsiniz ama Türkçe katliam vaziyette, nasıl okuyayım yazdıklarınızı...

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096
Milli değerler demişsiniz ama Türkçe katliam vaziyette, nasıl okuyayım yazdıklarınızı...
Okuma sende kırmızı davetiye mı gönderdik sana sende de maşallah ahkâm kesmek 10 numara 5 yıldız dışa bakıpta surete aldanan insandan bize hayır gelmez kardeşim Allaha emanet ol

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Okuma sende kırmızı davetiye mı gönderdik sana sende de maşallah ahkâm kesmek 10 numara 5 yıldız dışa bakıpta surete aldanan insandan bize hayır gelmez kardeşim Allaha emanet ol
Bu yazdıklarına en güzel cevabı şu deyim ifade ediyor :

Özrü kabahatinden büyük...

Kuru milliyetçilik yapmak yerine, saygını da muhafaza edecek şekilde önce Türkçe'mizi güzelce yazarak meramını dile getirmek varken hemen karşındakini açmış olduğun konudan "aforoz etmek" şeklinde bir yol izliyorsun... Çok yanlış.

Ayrıca bu forumda açılan her konu, her üye tarafından okunup değerlendirilebilir aksi belirtilmedikçe... Madem konun bazı kesimlere veya sadece senin görüşlerine tabii olanlara hitap ediyor, bi zahmet girişte uyarsaydın iyi olurdu zira yapıcı eleştiriye tahammül edemiyorsun.

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096
Bu yazdıklarına en güzel cevabı şu deyim ifade ediyor :

Özrü kabahatinden büyük...

Kuru milliyetçilik yapmak yerine, saygını da muhafaza edecek şekilde önce Türkçe'mizi güzelce yazarak meramını dile getirmek varken hemen karşındakini açmış olduğun konudan "aforoz etmek" şeklinde bir yol izliyorsun... Çok yanlış.

Ayrıca bu forumda açılan her konu, her üye tarafından okunup değerlendirilebilir aksi belirtilmedikçe... Madem konun bazı kesimlere veya sadece senin görüşlerine tabii olanlara hitap ediyor, bi zahmet girişte uyarsaydın iyi olurdu zira yapıcı eleştiriye tahammül edemiyorsun.
Evet herkes aynı görüşte olmak zorunda değil ama ne yazıkki sendeki bir uyarı değil insanlarda kusur görmeye çalışmak insanları küçük görmek neymiş türkçeyi güzel kullanmakmış bence çok mühim değil önemli olan saygısızlık yapmamak ben türkçeyi bu şekilde kullanıyorum buyur daha güzelini sen kullan ama önce saygıyı öğren insanları küçük görmemeyi kusur görmemeyi öğren

ThunderBeast

Asistan
Reaksiyon puanı
343
Hocam adam size türkçeyi güzel kullanın demiş. Sizde bir kusur görmemiş bunu her üye yazardı. Türkçemizi güzel kullanmak nasıl mühim olamaz ya saçma konuşmayın hocam. Burada kuru milliyetçilikte yapmayın.

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096
Hocam adam size türkçeyi güzel kullanın demiş. Sizde bir kusur görmemiş bunu her üye yazardı. Türkçemizi güzel kullanmak nasıl mühim olamaz ya saçma konuşmayın hocam. Burada kuru milliyetçilikte yapmayın.
Evet misal sizin ki milliyetçilik değil ırkçılık ama ne yazıkki kendinizi milliyetçi zannediyorsunuz benim kökenim arap tır arapça konuşuyorum yada kürdüm kürtçe konuşuyorum bunun ne zararı var evet önemli olan türkçeyi güzel konuşmak değil saygı duymaktır evelAllah dinimizede vatanımızıda saygımız sonsuz kuru milliyetçilik iyidir de Allah ırkçılarda korusun benim güzel kardeşim dur sana güzel bir resimde gönderim baktıkça gurur duyarsın

ThunderBeast

Asistan
Reaksiyon puanı
343
Evet misal sizin ki milliyetçilik değil ırkçılık ama ne yazıkki kendinizi milliyetçi zannediyorsunuz benim kökenim arap tır arapça konuşuyorum yada kürdüm kürtçe konuşuyorum bunun ne zararı var evet önemli olan türkçeyi güzel konuşmak değil saygı duymaktır evelAllah dinimizede vatanımızıda saygımız sonsuz kuru milliyetçilik iyidir de Allah ırkçılarda korusun benim güzel kardeşim dur sana güzel bir resimde gönderim baktıkça gurur duyarsın

Hocam ne saçmalıyorsunuz ben ne zaman ırkçılık yaptım ?!

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096
Hocam ne saçmalıyorsunuz ben ne zaman ırkçılık yaptım ?!
Aslında evet bana göre de saçmalayan sizsiniz kuru milliyetçilik yaptığımı söylüyorsunuz peki neyin milliyetçiliğini yapıyorum diyorsunuz ki türkçeyi güzel konuş bende diyorumki türkiyede yaşayan herkes türkçe konuşmak zorunda mıdır evet saygı duymak zorundayım ancak türkçe bilmiyorsam ne yapabilirim peki sizin amaç ne insanların eksiğini görmek onların kusurlarını görmek yada rencide etmek midir demekki bir art niyet var

Son düzenleme:

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096

Son düzenleme:

MustiRG07

Profesör
Reaksiyon puanı
1,798
Helal olsun devletimize beyler millet uzaya gidiyor diyorsunuz da biz kaç sene fetö yüzünden gelişemedik ama beyler mesele aya roket göndermek değil mesele böyle savunma sanayiyi geliştirmektir evellallah sağlık sektörümüzde çok iyi bir ekonomik kriz var onuda atlattık mı ne diceksiniz devlete siz açlık görmemişsiniz ya eskiden anam ekmek yapardı ekmek kalırdı o ekmeği suya batırıp onu hamur haline getirip bir daha ekmek yapardı şimdiki gibi bolluk yoktu şimdi sokaklar arabadan geçilmiyor eskiden birisi motor getirirdi almanyadan biz aynı şimdiki ferrari gibi bakardık siz eskileri görmemişsiniz şimdiki halimize dua ederdiniz memurların maaşı ödenmiyordu öğretmenler köylülerin verdiği yiyeceklerle geçiniyordu yani devletten maaş almıyordu adamlar deprem oldu ülkelerden IMF den borç para istedi halktanda istedi onla memurların maaşı ödendi görüyormusunuz durumumuzun ne kadar vahim olduğunu olduğunu orda 17.000 insan öldü belki daha fazladır ama siz yokluk göremişsiniz .

differentturk

Profesör
Reaksiyon puanı
3,059
Bu tanklar ve zırhlı araçlar zaten olan şeylerdi ve biz kendimiz yaptık biliyorum 100% yerli ordu hedefi var fln ama biz dünyada ilk birşey yapıp onu satmamiz gerekiyor zaten geride kalmışız, o halde büyük bir adım atıp bütün dünyanın önüne geçmeliyiz hedefler daha yukarılarda olmalı kısaca. (Bence)

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096
Bu tanklar ve zırhlı araçlar zaten olan şeylerdi ve biz kendimiz yaptık biliyorum 100% yerli ordu hedefi var fln ama biz dünyada ilk birşey yapıp onu satmamiz gerekiyor zaten geride kalmışız, o halde büyük bir adım atıp bütün dünyanın önüne geçmeliyiz hedefler daha yukarılarda olmalı kısaca. (Bence)
Evet bence dediğin mantıklı tabi ki hedef daima ileri gitmek olmalı ama öncelikle her iyi ve güzel olanı takdir etmeliyiz elbette muhalif ve eleştirel görüşlerde olmalı ama her eleştiri iyi güzel ileri dönük olmalı ve her eleştiri saygıyı öne çıkarmalı kalp kırmamalı ve küçümseme içermemeli

Zırhlı birlikler

Son düzenleme:

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096
T-129 ATAK, ATAK programı çerçevesinde TSK için Türkiye iklimine göre tasarlanan, TUSAŞ ve AgustaWestland ortak üretimi taarruz ve taktik keşif helikopteri.

Murataltug

Dekan
Reaksiyon puanı
3,096
DRjySM.png

0M42

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Millet aya gitti, marsa gitti... Bunları aya gidenlere, marsa gidenlere gösterdiğinizde gülmeye bile tenezzül etmezler, ciddiye bile almazlar...

Şaka gibi şu yorumlara bir bakarmısınız :)

Millet aya gitmiş marsa gitmiş bleh bleh bleh.. Marsa henüz giden yok, ay da muamma da her neyse.. Madem bu kadar ileri görüşlüsün sormuyormusun kendine milletin böyle bi tarafıyla güleceği şeyleri yapmak için neden bu kadar gecikmişiz diye?

Hem sormaz hem de eleştirirsin. Sonra yazım kuralları cart curt :)

Forumun enteresan bir kitlesi var. Söyleyecek bir şey bulamayınca Türkçe yazım kurallarından dem vurmaya başlayan.. Kendinizi çok eğitimli kültürlü sanıyorsunuz herhalde.. :) Farz edelim ki öylesiniz.. Kültürünüzün kime ne faydası var? Şuraya eklenen devletinin ordusuna ait askeri teknolojilere bile tahammülünüz yok.. Peki neden?? :)

Şuraya eklenen fotolar ile gururlanacağına, iftihar edeceğine yok millet marsa gitmiş bilmem nereyee gitmiş.. Hee gittiler sen nereye gittin parazit kardeş? :)

Bu arada şimdiden söyleyeyim.. Simileyci gençlik similey kasmaya devam ;)