Erkeklerde kaş ortasını almak

byjoseph2

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Kaşlarımın ortası birleşince cımbız yardımı ile alıyorum fakat bi gün arkadaşım dedi ki alma peygamber efendimiz(s.a.v) tarafından lanetlenirsin kaşlarımın ortası çok pis duruyor ve insanlar ile konuşmaya utanıyorum hele kızlarla konuşmayı bırakın yüz yuze gelemiyorum gerçektende kaş ortasını alan bakın sadece e ortası kaşı incetlme yok şekil verme yok ortası sadece lanetlenir miyim

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,839
Allah'ın yarattığı şeyi beğenmeyip değiştiriyor musun diyerek dini baskı oluşturuyorlar ama o zaman saçımızı sakalımızı da kesmeyelim aynı mantık. Bu örnek çok şekilde artırılabilir de. Bakımlı olmak günah değildir rahat ol

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Kaşlarımın ortası birleşince cımbız yardımı ile alıyorum fakat bi gün arkadaşım dedi ki alma peygamber efendimiz(s.a.v) tarafından lanetlenirsin kaşlarımın ortası çok pis duruyor ve insanlar ile konuşmaya utanıyorum hele kızlarla konuşmayı bırakın yüz yuze gelemiyorum gerçektende kaş ortasını alan bakın sadece e ortası kaşı incetlme yok şekil verme yok ortası sadece lanetlenir miyim
Bildiğim kadarıyla kaşın kendisi ile uğraşmak hakkında böyle bir şey var ama kaş ortası için hiç sanmıyorum.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Hayır,lanetlenmezsiniz.

MustiRG07

Profesör
Reaksiyon puanı
1,798
Yahu Peygamber Efendimiz kendisine karşı gelen müşriklere bile lanet okumazken sen kaşını aldın diye mi sana lanet okuyacak. Azıcık mantık be kardeşim.
Çok doğru bence o diyen arkadaşla arkadaşlığınızı kesin sizi kıskandığı için bunu demiş olabilir kim kaşını alınca lanetlenceğini düşünür ki?

95403

İnsanımsı bir bot
Reaksiyon puanı
209
Hiç sorgulayıp Kuran-ı Kerim açıp baktın mı?Abicim,duyduğun herşeye inanma.Tek kaynağın Kuran-ı Kerim olsun.Hiç bakmadım bu konu hakkında ama bence öyle bişi yok.Temizlik,imandan gelir derler.

Suzan AŞAN

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,804
Saçmalamış arkadaşın. Öyle bir şey yok. Kendine yazık etme kardeşim.

Yıldırım E.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,681
Ancak kaşları ve kaşlarının ortasındaki kılları alması doğru değildir.

Ne kadar doğru bilmiyorum sakıncası olabilir ama haram veya lanetlenme olayı alakasız caiz değil sadece.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
"Bir zaruret ihtiyacı yoksa kaşların aldırılması caiz değildir. Nurettin Yıldız kaş aldırmaya ilişkin şunları söyledi: “Şekil değişikliği caiz değildir. Peygamber Efendimiz (s.a.v) kaşlara dokunmayı yasaklıyor."

ThunderBeast

Asistan
Reaksiyon puanı
343
Hocam saçma saçma laflar ediyorlar. Alın tabii ki de maymun gibi mi gezeceğiz. Lanetlenmek neymiş.

ThunderBeast

Asistan
Reaksiyon puanı
343
Arkadaşlar Hz. Muhammed`in yaşadığı dönemde almaya bilirsin de 2020`deyiz.

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,839
Arkadaşlar birçok din alimi kaşın standart şeklinin dışındaki şekildeyse düzeltmek için almak caizdir diye açıklama yapmış. Yani kaşın standart şekli olarak ortadan birleşmediği görüşünün hakim olduğu bir toplumda dışarıdan kaşının düzeltildiği anlaşılmayacak ve standart bir kaş görüntüsünün dışına çıkılmadığı sürece bunun adı almak değil düzeltmektir ve bunun o din alimlerinin sözüne göre de caiz olması muhtemeldir

byjoseph2

Asistan
Reaksiyon puanı
25
hadis de peygamber efendimiz(s.a.v) demiş ki iğrelti saç takana kaşlarını alan ve aldırana Allah lanet etsin internette böyle yazıyor yani ortasını almak kaşın şeklini bozmaz doğru muyum ve lanetlenme de söz konusu değil

ThunderBeast

Asistan
Reaksiyon puanı
343
hadis de peygamber efendimiz(s.a.v) demiş ki iğrelti saç takana kaşlarını alan ve aldırana Allah lanet etsin internette böyle yazıyor yani ortasını almak kaşın şeklini bozmaz doğru muyum ve lanetlenme de söz konusu değil
Hocam söz konusu olabilir mi öyle bir şey :)

MrGrфn

Profesör
Reaksiyon puanı
1,290
Ya saçmalamasın lütfen o arkadaşınız, merhametiyle ünlü İslam peygamberi biri kaşını aldığı için lanet okuyabilir mi?

byjoseph2

Asistan
Reaksiyon puanı
25
bende şey diye düşündüm acaba Allah ın verdiği şekli beğenmeyerek değiştirmek mi olur diye
Mesaj otomatik birleştirildi:

"Bir zaruret ihtiyacı yoksa kaşların aldırılması caiz değildir. Nurettin Yıldız kaş aldırmaya ilişkin şunları söyledi: “Şekil değişikliği caiz değildir. Peygamber Efendimiz (s.a.v) kaşlara dokunmayı yasaklıyor."
bu arkadaşın da dediği gibi diyanet böyle bi açıklama yapmış

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,287
Kaşları sünnettir dokunma sakınnnnn

? ahshshahhahaa

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Dini konularınızın cevabını şuralarda aramaktan vazgeçin!

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,221
Hadis mi bu? Nedir kaynağı yani? Kur-an'ın neresinde var?