Ailemi bilgisayar almaya nasıl ikna edebilirim?

Bu konuyu okuyanlar

Toreno21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
50
Yanlış anlamayın. Ailemden para verip almalarını istemiyorum. 2 sene önce bursluluk sınavına katıldım ve kazandım. Her ay 300 TL geliyor. Şu ana kadar 5000 TL'den fazla param birikti. Ve bu parayı harcama iznim yok. Sadece 150TL çekip Steam'de oyuna filan harcadım. Onu da gizli gizli çektim. O kadar saçma ki kendi paramı harcayamıyorum. Şimdi size tek sorum ben bu parayla nasıl bilgisayar alırım? Ailemden nasıl izin alabilirim?

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Yanlış anlamayın. Ailemden para verip almalarını istemiyorum. 2 sene önce bursluluk sınavına katıldım ve kazandım. Her ay 300 TL geliyor. Şu ana kadar 5000 TL'den fazla param birikti. Ve bu parayı harcama iznim yok. Sadece 150TL çekip Steam'de oyuna filan harcadım. Onu da gizli gizli çektim. O kadar saçma ki kendi paramı harcayamıyorum. Şimdi size tek sorum ben bu parayla nasıl bilgisayar alırım? Ailemden nasıl izin alabilirim?
onlarla konuş bende de biraz para var ama pc almıyorlar şu an pc bile vermiyorlar

monarosa

Asistan
Reaksiyon puanı
74
öncelikle para zaten senin ailen neden ihtiyaçlarını karşılamana izin vermiyor onu anlayamadım. Hani onlardan para istesen paraları yok ondan almıyorlar derim ama para da senin ve ihtiyacın olan bir şeyi olacaksın. Bence açık açık konuş para bemim bilgisayarada da ihtiyacım var de.

Toreno21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
50
öncelikle para zaten senin ailen neden ihtiyaçlarını karşılamana izin vermiyor onu anlayamadım. Hani onlardan para istesen paraları yok ondan almıyorlar derim ama para da senin ve ihtiyacın olan bir şeyi olacaksın. Bence açık açık konuş para bemim bilgisayarada da ihtiyacım var de.
Hani derslerim de kötü değil. Sebebini söylemiyorlar. En son abime sorduğumda üniversiteye geçince herşeyi alırsın diyor. Ne yani ben 4 sene mi bekleyecem bi pc için. Anneme sorduğumda geçiştiriyor. Zaten bilgisayarın yok mu, paranı harcayıp ne yapacaksın, diyor. PC ye bak. Intel HD Graphics.
Mesaj otomatik birleştirildi:

öncelikle yaş kaç
15

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
Şundan korkuyorlar pc alınca seni hiç ders çalışmıcak sanıyorlar sadece oyun oynıcaksın sanıyorlar

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Hiç bir bilgisayarın yoksa yada çok kötü ise bilgisayarın şöyle diyebilirsin anne yada baba kendi kendime bilgisayar almak istiyorum para biriktirdim online eğitim varsa sende dersler geniş ekranda olmadığı için karışıyor kelimeler dersin

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
Yada pc yi çökert hiç bir bilgisayarcının yapmayacağı şekilde

Toreno21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
50
Hiç bir bilgisayarın yoksa yada çok kötü ise bilgisayarın şöyle diyebilirsin anne yada baba kendi kendime bilgisayar almak istiyorum para biriktirdim online eğitim varsa sende dersler geniş ekranda olmadığı için karışıyor kelimeler dersin
Bilgisayar var ama evde 3 öğrenciyiz. Ben telefondan giriyorum derslere. Küçük ekran çok göz ağrıtıyor.

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
çökert pc yi en iyisi parasından daha fazla yaptrma mailiyeti olusn illa alırlar

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
Uzmanlar bile en az 2 saat diyor ama dinleyen aile yok malesef

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
Kanka bazı aileler hiç oynamasın diyo
Mesaj otomatik birleştirildi:

Zaten ben saatlerce ekranda kalamıyorum. Bu canlı derslerden sonra sürekli başım ağrıyor. 5 saat ekrana bakıyorum gözlerim yanmaya başlıyor. Ama dinleyen kim.
Kanka bizim ders 9 da başlayıp 17 30 da başlıyo sen iyisin

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
acındırarak aldırabilirsin. onlara de tüm arkadaşlarımın düzgün bilgisayarı var benim yok. ben bu yöntemle mesela aldıracaktım. ama daha hala şuan kullandığım bilgisayar satılmadı. bu satılırsa alacaklardı.

madSlowly

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,760
acındırarak aldırabilirsin. onlara de tüm arkadaşlarımın düzgün bilgisayarı var benim yok. ben bu yöntemle mesela aldıracaktım. ama daha hala şuan kullandığım bilgisayar satılmadı. bu satılırsa alacaklardı.
Kanka özel okulda okuyorsa hep özel okulun suçu derler bence çoğu arkadaşımın ailesi öyle

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
ben öyle yaptım ama babam pc ye gerek yok karnın doyuyosa yeter dedi

zeusmeizu

Asistan
Reaksiyon puanı
163
Papara card al veya ininal papara öneririm bütün paranı ona yatır kartla istedğin pc yi al 14 15 gün bekledim brn paparayı ama black card aldım istiyosan lite card al bazı şubeleri var paparadan bak ,500 tl den sonra komisyon alıyor