Sizce Erken Seçim Olur Mu? Olursa Hangi Muhtemel Adaylara Oy Verirsiniz?

Cumhurbaşkanlığı Oyu

• Recep Tayyip Erdoğan, Şu Anki Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, AK Parti Genel Başkanı

Kullanılan: 66 29.5%
  • Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı

Kullanılan: 105 46.9%
  • Meral Akşener, İYİ Parti Genel Başkanı

Kullanılan: 7 3.1%
  • Ali Babacan, DEVA Partisi Genel Başkanı

Kullanılan: 13 5.8%
  • Abdullah Gül, Türkiye Cumhuriyeti 11. Cumhurbaşkanı

Kullanılan: 2 0.9%
  • Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı; T.C 62, 63 ve 64. Hükümetler Başbakanı

Kullanılan: 1 0.4%
  • Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı

Kullanılan: 17 7.6%
  • Muharrem İnce, Eski CHP Milletvekili ve Öğretmen

Kullanılan: 13 5.8%

• Kullanılan toplam oy
    224

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
HDP ile CHP ittifak ederse Mansur Yavaş dışındaki olabilecek adaylara oy vermem galiba.

HDP ile CHP ittifak yapsa Mansur Yavaş'ımı aday gösterirler. :) ( Hadi gösterdiler diyelim o Mansur Yavaş aday olur mu ? ) Olursa hem Seçimi kaybeder hem kendi kariyerini bitirir ayrıca. )

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
HDP ile CHP ittifak yapsa Mansur Yavaş'ımı aday gösterirler. :) ( Hadi gösterdiler diyelim o Mansur Yavaş aday olur mu ? ) Olursa hem Seçimi kaybeder hem kendi kariyerini bitirir ayrıca. )
Vallahi bilemiyorum. İnşaallah CHP o kadar alçalmaz.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Vallahi bilemiyorum. İnşaallah CHP o kadar alçalmaz.

Ben yeni bir TIPIŞ TIPIŞ gelip oyunuzu vereceksiniz vakası olacak diye düşünüyorum açıkçası. Biz HDP ile ittifak yaptık sizde ister seve seve isterseniz ... gelip oy vereceksiniz diyecekler. ( HDP açık ittifak olmadan artık muhattap olmam sizinle diyor. Zaten HDP'nin kaybedecek bir şeyi yok yüzde 10 barajını aşıyor ona muhataç olan CHP. ee onlarda HDP olmadan bu seçimi kazanamıyacağını biliyor seve seve AÇIK İTTİFAK yapacaklar gibime geliyor. Ve burada HDP'ye atıp tutanların yüzde 90'ı gene gidip CHP'ye oyunu verecek...

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Ne zaman vaktinde bir seçim oldu ki ? Sürekli erken seçim, sürekli milletin sırtına saplanan vergiler.

Moderatörden beklenenler;
  • Konuşmacıların görüşlerine tarafsız bir şekilde yaklaşmak,
  • Entelektüel birikime sahip olmak,
  • Liderlik vasfı taşımak,
  • İyi bir sözlü iletişim yeteneği ve hitabet gücüne sahip olmak,
  • Konuşulması hedeflenen konuların, belirlenen zaman içerisinde etkili bir şekilde gerçekleşmesini sağlayacak zaman yönetimi ve organizasyonel beceriyi göstermek,
  • Stresli durumlarda sakinliği koruyabilmek ve yerinde müdahalelerde bulunabilmek.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,389
Erken seçim olmaz. CB seçiminde ise durum belli değil. CHP için 3 aday var. İmamoğlu Yavaş ve İnce. Şu anlık Yavaş diğerlerinden önde ama Yavaş kendisi aday olmak istemez. Bu durumda İmamoğlu ve İnce kalıyor. İncenin ipini zaten Kılıçdaroğlu bilerek çekti yoksa İnce partinin başına geçecekti. O zaman tek İmamoğlu kalıyor ama şu pandemi sürecini pek iyi yönetemedi önümüzdeki 3 yıl içerisinde kendisini geliştirirse aday olarak gösterilir. CHP içinde henüz net bir şey yok onlar erken seçimi sadece İmamoğlunun popülaritesi şu anlık yüksekken CB olma ihtimali var diye istiyorlar. Yoksa normal seçim zamanı için kesin bir planları yok. Ekleme yapayım bu sistemde CB partiyi yönetiyor Erdoğan partinin başkanı aynı zamanda ama Erdoğan gider yerine CHP adayı gelirse bu sefer CByi arkadan Kılıçdaroğlu yönetecek. Ne kadar güzel değil mi CB bir hata yapsa kendisi CBden bunu yapmasını istediği halde kendisi suçlu olmayacak durumdan yırtacak ya da vurdumduymaz davranacak. Nasıl her seçimde iktidar olamazsak istifa ederim dedikten sonra iktidar olamayınca koltuğu bırakmadığı gibi aynen öyle yapacak.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
IMG_20200630_114043.jpg

??

Son düzenleme:

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
mansur yavaş'a verirdim. ama malesef 2023 yılındaki seçimlerde 18 yaşımı 1.2 yaş ile kaçırıyorum. erken seçim olmasa bile kullanamayacağım.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
@Fakehero
oydu buydu şuydu derken gerçekten imamoğlunu, erdoğana rakip edildi sonunda...
Ben o pek kibirli arkadaşın Erdoğan'a rakip olacağını zannetmem. De, sanırım Mansur'u pek cilalamaya başladılar. Geçen gün bir gazete makalesinden okumuştum: "Diktiği bir iki heykelden başka hiçbir icraatini görmedim. Niye bu kadar cilalarlar anlamıyorum" demişti.

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
De, sanırım Mansur'u pek cilalamaya başladılar. Geçen gün bir gazete makalesinden okumuştum: "Diktiği bir iki heykelden başka hiçbir icraatini görmedim. Niye bu kadar cilalarlar anlamıyorum" demişti.
İnsanın gözü kör olduktan sonra bir şeyi görememesi gayet normal. Allah'tan hem Ankara'da yaşayıp hem de kör olmadığım için ben görebiliyorum yapılanları.

Mikail_Ebrinç

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,700
Oy verecek yaşta olmadığım için sıkıntı yok

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Ben o pek kibirli arkadaşın Erdoğan'a rakip olacağını zannetmem. De, sanırım Mansur'u pek cilalamaya başladılar. Geçen gün bir gazete makalesinden okumuştum: "Diktiği bir iki heykelden başka hiçbir icraatini görmedim. Niye bu kadar cilalarlar anlamıyorum" demişti.
Abi, BABACAN vaktiyle ak partide olmasaydı ve bu parti girişimi ilk olsaydı bence dişli bir rakip olurdu.

Şuan ben rakip görmüyorum şahsen, büyük konuşmak gibi olmasın ama...

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
İnsanın gözü kör olduktan sonra bir şeyi görememesi gayet normal. Allah'tan hem Ankara'da yaşayıp hem de kör olmadığım için ben görebiliyorum yapılanları.

Peki sence bunu CHP yönetimi görür mü ?

CHP içindeki yönetim kadrosu Mansur Yavaş'ı Ekrem İmamoğlunu dengelemek için kullanıyor ve birbirine kırdırıyor gibime geliyor benim.

İkisinide halk istiyor madem deyip aday yapmayacaklar ve gidip ya Abdullah Gül yada Ali Babacan 'ı getirecekler Cumhurbaşkanı adayı diye sizde alkışlayacaksınız.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Aynen müneccim bey nasılda biliyorsunuz alkışlayacağımızı acaba Allah tarafından size bu bilgi mi verildi gelecekte bunlar şunu alkışlayacak diye merak ettim?

Daha önceki canlı örnekleri var. Ekmek İçin Ekmelettin aday yapıldığında ne oldu ? CHP seçmeni başta hık mık etti sonra yumruğu masaya vurdular TIPIŞ TIPIŞ gidip oy vereceksiniz dediler onlarda gidip oy verdi :D Sanki bilmiyoz....

Sen şimdi Abdullah GÜL 'ü veya Ali Babacan'ı Erdoğan'ın karşsına Cumhurbaşkanı adayı koysalar gidip vermeyecen mi saki seve seve gidip verecen. ( Ana nokta Erdoğan karşıtlığı kim olduğu önemli mi sanki sizin için ? )

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Daha önceki canlı örnekleri var. Ekmek İçin Ekmelettin aday yapıldığında ne oldu ? CHP seçmeni başta hık mık etti sonra yumruğu masaya vurdular TIPIŞ TIPIŞ gidip oy vereceksiniz dediler onlarda gidip oy verdi :D Sanki bilmiyoz....

Sen şimdi Abdullah GÜL 'ü veya Ali Babacan'ı Erdoğan'ın karşsına Cumhurbaşkanı adayı koysalar gidip vermeyecen mi saki seve seve gidip verecen. ( Ana nokta Erdoğan karşıtlığı kim olduğu önemli mi sanki sizin için ? )
Allah sana akıl fikir versin senle daha da tartışmıyorum. Zaten kaç kere cevap versem sen yine kendini haklı çıkarmak için kendi kafana göre yorum yapacaksın ve konuyu uzatacaksın. Sen bile biliyorsun benim o CHP seçmenine benzemediğimi ama haklı çıkmak için beni onlara benzetiyorsun. Harbiden yazık sana.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Olası bir erken seçimde siz kime oy verirdiniz? Veya 2023 seçimlerinde hangi olası adaya oy verirsiniz?

Olası Millet ittifakı adayları:

Meral Akşener, İYİ Parti Genel Başkanı
Ekli dosyayı görüntüle 100107

Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı
Ekli dosyayı görüntüle 100108

Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı
Ekli dosyayı görüntüle 100109

Olası Cumhur ittifakı adayı:

Recep Tayyip Erdoğan, Şu Anki Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, AK Parti Genel Başkanı

Ekli dosyayı görüntüle 100110

Diğer Partilerden Olası Adaylar:

Ali Babacan, DEVA Partisi Genel Başkanı

Ekli dosyayı görüntüle 100111

Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı; T.C 62, 63 ve 64. Hükümetler Başbakanı
Ekli dosyayı görüntüle 100112

Olası Bağımsız (Şu Anlık) adaylar:

Muharrem İnce, Eski CHP Milletvekili ve Öğretmen

Ekli dosyayı görüntüle 100113

Abdullah Gül, Türkiye Cumhuriyeti 11. Cumhurbaşkanı
Ekli dosyayı görüntüle 100114
Mansur Yavaş yada Meral Akşener den birinin olmasını isterdim.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Bu dünyadaki en bağnaz yani tutucu seçmen chp seçmenidir. Bunu hakaret veya küçümseme anlamında söylemiyorum. Bu realitenin ta kendisidir ayrıca örnekleri var bunun. En basiti Ekmeleddin İhsanoğlu. Bu adamın CHP ile siyasi görüş olarak alakası varla yok arası bir şey ama "gidip tıpış tıpış oy vereceksiniz" dediler ve seçmenleri de denileni yaptı. Başka hiçbir parti (belki hdp dışarda bırakılabilir) seçmenine tıpış tıpış gidip şu adama oy vereceksiniz diyemez derse sonucunu sandıkta görür. Tabandaki seçmenden 1 oy çıkmaz o adama.

Türk seçmeni ise genel profil olarak ölünün peşinden giden seçmendir. Hiç kimse ben ölünün peşinden gitmiyorum demesin ben genel söylüyorum. Siyasi partiler bile bunu kullanarak oy istiyorlar. Bkz;

"Atatürkün partisiyiz. Oyunuzu bize verin."
"Erbakan hocanın hatrına bu seçimde bizi destekleyin."
"Muhsin başkanın davası uğruna oylarınıza talibiz."
"Karaoğlanın (Ecevit) izinden giden bu partiye desteklerinizi esirgemeyin." vs vs vs
Bu duurmda bana hep şu videoyu hatırlatmıştır; Videoda ölen isimlerin yerine ölen siyasileri koyun öyle izleyin.

Bana göreyse Türkiye'de sadece iki parti vardır. Birincisi Chp, ikincisi "onun muhalefeti partisi" Bu geçmişte Anapdı, Refahtı,.. Bu parti bugün Akpdir yarın Xyp olur.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Recep Tayyip Bey'in karşısına kim çıkarsa ona oy veririm. Davutoğlu ve Demirtaş ve Abdullah Gül hariç.

Bunlar ile Recep Tayyip Bey son ikiye kalsa sandığa gitmem. Ya da gider geçersiz oy atarım..

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
1.5 - 2 senedir Ankara'da yapılanlar ortada adam bildiğin iyi anlamda başkentin içinden geçti o yüzden Mansur Yavaş hakediyor...

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Mansur Yavaş yada Meral Akşener den birinin olmasını isterdim.
Yahu bunların ikisi de ülkücü. Hatta İmamoğlu bile benim bildiğim kadarıyla solcu değildi. Benim anlamadığım sol kesim niye kendinden olan bir aday çıkaramıyor da karşıyı bölmek için onların içinden çıkan kişilere oy verir anlamıyorum.

colognebar10

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Siyasetçilerin her biri birbirinden beter. Olan vatandaşa oluyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ülkenin yarısına yakını asgari ücret alıp açlık sınırının altında yaşamaya çalışırken diğer ülkelere yardımlar yağdırılmaya devam edilsin.

Son mesajlar