Sizce hangi güç kaynağı?

Bu konuyu okuyanlar

MEK61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
2 güç kaynağı arasında kaldım. Biraz fiyat performansa kaçmam gerekiyor bu yüzden bu ikisine bakıyorum. Köprü altı gibi şeyler yazmadan sizce AEROCOOL mu? POWERBOOOST mu?

Biri Gold biri Bronz sertifikalı fakat powerboost kabloları açık şekilde sanırım buda cam bir kasada güzel duracağını sanmıyorum bu yüzden almaktan çekiniyorum açıkçası.

MEK61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
1200 watt lık sistemimin varsa adam akıllı psu al psu nun f/p si olmaz

Ayrıca sadece 100 tl fazla
Bunu koymamamın sebebi yorumları genel olarak gürültü çıkarıcı yazması. Powerboost gayet iyi marka diye biliyorum ayrıca.

pixpix

Doçent
Reaksiyon puanı
290
Bunu koymamamın sebebi yorumları genel olarak gürültü çıkarıcı yazması. Powerboost gayet iyi marka diye biliyorum ayrıca.
Hepsi burada 15 tane yorum var herkes memnun kalmış . Power boost kaliteli bir marka değildir . 600w üstünde kullanılmamalıdır bence

MEK61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Hepsi burada 15 tane yorum var herkes memnun kalmış . Power boost kaliteli bir marka değildir . 600w üstünde kullanılmamalıdır bence
Powerboostun kalitesiz bir marka olduğunu nerden biliyorsunuz tam olarak? 20 yıllık bilgisayarcıların tavsiye ettiği bir marka ayrıca şuana kadar ciddi bir sorununa rastlamadım hiç. High Power kaliteli buna bir şey demiyorum ama Power boost kalitesiz denicek bir marka olduğunuda hiç sanmıyorum. Bu sertifikaları sokaktan geçerken dağıtmıyorlar sonuçta

csgbbb2

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Aerocool > Power Boost. Uzun süredir Aerocool PSU kullanıyorum ve gayet memnunum. Ayrıca Power Boost sorunlu bir firma (özellikle PSU'ları)

pixpix

Doçent
Reaksiyon puanı
290
Powerboostun kalitesiz bir marka olduğunu nerden biliyorsunuz tam olarak? 20 yıllık bilgisayarcıların tavsiye ettiği bir marka ayrıca şuana kadar ciddi bir sorununa rastlamadım hiç. High Power kaliteli buna bir şey demiyorum ama Power boost kalitesiz denicek bir marka olduğunuda hiç sanmıyorum. Bu sertifikaları sokaktan geçerken dağıtmıyorlar sonuçta
20 yıllık bilgisayar cı dediğin sokak arası internet cafecileri mi?

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961

Reaksiyon puanı
4,113
Aerocool hem ucuz hem de iyidir.Aerocoolun yanı sıra hangisi daha ucuzsa ve 80+sertifikası varsa Zalman , Silverstone , FSP , Corsair , Coolermaster gibi firmaların ürünlerini alabilirsiniz

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Son düzenleme:

MEK61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
20 yıllık bilgisayar cı dediğin sokak arası internet cafecileri mi?
Emin ol değil :) Yinede önerin için teşekkür ederim kardeşim kulak asıcam kesinlikle High Power 1200W 80+ Gold (Astro GD Modüler) - 154.53 USD + KDV hatta en ucuz burada buldum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kankam 750w var bende iade edicem yarın sistemi kaldırmıyor ağır yükte

Fsp veya zalman modrllerini almanızı öneririm powerbost kaliteli bir marka değil psu konusunda ikisi arasında aercool alın

Şunada bakabilirsiniz

evet attığınız linki arkadaşta dedi araştırdım ve ucuza buldum aerocool veya bunu düşünüyorum şuan teşekkür ederim.

Bruh Moment

Asistan
Reaksiyon puanı
275
şuana kadar ciddi bir sorununa rastlamadım hiç.
Şuana kadar gözünüz kapalı kulağınız sağır bir biçimde gezdiniz herhalde.

Ürünün kötü olduğunu anlamanız için illaki PSU'nun elinizde patlaması mı gerekiyor ?

Corsair, Thermaltake, Cooler Master, High Power, Seasonic, FSP, Zaman gibi markaların ürünleri genelde kaliteli oluyor.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
1200 watlık neden bakıyorsunuz, mining mi yapacaksınız?

MEK61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Şuana kadar gözünüz kapalı kulağınız sağır bir biçimde gezdiniz herhalde.

Ürünün kötü olduğunu anlamanız için illaki PSU'nun elinizde patlaması mı gerekiyor ?

Corsair, Thermaltake, Cooler Master, High Power, Seasonic, FSP, Zaman gibi markaların ürünleri genelde kaliteli oluyor.
Hocam sattığım pcde kullanıyordum bi sorun yaşamadım belki yaşayan vardır bişey diyemem ben yaşamadım.

1200 watlık neden bakıyorsunuz, mining mi yapacaksınız?
RTX 3070 AUROS MASTER
5600X
MSİ X570 TOMAHAWK Anakart
MSİ 240R Sıvı soğutma
110r kasa
RGB msi aydınlatma
4x8gb ram
1TB HDD
M2 SSD
Sata SSD
3 Monitör
-------------------
1000w aşağısı kurtarmıyor 1200 ise geleceğe yatırım diyeyim hocam. Ayrıca tasarımcıyım mining ile işim yok.

Aerocool > Power Boost. Uzun süredir Aerocool PSU kullanıyorum ve gayet memnunum. Ayrıca Power Boost sorunlu bir firma (özellikle PSU'ları)
Teşekkür ederim dikkate alıcam :)

Son düzenleme:

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
Hocam sattığım pcde kullanıyordum bi sorun yaşamadım belki yaşayan vardır bişey diyemem ben yaşamadım.

RTX 3070 AUROS MASTER
5600X
MSİ X570 TOMAHAWK Anakart
MSİ 240R Sıvı soğutma
110r kasa
RGB msi aydınlatma
4x8gb ram
1TB HDD
M2 SSD
Sata SSD
3 Monitör
-------------------
1000w aşağısı kurtarmıyor 1200 ise geleceğe yatırım diyeyim hocam. Ayrıca tasarımcıyım mining ile işim yok.

Teşekkür ederim dikkate alıcam :)
Kurtarmadığını nerden çıkarıyorsun kalitesizse sorun yapabilir ama 750 watt yeterli, sistemin yükte Max 400 watt çeker oyun vs de bunun daha aşağısı. Elindeki güç kaynağı kalitesizse sıkıntı oluyordur. Yine gidip kalitesiz alma önerdiğimi düşün bidaha

MEK61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Kurtarmadığını nerden çıkarıyorsun kalitesizse sorun yapabilir ama 750 watt yeterli, sistemin yükte Max 400 watt çeker oyun vs de bunun daha aşağısı. Elindeki güç kaynağı kalitesizse sıkıntı oluyordur. Yine gidip kalitesiz alma önerdiğimi düşün bidaha
Donanım - HDD ve SSD kendi kendine siliniyor. Sorunu Çözene Küçük Ödül!
Buyurun hocam sorun burada. Çözüm ararken yeterli olmadığını fark ettim. Kullandığım psu ise 750W Highpower +80 gold. Resmi rakamlara bakarsak evet yeterli fakat yük bindiğinde güç yetersiz kalıyor. Nasıl eminsin diyebilirsiniz. Onuda şöyle açıklayayım rgb ledler hdd ssd felan söktüm güç yiyen şeyleri. Şuan sorun yaşamıyor pc.

ek olarak alırsam önerdiğinizi alıcam sanırım şuan powerboost sildim aerocool ve highpower kaldı 70-80 tl fark var ve sertifika farkı var. O paraya çok rahat değer.

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
Donanım - HDD ve SSD kendi kendine siliniyor. Sorunu Çözene Küçük Ödül!
Buyurun hocam sorun burada. Çözüm ararken yeterli olmadığını fark ettim. Kullandığım psu ise 750W Highpower +80 gold. Resmi rakamlara bakarsak evet yeterli fakat yük bindiğinde güç yetersiz kalıyor. Nasıl eminsin diyebilirsiniz. Onuda şöyle açıklayayım rgb ledler hdd ssd felan söktüm güç yiyen şeyleri. Şuan sorun yaşamıyor pc.

ek olarak alırsam önerdiğinizi alıcam sanırım şuan powerboost sildim aerocool ve highpower kaldı 70-80 tl fark var ve sertifika farkı var. O paraya çok rahat değer.
O dediklerin hiç güç harcamıyor 1-2 Watt birşey. Güç kaynağı arızalı da olabilir ama bence yetersiz diye değil yani kesinlikle. CPU güç bağlantısını tam yapmadıysan ondan da olabilir. Anakartta 12Pin var senin Psu dan 8 gidiyor. Yani ya bundan ya Psu arızalıdır yoksa 750 Watt yeterli bir güç.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
High power kalitesi belli bir ürün olarak biliniyor:

High Power Acer, Sony ve Thermaltake gibi firmalarla çalışıyor. Birçok bilindik firmaya PSU üretiyor. Şöyle düşün; bir firma köklü firma dahi olsa, PSU üreticisi değilse ya da sektör tecrübesi yoksa, PSU'sunu güvenilir bir PSU firmasına ürettiriyor. İşte High Power da bu tarz firmalara üretim yapıyor. Zaten Taiwan firmalarından çekinmemek lazım. Taş gibi üretim yapıyorlar. Acer, HTC, High Power... Bunlar hep Tayvan markası.

1606932096439.png

Bunun gibi bir canavara ve sisteme ucuz psu yakışmaz ve yanlarına bir de mutlaka online ups cihazı gerekir... Elektrik şoklarınadan etkilenirse yazık olur o canavar sisteme.

MEK61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
O dediklerin hiç güç harcamıyor 1-2 Watt birşey. Güç kaynağı arızalı da olabilir ama bence yetersiz diye değil yani kesinlikle. CPU güç bağlantısını tam yapmadıysan ondan da olabilir. Anakartta 12Pin var senin Psu dan 8 gidiyor. Yani ya bundan ya Psu arızalıdır yoksa 750 Watt yeterli bir güç.
Hocam bende sizin gibi düşünüyordum fakat iş böyle değilmiş açıkçası. HDD 1-2 wattan fazla yiyor anakartta yer olmadığından 2 sıvı soğutma fanıda psu bağlı sadece onlar 48w yiyor. Ben alırken aynı böyle düşünmüştüm ama her halükarda iade edilmesi gereken bir psu.

High power kalitesi belli bir ürün olarak biliniyor:

Ekli dosyayı görüntüle 126839
Bunun gibi bir canavara ve sisteme ucuz psu yakışmaz ve yanlarına bir de mutlaka online ups cihazı gerekir... Elektrik şoklarınadan etkilenirse yazık olur o canavar sisteme.
ups işini hallederim o sıkıntı değil. Zaten 2 korumalı prizle çalışıyor şuan bile riskli iş yapmam ne olur ne olmaz ama haklısınız :)

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
Hocam bende sizin gibi düşünüyordum fakat iş böyle değilmiş açıkçası. HDD 1-2 wattan fazla yiyor anakartta yer olmadığından 2 sıvı soğutma fanıda psu bağlı sadece onlar 48w yiyor. Ben alırken aynı böyle düşünmüştüm ama her halükarda iade edilmesi gereken bir psu.

ups işini hallederim o sıkıntı değil. Zaten 2 korumalı prizle çalışıyor şuan bile riskli iş yapmam ne olur ne olmaz ama haklısınız :)
1-2 watt derken küçük olduğunu belirtmek için söyledim. HDD mekanikse 10 watt civarı, SSD ise 3-5 watt harcar. Led ışıklı fanlar 2-3 watt harcar. Psu hesaplaması yaparken bunlar dikkate bile alınmaz yani. Senin ekran kartın 220 watt fabrika güç tüketimi var. Rx 570 in 200watt güç tüketimi arasında 20 watt var sadece insanların çoğu 500 watt Psu ile kullandılar. Demek istediğimi anlatabiliyorumdur umarım.

O anakartta da nasıl fana yer yok anlamadım nasıl bir bağlantı yaptın x570 çipset bir kartta nasıl fan bağlıcak yer kalmaz birseyler yanlış ama :S bilemiyorum.

MEK61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
1-2 watt derken küçük olduğunu belirtmek için söyledim. HDD mekanikse 10 watt civarı, SSD ise 3-5 watt harcar. Led ışıklı fanlar 2-3 watt harcar. Psu hesaplaması yaparken bunlar dikkate bile alınmaz yani. Senin ekran kartın 220 watt fabrika güç tüketimi var. Rx 570 in 200watt güç tüketimi arasında 20 watt var sadece insanların çoğu 500 watt Psu ile kullandılar. Demek istediğimi anlatabiliyorumdur umarım.
Hocam büyük firmalar ile görüştüm bu konuyu teknobiyotik gibi bu sisteme 1000w önerdi hepsi. Bende fabrika çıkışına göre hesapladım fakat olay böyle ilerlemiyormuş çektiğim sıkıntı için her şeyi denedim emin olun. Güç kaynağının sıkıntılı olduğunuda hiç sanmıyorum. Yine de teşekkür ederim ben önerdiğiniz psu için bu firmaya yazdım. Satın alımını yaparım büyük ihtimal yarın.

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961

MEK61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Teknobiyotiğe şunu sorsaydın bana 1000 watt öneriyorsunuz da i9 işlemcili Rtx 3090'lı sisteme neden 750 watt Psu koydunuz?? diye bir sorsaydın.
pek bakmadım sitelerine ama çok doğru bir soruymuş :D

Teknobiyotiğe şunu sorsaydın bana 1000 watt öneriyorsunuz da i9 işlemcili Rtx 3090'lı sisteme neden 750 watt Psu koydunuz?? diye bir sorsaydın.
be quiet! hocam bide burdan hesaplayıncada 1000w veriyor 938w harcama gösterdi

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720

aimnil

Müdavim
Reaksiyon puanı
961
pek bakmadım sitelerine ama çok doğru bir soruymuş :D

be quiet! hocam bide burdan hesaplayıncada 1000w veriyor 938w harcama gösterdi
O da saçmalamış. Valla neyse istediğin gibi yap ben uyardım senin bileceğin iş :)

MEK61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
O da saçmalamış. Valla neyse istediğin gibi yap ben uyardım senin bileceğin
Tüm uğraşın ve vakit ayırdığın için teşekkür ederim kankam. Önerilerini dikkate alıcam biraz daha araştırıcam iade yapmadan. :)

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Kesinlikle ups şart, akım korumalı prizler işe yaramaz çoğu zaman...

Bu video açıklar bu durumu...

MEK61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Kesinlikle ups şart, akım korumalı prizler işe yaramaz çoğu zaman...

Bu video açıklar bu durumu...
Evet sapphire bi ekran kartım vardı prize rağmen ısı sensörleri yandı bu aklımda fakat önce şu sorunları halletmem lazım daha sonrasında küçük w olsada alıcam bir tane.