Eski kasa hakkında yardımınız gerek

Bu konuyu okuyanlar

Hermeles

Asistan
Reaksiyon puanı
28
İyi forumlar herkese öncelikle..

2009 da aldığım bi kasa var ve eski haliyle.Sevdiğim bi abim ram ekran kartı işlemci gibi takviyeler yaptı fena değiller bu baya önce oldu zaten..Sorun şu HDD fazlasıyla eski ve sorunlu galiba emin değilim yada kasa içinde o kadar çok kablo var ve karışıkki çözümleyenedim durumu bişey yanlış takılıysa bile bu konuda bilgim yok.Windows 8.1 kurulumu yapmak için Usb yi hazırladım herşeyine baktım mbr destekliyor ve dosta sistemi ntfs.Kurulum ekranı windows simgesinden sonra o kadar geç geldiki günlük işlerimi yaptım diyebilirim aralarda.Zaten sonraki aşamalarda bu şekilde gerçekleşti.En sonunda kurulum ekranına geldim diski biçimlendirdim windows silindi haliyle ve yüklemeye başladı.İlk yükleme aşamasında %3 veya %4 gibi bir yüzdede ki bu yüzde bile hızlı gelişmedi yavaş yükleme oluyordu bi hata ile karşılaştım.hata kodu 0x80070079 tabi önünde bir açıklama vardı fakat hata kodu buydu.Kasanın resminide atıcam sizlere o lada çok kablo varki bişey yanlışmı HDD den şüpheleniyorum doğru takılmışmı veya gereksiz şeyleri çıkararak HDD den daha verim alması sağlanabilirmi yada farklı yuvalar varmıdır oralara takılabilirmi..Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
81CD0A53-30FF-4206-957E-7B1C46098D32.jpeg

Reaksiyon puanı
591
Sistemi ne? ram ekran kartı çekirdek vs.?
0x80070079 hatası internetle ilgili.

Hermeles

Asistan
Reaksiyon puanı
28
kasanın içinin tozunu da al bence.
Fazlasıyla komik ve kendini zeki sanan bi arkadaşsın da fazla sanma. Buraya saçma tavırlarla yorum yaz diye açmadım konuyu.Biraz akıl olarak büyü yardımın dokunmucaksa amacın dalga geçmekse yazma.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ramler dişarda efendim.Çıkardım tekrar takarım dire 2 tane 2 gb lik ddr2 ram var.

Hermeles

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Sistemi ne? ram ekran kartı çekirdek vs.?
0x80070079 hatası internetle ilgili.
intel(r) core(tm)2 quad cpu q8400 işlemci ddr2 ram var 2x2 toplam 4gb ekran kartı nvidia gforce

SSD al

Ram yok?
Ram var efendim..Şimdi çıkardım tekrar takarım diye ddr2 2x2 toplam 4 gb olmak üzere ram var.

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
intel(r) core(tm)2 quad cpu q8400 işlemci ddr2 ram var 2x2 toplam 4gb ekran kartı nvidia gforce

Ram var efendim..Şimdi çıkardım tekrar takarım diye ddr2 2x2 toplam 4 gb olmak üzere ram var.
windows 7 veya XP kurmayı denedinizmi

Hermeles

Asistan
Reaksiyon puanı
28
windows 7 veya XP kurmayı denedinizmi
Fikriniz için teşekkür ederim.Eski sistem win 7 ama artık format şart bi haldeydi.En azından temiz format atarken 8.1 deneyim dedim.Tekrar win 7 veya dediğiniz gibi Xp deneyebilirim..Aynı hataları almam muhtemel mi acaba ?

Hermeles

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Ben Youtubeda Aratınca Usb İle Alakalı Şeyler Çıkıyor 0x80070079
Usb ile alakalıysa farklı bi usb bulup onda deneyedebilirim.Ama şu kablolarda acaba bi aksaklık olabilirmi.Yani HDD ye takılı kablolarda çünkü şurdaki kablolardan bişey anlayamıyorum bu konularda bilgim yok.
F8472AA7-B197-4D18-8E56-BE6362A57DED.jpeg

MustiRG07

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,798
Knk senin sistem benim masaüstüyle aynı :) işlemci aynı anakart aynı ramlerin markası kingston hyperxmi?

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
HDD’nin kablosu doğru fakat , HDD zaten yavaş olur birde buna bunca zamanı eklersek normal. Bütçeniz varsa en kötü 120GB bir SSD alın , HDD’yi de depo yaparsınız.
Ayrıca görebildiğim kadarıyla kablolarda bir problem yok gibi , zaten siz oynamadıysanız ve önceden açılıyorsa bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

Hermeles

Asistan
Reaksiyon puanı
28
HDD’nin kablosu doğru fakat , HDD zaten yavaş olur birde buna bunca zamanı eklersek normal. Bütçeniz varsa en kötü 120GB bir SSD alın , HDD’yi de depo yaparsınız.
Ayrıca görebildiğim kadarıyla kablolarda bir problem yok gibi , zaten siz oynamadıysanız ve önceden açılıyorsa bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum.
Anladım siparişini vericem bakıcam ssd lerede şuan format nasıl atarım buna onu düşümüyorum mesela ntfs değilde fat32 yapmamın bi farkı olurmu ikisinin farkı nedir usb hazırlamaktan bahsediyorum.