Kadir Şeker'in kurtarmak istediği kadın 900 gram uyuşturucuyla yakalandı

Bu konuyu okuyanlar

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Bir tarafta Üniversite sınavına hazırlanan 20 li yaşlarda bir genç diğer tarafta 20-25 suçran sabıkası olan uyuşturucu bağımlısı ve o gün alkollü olan sokak ortasında bir kadın ile kavga eden bağıran çağıran hatta darp ettiği iddia edilen adam var. Adamın yanında ki kadında 2-3 çoğuğu olan normalde başka biri ile evli ama çocuklarını bırakıp bu öldürülen adama kaçmış onun ile aynı evde yaşayan daha dün üstünde 1 Kg uyuşturucu ile yakalanan kadın var.

Burada herkes suçsuz tek suçlu Kadin zaten 15 sene hapisinide aldı bu gece rahatla uyuyun işte adalet var ülkede ne güzel bir gencin gençliği kimler için gitti harcandı diye düşünmeden sevinin ( Nasıl vicdan var sizde hayret ediyorum yok bıcak 23 cm mi 25 cm mi 15 YIL aldı işte ohh ne güzel )
Üniversiteye hazırlanması masum olduğunu göstermiyor öncelikle. Bu olayda suçsuz olan kimse yok. Katil bir insan, kocasını aldatan bir kadın ve bunu bilen bir adam var. En ağır cezayı ise hak eden kişi buldu. Birinin alkollü olması, uyuşturucu kullanması ya da aldatan biriyle sevgili olması ölmesini gerektirmiyor. Darp zaten iddiadan öteye gidemiyor...
23cm bıçağı insanın kalbine saplayamayacak vicdan var bende en azından.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Bir tarafta Üniversite sınavına hazırlanan 20 li yaşlarda bir genç diğer tarafta 20-25 suçran sabıkası olan uyuşturucu bağımlısı ve o gün alkollü olan sokak ortasında bir kadın ile kavga eden bağıran çağıran hatta darp ettiği iddia edilen adam var. Adamın yanında ki kadında 2-3 çoğuğu olan normalde başka biri ile evli ama çocuklarını bırakıp bu öldürülen adama kaçmış onun ile aynı evde yaşayan daha dün üstünde 1 Kg uyuşturucu ile yakalanan kadın var.

Burada herkes suçsuz tek suçlu Kadir Şeker zaten 15 sene hapisinide aldı bu gece rahatla uyuyun işte adalet var ülkede ne güzel bir gencin gençliği kimler için gitti harcandı diye düşünmeden sevinin ( Nasıl vicdan var sizde hayret ediyorum yok bıcak 23 cm mi 25 cm mi 15 YIL aldı işte ohh ne güzel )
Seni severim de "tıp okumak için üniversite sınavına hazırlanan" saçmalığına sende düşmüşsün. Kadın uyuşturucuyla yakalandı Kadir Şekere masumiyet addetmek ya da addetmeye çalışmak zırvalamaktan başka bir şey değildir. İki olayın birbiriyle uzaktan yakından alakası yok. Ajitasyonla, içi boş duygusallıkla adalet sağlanmaz. Adalet "hırsızlık yapan kızım Fatıma'da olsa elini keserim" mantalitesiyle sağlanır. Ben adalet bekçisi değilim ama taşıması yasak bıçakla silahsız bir insanı (isterse 50 sabıkası olsun adam o esnada silahsız) öldüren birinin "tıp okumak için üniversite sınavına hazırlanan" diye saçma salak ajitasyonlarla savunulmaya kalkılmasına dayanamıyorum.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Seni severim de "tıp okumak için üniversite sınavına hazırlanan" saçmalığına sende düşmüşsün. Kadın uyuşturucuyla yakalandı Kadir Şekere masumiyet addetmek ya da addetmeye çalışmak zırvalamaktan başka bir şey değildir. İki olayın birbiriyle uzaktan yakından alakası yok. Ajitasyonla, içi boş duygusallıkla adalet sağlanmaz. Adalet "hırsızlık yapan kızım Fatıma'da olsa elini keserim" mantalitesiyle sağlanır. Ben adalet bekçisi değilim ama taşıması yasak bıçakla silahsız bir insanı (isterse 50 sabıkası olsun adam o esnada silahsız) öldüren birinin "tıp okumak için üniversite sınavına hazırlanan" diye saçma salak ajitasyonlarla savunulmaya kalkılmasına dayanamıyorum.

Tıp okumak istemesi flan önemli değil benim için. Ben üniversiteye hazırlanan genç bir delikanlı çerçevesinden baktım. İsterse çoban olmak istesin o ayrıntı sadece.

Şahsen benim hayata bakış açım senin söylediği şekilde değil. Hırsız ise hemen kolunu kesin gitsin katilmi hepsi şerefsizdir beş para etmez insanlardır değil. Bu Kadir katil şerefsizin teki o zaman ömür boyu hapis yatsın içerde sürünsün diye bakamıyorum ben vicdanım öyle işlemiyor.

Mesela bebeği aç diye 5 TL lil Süt çalan bir anne ile gece alem yapmak için çeblerinde para olmasına rağmen zevk için 10 bin TL lik Tekel bayisini soyan insanlara aynı gözle mi bakıyorsun sen gerçekten ? İkiside eşittir hırsızdır aynı suçtadır ve cezaları eşit olmalıdır demiyecen heralde...

Kadir için bir vatandaş olarak üzülüyorum ben bu dünyada bu kötü dünyada 2 YANLIŞ İNSAN YÜZÜNDEN belkide 1 DOĞRU GİTTİ diye bakıyorum ben olaya 20 yaşında gir 30-35 yaşında hapisten çık Ünivesiteyide okuyamaya toplumada adepte olama yolda katil damgası ye sağda solda senin hakkında hep bu tarz konuşsunlar bir daha işe flanda alınma sabıkalı diye ömrün boyunca sürün :( Ne için kim için nasıl gitti bir söndü bir hayat benim sitemim ona.

NOT: Ben hapis yatmasın hemen yarın salınsında demiyorum bu arada. Ama 15 YIL da çok bee

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Reaksiyon puanı
6,829
Ben bundan sonra eğer şiddet gören bir kadın görürsem (inşallah görmem) ama görsem de yardım etmeden yanından geçerim. Anca polise haber veririm
Neden kadirin başına gelenlerden ötürü mü bu söylediğin o kadar o kadar ağır cümleler ki insanın kalbine işliyor başka bi kadın yerine sizin anneniz olsa hiç düşünmeden kadirin yaptığını siz de yapardınız şüphesiz ki ama başka kadınlar söz konusu olunca susuyorsunuz sözüm sadece size değil sizin gibi düşünenlere. Yazık.

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Allah kimseye böyle bir hata yaptırmasın. Kavga görürseniz karışmayın arkadaşlar en fazla polisi jandarmayı arayın... İnsanlığınızı daha güzel şeyler için kullanın.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Tıp okumak istemesi flan önemli değil benim için. Ben üniversiteye hazırlanan genç bir delikanlı çerçevesinden baktım. İsterse çoban olmak istesin o ayrıntı sadece.

Şahsen benim hayata bakış açım senin söylediği şekilde değil. Hırsız ise hemen kolunu kesin gitsin katilmi hepsi şerefsizdir beş para etmez insanlardır değil. Bu Kadir katil şerefsizin teki o zaman ömür boyu hapis yatsın içerde sürünsün diye bakamıyorum ben vicdanım öyle işlemiyor.

Mesela bebeği aç diye 5 TL lil Süt çalan bir anne ile gece alem yapmak için çeblerinde para olmasına rağmen zevk için 10 bin TL lik Tekel bayisini soyan insanlara aynı gözle mi bakıyorsun sen gerçekten ? İkiside eşittir hırsızdır aynı suçtadır ve cezaları eşit olmalıdır demiyecen heralde...

Kadir için bir vatandaş olarak üzülüyorum ben bu dünyada bu kötü dünyada 2 YANLIŞ İNSAN YÜZÜNDEN belkide 1 DOĞRU GİTTİ diye bakıyorum ben olaya 20 yaşında gir 30-35 yaşında hapisten çık Ünivesiteyide okuyamaya toplumada adepte olama yolda katil damgası ye sağda solda senin hakkında hep bu tarz konuşsunlar bir daha işe flanda alınma sabıkalı diye ömrün boyunca sürün :( Ne için kim için nasıl gitti bir söndü bir hayat benim sitemim ona.

NOT: Ben hapis yatmasın hemen yarın salınsında demiyorum bu arada. Ama 15 YIL da çok bee
Sen öyle bakmıyorsun da konunun haberini yapanlar bile "tıp okumak için üniversite sınavlarına hazırlanan Kadir Şeker'e 15 yıl hapis cezası verildi" diye yazıyor. Ajitasyon değil de ne bu? Kaldı ki mecbur kaldığı için ihtiyacını görecek kadar hırsızlık yapan, kendini korumak isterken muhatabını öldüren biriyle aklı sıra "adalet tesis etmeye kalkan" birinin silahsız birini taşıması yasak bıçakla bıçağın yüzde 80'ini adamın kalbine saplayıp öldürmesi, üstüne bazı görgü tanıklarına göre öldükten sonra adamı tekmelemesi aynı kefeye koyulacak şeyler mi? Kusura bakma senin yaptığın da düpedüz ajitasyon. Adamın 20-30 tane sabıkası olması, itin kopuğun teki olması onu öldürme hakkı mı veriyor? Meşru müdafaa olsa neyse. Hadi meşru müdafaayı da geçtim husumetlisi bile olsa anlayacam. Oysa bu olayda ikisi de yok.

15 yıla gelince gayet normal. Bizim yan komşu oğluyla beraber kavga etti birileriyle yıllar önce, iki tarafta birbirlerine bıçak, sopa falan çektiler ve kavga esnasında iki kişi öldü karşı taraftan ve bizim komşuyla oğlu 10ar yıl yediler. Oysa Kadir Şeker olayında bir taraf silahsız diğer taraf silahlı.

"Hırsızlık yapan kızım Fatıma da olsa elini keserim" sözü her hırsızlık yapanın elini keselim ya da her adam öldüreni asalım demek değildir. Ben öyle bir şey de demiyorum. Bu söz "kimseye ayrımcılık yapmam" olarak yorumlanır. Ayriyeten "tapası yiyen çalsın" da denilebilir.

Reaksiyon puanı
1,338
Neden kadirin başına gelenlerden ötürü mü bu söylediğin o kadar o kadar ağır cümleler ki insanın kalbine işliyor başka bi kadın yerine sizin anneniz olsa hiç düşünmeden kadirin yaptığını siz de yapardınız şüphesiz ki ama başka kadınlar söz konusu olunca susuyorsunuz sözüm sadece size değil sizin gibi düşünenlere. Yazık.
Hocam yardım ederim tabiki yani sözde öyle dedim allah beni öyle yapmasın ama adam yardım etmek istemişti ama suçu da vardı bir bakımdan çünkü 10 cm kalbine batırmış adamın sizde böyle bir izlenim bıraktığım için özür dilerim