Oyun hesabım çalındı.

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
109
Merhaba arkadaşlar oyun hesabımı satıyordum ilk önce adam şifresini verdim arkadaş giriş yapıp bir ip adresi attı ve çıkış yapmassan saldıracağım diye tehdit etti pc min adını falan söyledi fakat ip adresi yanlış ne yapıcam?

Mehmet_Emir

Doçent
Reaksiyon puanı
1,179
Söylediği IP adresi yanlış olabilir ama bu elinde IP adresinizin bulunmadığı anlamına gelmez neyse ki en fazla internetinizi çökertebilir ve bu kısa süreli olacaktır yani pek bir şey yapamaz ve bu durumda çıkış yapmamak en mantıklısı çünkü hesaptan çıkış yaptığın tüm senaryolarda hesabı kaybediyorsun ama çıkış yapmazsan hesaptan olmazsın ve tam olarak saldırı yapıp yapamayacağı belli olmadığı için en karlı çıktığın senaryonun gerçekleşme olasılığı olur.

Reaksiyon puanı
109
Bu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çıktım ama oyunun hesabının şifresi değiştirilmiyor

Nymphext

Asistan
Reaksiyon puanı
191

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Bu

Çıktım ama oyunun hesabının şifresi değiştirilmiyor
ekran alıntılarına baktım da. veledin teki gibi duruyor. merak etme hiç bir şey yapamaz. yaparsa modemine nerden saldırı geldiği zaten gözükür. ordan ip adresini alırlar ve yakalarlar kendilerini. sen çıkış falan yapma. modemini resetle hiçbir şey olmaz.

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
ekran alıntılarına baktım da. veledin teki gibi duruyor. merak etme hiç bir şey yapamaz. yaparsa modemine nerden saldırı geldiği zaten gözükür. ordan ip adresini alırlar ve yakalarlar kendilerini. sen çıkış falan yapma. modemini resetle hiçbir şey olmaz.
ve zaten hasar verebilmesi için bir botnete sahip olması lazım. bir botnete sahip olan kişide böyle ufak şeylerle uğraşmaz gider site, sunucu falan çökertir. onun dışında bir botneti yoksa onun yapacağı saldırı modemi anca gıdıklar.

yaşım 18 den küçük hocam
yinede atabilirsiniz.

Reaksiyon puanı
109
ve zaten hasar verebilmesi için bir botnete sahip olması lazım. bir botnete sahip olan kişide böyle ufak şeylerle uğraşmaz gider site, sunucu falan çökertir. onun dışında bir botneti yoksa onun yapacağı saldırı modemi anca gıdıklar.

yinede atabilirsiniz.
Ailemden gizli dc falan kullanıyorum gerek yok

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Ailemden gizli dc falan kullanıyorum gerek yok
o zaman malesef almanız zor. şöyle yapın. öncelikle ip adresim ne yazın google'a ve adamın verdiği ip adresi yanlış mı doğru mu emin olun. eğer doğru ise modeminizi kapatıp açın. ve bir kez daha bakın ip adresim ne diye aratarak. değişmiş olacaktır. eğer değişmemiş ise önceden 192.168.1.1 den modeminizin firewall ını kapatmışsanız 192.168.1.1 sayfasına girin kullanıcı adına admin şifreyede eğer internetiniz superonline ise SUPERONLINE eğer başka bir servis sağlayıcısı ise onada admin yazın ve orda genel ağ kısmından güvenlik sekmesine gelip firewallı açın. eğer önceden kapatmadıysanız firewall zaten açıktır.

Reaksiyon puanı
109
Arkadaş hakkında birşey demek isteyenler ark atabilir Grogu#1903