Sevgilisine çıplak fotoğraf gönderen evli kadına tazminat şoku

Bu konuyu okuyanlar

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Sevgilisine çıplak fotoğraf gönderen evli kadına tazminat şoku

Evli olduğu halde internet üzerinden tanıştığı bir adamla duygusal ilişki yaşayan kadına mahkeme 30000 tl tazminat cezası verdi.

Evli olduğu halde internet üzerinden tanıştığı bir adamla duygusal ilişki yaşayan kadın, karşı tarafın sanal cinsel ilişki talebi üzerine çıplak fotoğraflarını gönderdi.

Durumu öğrenen aldatılan eş boşanma davası açtı, mahkeme kadının kocasına toplam 30 bin TL tazminat ödemesine karar verdi.

Ankara 16. Aile Mahkemesi'nde görülen dava dosyasına göre, bir kargo firmasında dağıtıcı olarak görev yapan G.B. ile S.B. 2018 yılında görücü usulü ile evlendi.

Dava dilekçesinde yer alan iddialara göre, genç kadın kasım-aralık 2018 tarihinde haber siz bir şekilde evden çıkarak, garip davranışlarda bulunmaya başladı.

28 Aralık 2018 tarihinde genç kadının kayınpederini arayan bir kişi, gelin S.B. hakkında bir takım imalarda bulundu. Kayınpedere gelen bu telefon aile içinde büyük tartışmalara yol açtı.

Hürriyet'in haberine göre; bunun üzerine koca G.B. eşiyle konuşarak bir sıkıntı olup olmadığını sordu. İddialara göre S.B. kocasına, "internet üzerinden tesadüfen tanıdığı rastgele biri ile irtibat kurduğunu, bu ilişkinin zamanla telefon üzerinden duygusal ilişkiye dönüştüğünü, bu kişinin kendisinden sanal cinsel ilişki talep ettiğini, kendisini tamamen çıplak fotoğraflayarak bu kişiye WhatsApp üzerinden gönderdiğini, kişinin elinde onlarca fotoğrafının olduğunu, sonrasından bu kişi ile görüşmekten vazgeçtiğini ancak kişinin kendisini bırakmak istemediğini ve bu yüzden elindeki fotoğrafları kayınpederine göndermekle tehdit ettiğini, fotoğraf konusunda hata yaptığını ve pişman olduğunu" anlattı.

G.B. bunun üzerine avukatı Mehtap Sakinci aracılığıyla Ankara 16. Aile Mahkemesi'ne boşanma davası açtı. Avukat Sakinci dava dilekçesinde, olayda kadının tam kusurlu olduğunu, tarafların boşanmalarına karar verilerek, kocaya maddi ve manevi tazminat ödenmesini talep etti.

Mahkeme, evlilik birliğinin sarsıldığı gerekçesiyle tarafların boşanmalarına karar verdi. Mahkeme olayda kadını kusurlu bularak, eski kocasına 15 bin TL maddi, 15 bin TL manevi toplam 30 bin TL tazminat ödemesine de hükmetti.

Bu karar bence Türk yargısının son yıllarda verdiği en isabetli ve adil kararlardan biri oldu. Bu kararı veren hakimi tebrik ediyorum.
Kesinlikle doğru bir karar.Kadın bir halt yemişse bunun bir bedeli olmalı.

crow88

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,058
değişen tek şey internet ortamına taşınmış olması,eskiden wclere yazarlardı şimdilerde internete yazar oldular (dişarı wc ye gitsen sanırsın telefon rehberi)
bundan daha beteri var Türkiyede diilere düşmeyen,açıklanamayan,açıklamaktan korkulan,kol kırılır yen içinde kalır olarak söylenen.
Buraya yazmak istemem ,çok iğrenç olanı

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
herşeyi internete bağlamayın internet olmasa mektupla atardı fotoyu gene giderdi foto telsizle bunun üzerine bişey gelişirdi adıda teltra sistem filan olurdu...

eternalxs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
81
Ben bu tarz haberlerde interneti asla suçlamıyorum. Eskiden de insanların iyi olduğu felan yoktu :D Sadece internet sayesinde insanlar 'anonim olduklarını zannederek' bir takım işlere bulaştılar. Utanç duyguları öldü. İnsandan kaynaklanan sorun. Allah kimseye yaşatmasın böyle bir sıkıntı.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Parası veya imkanı varsa mesele yok... Da, ya parası, ödeme imkanı yoksa n'olur acaba, bilemiyorum. Muhtemelen hapis cezası olabileceğini düşünüyorum.

Evet hapis cezasına gidebilir. Mesela boşanma davalarında ödenmesi gereken nafakaların da ödenmemesi hapis ile sonuçlanabiliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

insan internet öncesi de kötü idi internet sonrası da kötü.
ancak internet bazı kötülüklerin, sapkınlıkların vs daha ulaşılabilir olmasını sağladı.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Şu internet yıktı milletin yuvasını
Evliliklerin geneli böyle, çok zor zamanlardayız ? bunu yaşayan kadın/erkeğin gerçekten acısı çok büyük laylaylom biri değilse tabi onlara sıkıntı yok boşar başkasını bulurum kafasında, onlarda da sevgi kavramı yok zaten.

Gerçekten çok üzücü ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben bu tarz haberlerde interneti asla suçlamıyorum. Eskiden de insanların iyi olduğu felan yoktu :D Sadece internet sayesinde insanlar 'anonim olduklarını zannederek' bir takım işlere bulaştılar. Utanç duyguları öldü. İnsandan kaynaklanan sorun. Allah kimseye yaşatmasın böyle bir sıkıntı.
Eskidende böyleydi yani ?