Rx550 performans düşüşü

Bu konuyu okuyanlar

Levent13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yeni rx 550 aldım tüm sürücülerim güncel oyuna giriyorum 5-10 dakika örneğin csgo da 130 fps alıyorum pes 19 da hiç kasmıyor sonra birden başlıyor kasmaya csgo da 15 25 fps de kalıyor düzelmiyor pes19 da da aynı şekilde.

İşlemci:İntel core i3 550

Ram:8gb ddr3 1333mhz

Anakart: Pegatron

Psu:250 watt

Darboğaz diyecek olursa ilk başlarda oyun yine kasardı ama kasma yok işlemciyle alakası yok.Psu diyecekler var ise yine aynı şekilde başlarda da kasardı.Çözümü bilen var mıdır yeni aldık sürücüler her şey güncel sebepsiz yere böyle bişey oluyor.
Ekran kartı oyunda 10-15 wat çekiyor sadece işlemci ve ekran kartı sıcaklığı normal onlarda sıkıntı yok.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
test yapmalısın ama başta yazayım o psu dan bişey olmaz :)

Heaven Benchmark 4.0 yap bi bakalım dayanabilecek mi ve sonuç puanı kaç olacak?
GPU Temp ile de aynı anda kontrol edersin...

Levent13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Şunu da belirteyim ets2 ye maks grafiklerde bu sorunu yaşamadan oynuyorum uzun süre diğer oyunlarda da fps iyi sonra bi anda çakılıyor öyle kalıyor.

Levent13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
test yapmalısın ama başta yazayım o psu dan bişey olmaz :)

Heaven Benchmark 4.0 yap bi bakalım dayanabilecek mi ve sonuç puanı kaç olacak?
GPU Temp ile de aynı anda kontrol edersin...
5-10 dakika high ayarlarda yaptı hiç kasmadı sadece 1-2 kere milisaniyelik takıldı ondan bişe olmaz 40 fps üstünde aldım yer yer 80 e kadar yükseldi daha uzun süreli mi yapmalıyım testi yoksa sıkıntı başka bişede mi ne şimdi?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
5-10 dakika high ayarlarda yaptı hiç kasmadı sadece 1-2 kere milisaniyelik takıldı ondan bişe olmaz 40 fps üstünde aldım yer yer 80 e kadar yükseldi daha uzun süreli mi yapmalıyım testi yoksa sıkıntı başka bişede mi ne şimdi?
Bencmark yazar sol üstte ona basmalısın :D

Levent13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
üstüne arkada google açıktı müzik dinliyodum steam falan da açık
Mesaj otomatik birleştirildi:

ne kadar süre bekliyeyim kendisi puan verecekmi

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
İşlemci:İntel core i3 550

Ram:8gb ddr3 1333mhz

Anakart: Pegatron

Psu:250 watt
Diğer bileşenler bir şekilde kurtarıyor zaten, ancak işin ilginci FPS sorunu.
FurMark stress testini çalıştırın derim, FPS değerlerini belirtirseniz iyi olur. Onun dışında DDU ile sürücüleri kaldırıp, daha sonrasında en güncel sürücüyü baştan kurmanızı öneririm. Bunlar da olmazsa temiz kurulum yapın.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
üstüne arkada google açıktı müzik dinliyodum steam falan da açık

ne kadar süre bekliyeyim kendisi puan verecekmi
Evet herşeyi kapa ve bir 5-10 dk bekle bencmark yazına bastıktan sonra ...

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
csgo da 15 25 fps de kalıyor düzelmiyor
Bu ve benzer sorunlar bir kaç aydır kullandığım GTX 1650 ekran kartımda da oluyor, açıkçası önerdiklerim ile düzelmez ise garantiye göndermenizi şiddetle tavsiye ederim.

Levent13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
1106 puan çıktı

Pes crackli csgo da son zamanlarda optimizasyonu bozdu diyolar acaba sıkıntılar ondan olabilir mi?

Bu ve benzer sorunlar bir kaç aydır kullandığım GTX 1650 ekran kartımda da oluyor, açıkçası önerdiklerim ile düzelmez ise garantiye göndermenizi şiddetle tavsiye ederim.
önerin nedir kanka

Siz yazın arkadaşlar lole gireyim denemek için şimdi de.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
1106 puan çıktı

Pes crackli csgo da son zamanlarda optimizasyonu bozdu diyolar acaba sıkıntılar ondan olabilir mi?

önerin nedir kanka

Siz yazın arkadaşlar lole gireyim denemek için şimdi de.
Ayarları bu şekilde mi yaptın, bir foto atarsan bakalım:

1606596218926.png

Levent13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Lole girdim başta 130 fps üstüydü 1 dakika sonra 35 40 fps ye düştü kasmıyo ama bişe var anlamadım orta grafiklerde böyle normal çalıştığında 130 fps falan alıyo işte sonra 35 40 a düşüyo ama niye?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Lole girdim başta 130 fps üstüydü 1 dakika sonra 35 40 fps ye düştü kasmıyo ama bişe var anlamadım orta grafiklerde böyle normal çalıştığında 130 fps falan alıyo işte sonra 35 40 a düşüyo ama niye?
Sıcaklık fazla yükseliyor olabilir ve sonrasında düşük ayarlara geçiyor olmalı gpu ve cpu... Güç konusunda da şüphelerim var...

Levent13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Hocam dediklerini yapıp atıyorum.Eğer sıcaklık yapıyosa bu testte ben niye stabil fps alıyorum hep 2 kere üst üste yaptım oda oyundan çıkıp üstüne google den de müzik dinliyorum sıcaklık olmuyor hocam olsa bu testte fps stabil olmaz ama ben baktım stabil.Oyunlarda da başda 1 dakika çok iyi olması gerektiği gibi sonra bi anda ekran kartı yokmuş gibi oluyor sorun nedir eğer besleyemese psu yetersiz falan olsa bu testte böyle çıkmazdı veya oyunda başlarda da öyle olurdu diye düşünüyorum sorun nedir?

Diğer bileşenler bir şekilde kurtarıyor zaten, ancak işin ilginci FPS sorunu.
FurMark stress testini çalıştırın derim, FPS değerlerini belirtirseniz iyi olur. Onun dışında DDU ile sürücüleri kaldırıp, daha sonrasında en güncel sürücüyü baştan kurmanızı öneririm. Bunlar da olmazsa temiz kurulum yapın.
Yeni yorumları okuyarak yorum yapabilirsiniz hocam

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Evet hocam sorun nedir?
Test sonuçları o kadar da kötü görünmüyor, ekran kartını sıfır mı almıştın yoksa ikinci el mi?

Burada seninkine benzer cs go test sonuçları var...

Sistemi baştan aşağı test edecek bir programa ihtiyaç var:

PerformanceTest 10 programında işlemci ram ve gpu hatta hdd testi de yapman iyi olabilir çünkü orada farklı kısımlara ait özel testler de var.

HDD sağlık testi ve hız testi için hd tune ve cristaldisk mark programı kullanılır. hdd sağlıksız ise bu gibi sıkıntılar olabilir...

Son düzenleme:

Levent13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Test sonuçları o kadar da kötü görünmüyor, ekran kartını sıfır mı almıştın yoksa ikinci el mi?

Burada seninkine benzer cs go test sonuçları var...

Sistemi baştan aşağı test edecek bir programa ihtiyaç var:

PerformanceTest 10 programında işlemci ram ve gpu hatta hdd testi de yapman iyi olabilir çünkü orada farklı kısımlara ait özel testler de var.

HDD sağlık testi ve hız testi için hd tune ve cristaldisk mark programı kullanılır. hdd sağlıksız ise bu gibi sıkıntılar olabilir...
Sorun işlemcinin ısınmasıymış.Eskiden ısınmıyo diye hiç bakmadım işlemci sıcaklığına şimdi baktım 105 dereceydi yük altında azıcık termal macunum vardı yarısına sürebildim yine de sorunum çözüldü kaliteli bir macunla sorunu kökten çözeceğim sorun işlemci ısınmasıymış herkese teşekkür ederim :D

İşlemci bloğu tam oturmamıştı ve ben termal macunu silmiştim hiç yoktu o yüzden ısınıyodu yardıma ihtiyacı olan arkadaşlar için yazıyorum.