"İnançsız insan vicdanlı değildir" diyen Öykü Gürman'a Ateizm Derneği'nden tepki

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Giriyorum mesajlarıma. İniyorum aşağıya, nerede bahsetmişim acaba diye. İlişkisi olmayan konularda hiç bahsetmemişim. Bahsettiğim konulara giriyorum ve Mutlaka OzanK adlı arkadaş bana laf sokma derdinde. Kim daha egoist belli oluyor.

Benim sana özel bir lafım veya söylemim yok ki. Laf çarma gibi bir amacımda yok.
Ben ortaya bir laf attım sende benim mesajımdan alıntılayıp konuyu uzatın .

Bunu yazan sensin ben değil.

""Bende katılıyorum inançsız biri olarak. Bencillik ve egoistlik kesinlikle oluyor. Bunun kaçarı yok ama belki benim karaktersizliğimdir :) ""

SkateBoard???

Asistan
Reaksiyon puanı
218
Arkadaşlar boş konuşmayalım lütfen hepimiz biliyoruz ateistler kendi dinlerine saygı duyulmasını beklerken bizim dinimize hakaret eden odun insanlardır.(Ateistler duyar kasmasın)

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Benim sana özel bir lafım veya söylemim yok ki. Laf çarma gibi bir amacımda yok.

""Bende katılıyorum inançsız biri olarak. Bencillik ve egoistlik kesinlikle oluyor. Bunun kaçarı yok ama belki benim karaktersizliğimdir :) ""
Özel bir lafınız yoksa neden mesajımı alıntıladınız? Üstelik egoist olduğum doğru olabilir fakat her konu altında ateist olduğumu belirtmiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar boş konuşmayalım lütfen hepimiz biliyoruz ateistler kendi dinlerine saygı duyulmasını beklerken bizim dinimize hakaret eden odun insanlardır.(Ateistler duyar kasmasın)
Ne zaman kime hakaret etmişim ben? Tek kanıt gösterebilir misiniz?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Özel bir lafınız yoksa neden mesajımı alıntıladınız? Üstelik egoist olduğum doğru olabilir fakat her konu altında ateist olduğumu belirtmiyorum.

Halen konuyu anlamsız uzatıyorsun :D Ben seni tanımam etmem şahsına neden bir ithamda veya lafta bulunayım. Banane zaten.

Daha kullandığın kelimelerin ağırlığını ve anlamını bilmiyorsun :( Ben inançsızım demek Ateistim demektir ve 1 haftada en az 3-4 konunun altında bunu yazdığını gördüm. Lütfen yaşça ve eğitim olarak dahada olgunlaşınca ve 20 yaş üstüne gelince böyle dini konularda yazmaya yönelsen çok daha iyi olacaktır.

SkateBoard???

Asistan
Reaksiyon puanı
218

Ne zaman kime hakaret etmişim ben? Tek kanıt gösterebilir misiniz?
Göstereyim discord.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Halen konuyu anlamsız uzatıyorsun :D Ben seni tanımam etmem şahsına neden bir ithamda veya lafta bulunayım. Banane zaten.

Daha kullandığın kelimelerin ağırlığını ve anlamını bilmiyorsun :( Ben inançsızım demek Ateistim demektir ve 1 haftada en az 3-4 konunun altında bunu yazdığını gördüm. Lütfen yaşça ve eğitim olarak dahada olgunlaşınca ve 20 yaş üstüne gelince böyle dini konularda yazmaya yönelsen çok daha iyi olacaktır.
Şahsıma ithamda bulunmadıysanız neden mesajımı alıntılayıp yazdınız o mesajı?

Belki de dini konulara alakalı olduğum için bu konuların altına mesaj yazıyorumdur.
Sizde siyasi konulara mesaj yazmayın o zaman?

Göstereyim discord.
Geleyim de küfür yiyeyim değil mi? Ya buraya açık yazın ya da pm'den gösterin.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Bana göre bu tarz olaylar gündeme gelmek için yapılıyor.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Küfür aşamasına geldi bu konu. Pardonda insan istedigine inanır. Nauhatl da olur totemede tapar patatese de tapar. Bundan bize ne? Kendi bu konuda kimseye zararı yoksa ve propaganda yapmıyorsa bir problem yoktur ortada. Kimse bi forumdan laf sokulduğu icin de din değiştirmez. Evet Müslümanlık benim dinim fakat başka dinlere saygı duyar ve kendi dinimede saygı duyulmasını beklerim. Bunun propagandasını da yapmam. Overclocked arkadaş dediği gibi egoist bir sekilde bunu heryerde diyip pardonda propaganda yapmış ise yanlıd ve etik olmayan birşey .Ama kendini ifade etme hakkına da sahiptir. Boş kavgaya gerek yok.

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013

Bu konu inançlı olmak veya olmamakla alakalı bir tartışma içerdiğinden belirtmek istemiş olabilir mi acaba?

İnançlı olmak için vicdanlılık gerekir fakat vicdanlı olmak için İnançlı olmak gerekmez..

Yani her inanan vicdanlıdır, inananlardan vicdana aykırı hareketler göremeyiz değil mi? :D Bence vicdanın inançla doğrudan bir alakası yok.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Hayır. Çok yakın bir arkadaşım inançsızdır. Gayet vicdanlı iyi bir insandır. Kimseye zararı dokunmaz güvenilirdir. İyilik kalpte bulunan bir şey öyle inançlı olmakla olmamakla sağlanamıyor. Öykü hanım sosyologmu yoksa bütün ateistleri deistleri karşısına alıp konuşmuşmu? Böyle bir genelleme yanlış.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Bu konu inançlı olmak veya olmamakla alakalı bir tartışma içerdiğinden belirtmek istemiş olabilir mi acaba?

Yani her inanan vicdanlıdır, inananlardan vicdana aykırı hareketler göremeyiz değil mi? :D Bence vicdanın inançla doğrudan bir alakası yok.
E pardonda siz bayağı yanlış anlamıssınız. İnançlılık ibadetden ibaret değil. ahlaki , Saygı olarak da inançlılağa girer. Ki türkiyede kaç böyle inançlı vsrsa.

Vicdanlılık dinin kollarından biridir. Her dinin. Her vicdanlı inançlı değildir demedim ben.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Ateist olmadığımdan olayı onlar hakkında bir yorum yapamam. Ne hissederler ne düşünürler bilmem.

Ama inançlı olup da vicdan sahibi olmayan ya da daha doğrusunu söyleyeyim toplumumuzda inançlı olduğu bilinen ve/veya inançlı gözüken ( belki gerçekten inançlı ya da takkiye yapıyordur bilemem) ama vicdan sahibi olmayan pek çok kişi var.

İnancın bir kıstası da vicdan sahibi olmaktır muhakkak. Ama;

Yaradılanı yaradandan ötürü severim diyerek bunu uygulamayan çooook insan var.

o sebeple;

ateist bir insan vicdanlı olabileceği gibi vicdan sahibi de olmayabilir. ya da aynı kuralın inançlı bir insan için de geçerli olabileceği gibi...

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Konu içerisinde en ufak bir Müslüman güzellemesi mi var ? İnatla konu başka yerlere çekilmeye ve bağlanmaya çalışılıyor. Müslüman kötülemesi yapılıyor.

Kadın sanki Müslümanlar çok iyi diğerleri çok kötü demiş gibi yapıyorsunuz :) Babası ile ilgili özel durumu anlatıyor sadece.

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
İnançsız insan neden vicdanlı olmasın? Bu ne saçma bir bakış açısı. Ama inancın da vicdan muhasebesine katkısı elbette ki var.

Murataltug

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,096
Burada önemli olan gerçekten mümin olmak ve peygamber ahlakının zerresine nail olabilmek yusuf islam 'ın dediği gibi kuraan ı okudum müslüman oldum eğer oturup müslümanlara baksa idim müslüman olamazdım yani gerçek insan kuraanda tarif ediliyor ve islam madem tebliğe dayanıyor o zaman kimseyi dışlamayın yunusun dediği gibi yaratılanı severiz yaratandan ve kim bana ülkeme dinime saygı gösterirse baş tacıdır önemli olan tebliği yoldan çıkıp yanlış yola sapanlara ulaştırmaktır ve belki o insan senin sayende doğruya ulaşır yani vicdan ve merhamet ister ateist olsun ister lgbt li her insanda bulunur ama tabiki yanlış yola gitmektedirler Allah doğruya ulaştırsın