Lenovo V310 15ikb bios güncellemesi sonrasında siyah ekran hatası

Bu konuyu okuyanlar

cevrücefa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhabalar, Lenovo v310 15ikb marka bilgisayarım Lenovo'nun İnternet sitesinde ve system update programında güncel Bios olduğunu göstermekteydi. Bios güncelledikten sonra bilgisayar yeniden başlatılacaktır dedikten sonra ekran açılmadı. Bilgisayarı açmaya çalıştığım zaman fanlar vs. Çalışıyor fakat ekran hiçbir şekilde gelmiyor. Şimdi bu halde bu hatanın müsebbibi kimdir? Herhangi bir çözüm yolu mevcut mudur?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
system update programı lenovo nun kendi programı mıydı yoksa yan sanayi bir program mıydı?
cmos reset atmayı dene.

cevrücefa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
system update programı lenovo nun kendi programı mıydı yoksa yan sanayi bir program mıydı?
cmos reset atmayı dene.
Kendi programıydı hocam. Cmos reset atmayı bilmiyorum ama sanırım bios pilini sök tak tarzı bi durum. Deneyecektim fakat Laptop vidalarını sökemedim. Bu ne kadar saçma bir durum hakikaten aklım almıyor, 2 günde bir bios güncelleme mesajı alıyorum Lenovo'dan güncellediğim zaman ise böyle bir hata, aklım almıyor.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Biosa hiç girmiyorsa :

İki video var, hangisi seninkine benziyorsa ona göre bir karar alırsın... :(

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Yok hocam bios'a girmiyor hiçbir ekran gelmiyor tamamen siyah ekran. Çok teşekkür ederim, sabah ilk işim tavsiyelerinizi denemek olacak, umarım bir çözüm bulabilirim.
Vidaları sakın yalama yapma, uygun bir tornavida ile aç yoksa iş zora girer...

escape-e

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Konu eski olabilir ama google ile gelenlere belki faydası olacaktır. Ben bu video da anlatılan yöntem ile çözdüm. Umarım Size de faydası olacakatır.