iPad mi? Laptop mu?

Bu konuyu okuyanlar

İbrahim Şimşek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
İyi akşamlar, şu aralar kafama takılan bir soru var bizde bi laptop var ve çok yavaş bu yüzden değiştirelim diyoruz ama 8. Nesil iPad mi yoksa o fiyata bi laptop mu diye kararsız kaldık hangisini almalıyım PowerPoint sunuları, uzaktan eğitim vb. işler için kullanıcaz hangisini önerirsiniz

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,547
Ben olsam laptop alırdım, eğer iOS uygulamaları yetersiz gelir derseniz laptop alın.

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612
iOS kullanmanızı gerektiren bir durum yoksa laptop alın daha çok işinizi görecektir. iPad ile yapacağınız çoğu şeyi telefon ile de halledebilirsiniz.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
İyi akşamlar, şu aralar kafama takılan bir soru var bizde bi laptop var ve çok yavaş bu yüzden değiştirelim diyoruz ama 8. Nesil iPad mi yoksa o fiyata bi laptop mu diye kararsız kaldık hangisini almalıyım PowerPoint sunuları, uzaktan eğitim vb. işler için kullanıcaz hangisini önerirsiniz
Fena olmayan/orta segment diyebileceğim laptoplar bile 5000-6000₺ olmuş. Bence fiyat olarak iPad daha mantıklı olur.

Yinede kesin cevabım henüz bu değil. Tam olarak ne yapmayı düşünüyorsun?

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Yani mantıken bilgisayarda yapacağı işlerinin ipad ile yapamayabilir ama ipad üzerinden yapmayı düşündüğü şeyleri laptopdan yapabilir diye düşündüm. iPad fiyatlarını bilmiyorum bende hala iPad 4 var 7. yılını dolduracak ?
Bilmiyorsanız yorum yapmamayı tercih edin derim. Çünkü arkadaş sizi dinleyip de çöp bir laptop alırsa suçlu duruma düşersiniz :)

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,547
Neden?
Ya da şöyle sorayım: 3200 TL ye iPad 8. Nesil den daha iyi performans verebilecek bir laptop önerir misiniz ??
Çünkü en kötü laptoplar 5000-6000
iPad'in teknik özelliklerine baktım da doğru söylüyorsunuz hocam, o bütçeyle iPad almak daha mantıklı olur. Sadece depolama alanı sorun olabilir, ama Micro SD kart desteği varsa o sorunu da çözersiniz.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
iPad'in teknik özelliklerine baktım da doğru söylüyorsunuz hocam, o bütçeyle iPad almak daha mantıklı olur. Sadece depolama alanı sorun olabilir, ama Micro SD kart desteği varsa o sorunu da çözersiniz.
Bilmiyorsanız yorum yapmamayı tercih edin derim. Çünkü arkadaş sizi dinleyip de çöp bir laptop alırsa suçlu duruma düşersiniz :)
Önceki cevabım size de geçerli.
Micro SD desteği yok ama bulut depolama şansı var.

İbrahim Şimşek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
iPad alırsam 4000 TL’ye 128 gb da alabilirim ama 4000 TL’ye eli yüzü düzgün laptop pek yok sanırım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fena olmayan/orta segment diyebileceğim laptoplar bile 5000-6000₺ olmuş. Bence fiyat olarak iPad daha mantıklı olur.

Yinede kesin cevabım henüz bu değil. Tam olarak ne yapmayı düşünüyorsun?
Şimdilik coronavirüs tehlikesi bitene kadar okullar kapalı olduğu için birtakım uzaktan eğitim uygulamaları sonra da yine okul araştırmaları ve Microsoft office programları için kullanacağız

redstone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
İpad 8 aldım memnunum.nout marka mause padli klavye aldım 700tl laptop tan farkı yok.tavsiye ederim