Hazır Sistem vs Toplama Pc ?

Bu konuyu okuyanlar

kürşatbeyy

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Son birkaç haftadır bilgisayar araştırıyorum ve 2 gündür parçaların piyasada pahalandığını fark ettim ve bu yüzden hazır sistemlere yöneldim. Daha garanti olsun diye sitelere(incehesap,itopya,gamegaraj,gaminggen...) gibi siteler yerine VatanBilgisayarın hazır OEM sistemlerine baktım ve ucuz olsun diye hazır sistem daha cazip geliyor.

Vatanda galiba parça değişimi olmuyormuş yoksa a320m yerine b450m s2h olmasını isterdim daha ileriye dönük olabilmesi adına.
Ryzeni tercih ettim sizce buradaki 7 sistemden hangisi daha mantıklı ? Örneğin r3 3100 için gtx1660 ağır mı gelir darboğaz olur mu gtx1650 daha mı mantıklı gibisinden.
Lütfen tüm parçaları göz önünde bulundurarak detaylı bilgi verirseniz memnun kalırım bu konularda yeniyim çok hakim değilim şimdiden teşekkür ediyorum zaman ayıran herkese.

ChaosBoost

Müdavim
Reaksiyon puanı
696
4-4.5 civarı düşünüyodum ancak linke giderseniz 4.5-5.3 arası fiyatlar göreceksiniz çok bir fiyat farkı olmadığı için çok önemli değil daha uyumlu olanı ve daha uzun ömürlü olanı arıyorum.
GTX 1660 superli var mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

4-4.5 civarı düşünüyodum ancak linke giderseniz 4.5-5.3 arası fiyatlar göreceksiniz çok bir fiyat farkı olmadığı için çok önemli değil daha uyumlu olanı ve daha uzun ömürlü olanı arıyorum.
Ben kendim 4k link bilgisayarda GTX 1650s kullandim

kürşatbeyy

Asistan
Reaksiyon puanı
56
GTX 1660 superli var mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben kendim 4k link bilgisayarda GTX 1650s kullandim
hocam attığım linke bastığınızda 7 sistem çıkması lazım filtreledim eğer çıkmıyosa Vatan oem sistemler yazıp R3 filtrelemesi yapınız. buradaki sistemler hoşuma gitti ve benziyorlar da hangisi daha mantıklı bilemiyorum ama.