Ekranda dikey mavi çizgiler çıkıyor!

Bu konuyu okuyanlar

Oguzhan51

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Başlıkta belirttiğim sorun var ancak farklı şekillerde var oluyor ve bazı yerlerde olurken bazı yerlerde olmuyor.Sorun donanımsal değil bunu test ettim.Nasıl çözüleceğini bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.Örneklerini atıyorum.

Ekran_Goruntusu_5.png

Burada küçük bir şekilde çıkıyor ancak başka bir yerde ise böyle çıkıyor.

Ekran_Goruntusu_8.png

Discordda vs böyle çıkıyor ve çok rahatsız edici.Bu sorunu nasıl çözebilirim.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,094
Ekran kartı Driverini DDU programıyla sil ve Ekran kartının sitesinden en son güncel driveri bul indir.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Ekran kartı sürücülerini DDU ile sil geri yükle.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Başlıkta belirttiğim sorun var ancak farklı şekillerde var oluyor ve bazı yerlerde olurken bazı yerlerde olmuyor.Sorun donanımsal değil bunu test ettim.Nasıl çözüleceğini bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.Örneklerini atıyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 125498

Burada küçük bir şekilde çıkıyor ancak başka bir yerde ise böyle çıkıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 125499

Discordda vs böyle çıkıyor ve çok rahatsız edici.Bu sorunu nasıl çözebilirim.
Bendede vardı,ekran kartı sorunu gibi maalesef.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ömrünü doldurmuş gibi.

glossofobhia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Windows üzerinden monitör ayarları kısmından ekran yenileme hızını veya tazeleme diye geçer belki hatırlamıyorum,bu ayarı değiştirip sonucu yazarmısın ?

edit:konu eskiymiş dikkat etmedim üstteki üye post atınca güncel zannettim :) problemi umarım çözmüşdür konu sahibi arkadaş.

Oguzhan51

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Denilenlerin hepsini ve kendi çözüm olabilecek şeyleri denedim ancak işe yaramadı. Monitörde herhangi bir sıkıntı yok ve ekran kartı (en azından driver'ı ile ilgili bir problem de yok. Her zaman olan bir şey değil zaten. Oyun oynarken bu sorunu yaşamıyorum. Youtube' da video izlerken ve discord'da arkadaşlar yayın açarken denk geliyor. Sıfırdan bir windows kurulumu yapıp yeniden test etmeye çalışacağım. Cevap veren herkese teşekkürler.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Denilenlerin hepsini ve kendi çözüm olabilecek şeyleri denedim ancak işe yaramadı. Monitörde herhangi bir sıkıntı yok ve ekran kartı (en azından driver'ı ile ilgili bir problem de yok. Her zaman olan bir şey değil zaten. Oyun oynarken bu sorunu yaşamıyorum. Youtube' da video izlerken ve discord'da arkadaşlar yayın açarken denk geliyor. Sıfırdan bir windows kurulumu yapıp yeniden test etmeye çalışacağım. Cevap veren herkese teşekkürler.
Ekran kartını söküp.Dahili Kartta deneyin(Anakarttan Görüntü Alın).