Türk Telekom'dan TürkNet'e geçiş sonrası "İnternet yok" hatası

Bu konuyu okuyanlar

melihx1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Biz düne kadar Türk Telekom kullanıyorduk ve dün TürkNet'e geçişimiz yapıldı ancak geçişten hemen sonra Wi-Fi'de sorun yaşamaya başladık. Telefonlarımız Wi-Fi'ye bağlanıyor ancak "İnternet yok" hatası alıyoruz, ve hiçbir yere giremiyoruz. Bilgisayardan kablo ile bağlı hiçbir sorun olmadan bağlanıyor sorunsuz kullanabiliyoruz bilgisayarda modemimiz bu: VMG8324-B10A lütfen yardımcı olabilir misiniz?

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
hayır nasıl yapacağımı bilmiyorum müşteri hizmetlerini aradım arıza kaydı oluşturun dedi dün oluşturdum ama ses soluk yok
Modem ara yüzüne girin, wan kısmından vdsl ise vdsl olarak kurulum yapın, size verilmiş bir kullanıcı adı ve şifre var onunla birlikte kurulum yapın.

melihx1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Modem ara yüzüne girin, wan kısmından vdsl ise vdsl olarak kurulum yapın, size verilmiş bir kullanıcı adı ve şifre var onunla birlikte kurulum yapın.
kullanıcı adı ve şifrenin nereye girileceğini internetten öğrendim ve baktım onlar kendileri girmiş ve modem arayüzünde wan kısmını bulamadım aşağıdakiler var

Ekli dosyalar

• resim_2020-11-15_204717.png
    resim_2020-11-15_204717.png
    13.7 KB · Görüntüleme: 219
  • bunlar var.PNG
    bunlar var.PNG
    7.9 KB · Görüntüleme: 233

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
kullanıcı adı ve şifrenin nereye girileceğini internetten öğrendim ve baktım onlar kendileri girmiş ve modem arayüzünde wan kısmını bulamadım aşağıdakiler var
Turknet gelip modem kurulumunu yaptı mı size?

melihx1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Turknet gelip modem kurulumunu yaptı mı size?
hayır yapmadı hali hazırda takılı bir modem vardı ve telefonuma kullanıcı adı ve şifre bilgileri geldi sanaldan geçiş yapıldı kimse gelip kurulum yapmadı

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
hayır yapmadı hali hazırda takılı bir modem vardı ve telefonuma kullanıcı adı ve şifre bilgileri geldi sanaldan geçiş yapıldı kimse gelip kurulum yapmadı
Modem ara yüzüne giriş yapıp ss atın kurulumu yaparız beraber.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Kurulum yapılmadıysa normal. Siz buraya atın yardımcı oluruz.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
En üsttekinin sağ tarafında düzenleme yeri var oraya girin, Aşşada ttnetli bir kullanıcı adı ve şifre var onları silip türknetin size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifreyi girin.

melihx1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
En üsttekinin sağ tarafında düzenleme yeri var oraya girin, Aşşada ttnetli bir kullanıcı adı ve şifre var onları silip türknetin size vermiş olduğu kullanıcı adı ve şifreyi girin.
oraya baktım uzaktan bağlanıp yeni kullanıcı adını ve şifreyi girmişler

melihx1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Türknetin verdiği kullanıcı adı şifre yazıyor mu orda?
evet ppp kullanıcı adı ve şifre de yazıyor ancak ss aldığım yer boş buranın boş mu kalması gerekiyor ?

Ekli dosyalar

• resim_2020-11-15_210222.png
    resim_2020-11-15_210222.png
    7.7 KB · Görüntüleme: 258

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
evet sürekli yanıp sönüyor hiç sabit olmuyor
Senlik problem değil o zaman, ankastre bağlantılarını yapmaya Türk telekom ekibi gelip etiket atmıştır, ankastreye kontrol etme şansın varsa bir bak kablolarını bağlamışlar mı diye.

melihx1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Senlik problem değil o zaman, ankastre bağlantılarını yapmaya Türk telekom ekibi gelip etiket atmıştır, ankastreye kontrol etme şansın varsa bir bak kablolarını bağlamışlar mı diye.
işaretli olan sürekli yanıp sönüyor yanındaki turuncu arada bir yanıp sönüyor dsl ışığı hangisi ?

Ekli dosyalar

• 37c0e8ff-d9ee-4d1e-82e8-ec8c1b1a90dd.jpg
    37c0e8ff-d9ee-4d1e-82e8-ec8c1b1a90dd.jpg
    26.3 KB · Görüntüleme: 226
Reaksiyon puanı
3,027
Arayüzden bilgileri girsen de Turknet'in gelip internetini kurması gerekiyor. Tüm işlemler tamamlanınca sana kullanmaya başlayabilirsiniz diye mesaj gelecek.

melihx1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arayüzden bilgileri girsen de Turknet'in gelip internetini kurması gerekiyor. Tüm işlemler tamamlanınca sana kullanmaya başlayabilirsiniz diye mesaj gelecek.
O zaman yarın mı gelip kuracaklar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bize şöyle bir mesaj geldi TurkNet'e hosgeldiniz. Kullanici adiniz:***** Sifreniz:***** ile internet hizmetinizi ku"llanabilirsiniz. B001

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
O zaman yarın mı gelip kuracaklar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bize şöyle bir mesaj geldi TurkNet'e hosgeldiniz. Kullanici adiniz:***** Sifreniz:***** ile internet hizmetinizi ku"llanabilirsiniz. B001
Ankastreye gelip kablo bağlantılarını yapmaları lazım, ben ttden geçiş yapınca sırf 2 hafta tt yüzünden uğraştım meğerse gelip benim kablolarımı kesmişler bağlantısını yapıp kullanmaya başladım.

melihx1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ankastreye gelip kablo bağlantılarını yapmaları lazım, ben ttden geçiş yapınca sırf 2 hafta tt yüzünden uğraştım meğerse gelip benim kablolarımı kesmişler bağlantısını yapıp kullanmaya başladım.
anladım o zaman muhtemelen yarın gelip halledecekler ama benim anlamadığım bilgisayarda turknetin internetini kullanıyorum sadece wi-fi de sorun var

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
anladım o zaman muhtemelen yarın gelip halledecekler ama benim anlamadığım bilgisayarda turknetin internetini kullanıyorum sadece wi-fi de sorun var
Nasıl yani? Bilgisayar da istediğiniz siteye girebiliyor musunuz?