Ermenistan Azerbaycan'a saldırdı! Azerbaycan Karabağ'a taarruza başladı!

Bu konuyu okuyanlar

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,765
Başka bir yöne çekme yok. Ne kadar İsrail'den nefret etsemde kardeşlerimizin zaferine katkıda bulundularsa ne mutlu onlara...
Adamlar dedi Azerbaycan ne kararlar veriyorsa herzaman o kararlara bizde katılacağız.
Yani yerinizde olsam bazı ülkelerin yerine İsraille iyi anlaşırdım.

Anlıyorum Türkiye Müslümanlığa baya fazla ağırlık vermiş. Ama o ağırlık bizde stabil olarak tüm dinlere yayılmış ve her dine saygılı ve kutsal baktığımızdan beraber değer verdiğimizden olabilir bu durum. Yani İsraili de çok iyi bir arkadaş olarak görmemiz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

milli-savunma-bakanligindan-azerbaycan-a-bassagligi-mesaji-1601201242.jpg

Son düzenleme:

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Adamlar dedi Azerbaycan ne kararlar veriyorsa herzaman o kararlara bizde katılacağız.
Yani yerinizde olsam bazı ülkelerin yerine İsraille iyi anlaşırdım.

Anlıyorum Türkiye Müslümanlığa baya fazla ağırlık vermiş. Ama o ağırlık bizde stabil olarak tüm dinlere yayılmış ve her dine saygılı ve kutsal baktığımızdan beraber değer verdiğimizden olabilir bu durum. Yani İsraili de çok iyi bir arkadaş olarak görmemiz.

Ekli dosyayı görüntüle 123368
Diğer müslüman ülkelerin vermediği desteği İsrail verdiyse ben de kötü bakmam o ülkeye. Bunun dışında yahudi olduğu için değil Filistin'e kötü şekilde saldırdığı için çok sevmezdim. Dini beni hiç ilgilendirmiyor...

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Diğer müslüman ülkelerin vermediği desteği İsrail verdiyse ben de kötü bakmam o ülkeye. Bunun dışında yahudi olduğu için değil Filistin'e kötü şekilde saldırdığı için çok sevmezdim. Dini beni hiç ilgilendirmiyor...
Dilara, dönüp dolaşıp konuyu dine bağlıyorsun :D

Mesela Türk dünyasından da hiç destek veren olmadı, biz hariç. Kazakistan, Kırgızistan vs. bunlarla alakalı ne düşünüyorsun?

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Peşinyan: Önemli olan katılmaktı.

Ayrıca İsraile sağ olsun, yardım etti vs demişsiniz de onlar menfaati olmasa kılını kıpırdatmaz sizin için.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,765
Peşinyan: Önemli olan katılmaktı.

Ayrıca İsraile sağ olsun, yardım etti vs demişsiniz de onlar menfaati olmasa kılını kıpırdatmaz sizin için.
Parasıyla değil mi? Peki ermenistana silah satmamasının nedeni?

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Parasıyla değil mi? Peki ermenistana silah satmamasının nedeni?
Dengeler...

Güçlü bir Azerbaycan, İran'ın işine gelmez, İran'ın işine gelmeyen İsrail'in işine gelir.

Düşmanımın düşmanı dostumdur.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Alıntıladığım mesajda dinle ilgili yorumlar olduğu için ben de bu şekilde konuşmuş olamaz mıyım acaba ?

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,765
Amerika bize parasıyla İHA/SİHA vermiyodu. Ya alttan alttan satmışsa... İrangate olayı gibi.
Tanınmamış Arçax eski başkanı karabağda bir adet bile yeni modern silahın olmadığını biraz önce belirtti. Yani çaresiz durumdaydılar yeni silah açısındanda.

Dengeler...

Güçlü bir Azerbaycan, İran'ın işine gelmez, İran'ın işine gelmeyen İsrail'in işine gelir.

Düşmanımın düşmanı dostumdur.
İran da desteği kesti ermenistandan zaten. Bizden taraf çıktı biraz uğraşlar sonucu ama İsrail demedi yok sen Azerbaycan tarafına geçtin şimdi ermenistana yardım edicem.

Reaksiyon puanı
5,172
İsrail her zaman Türkleri Rum yada Ermenilere tercih eder. Hristiyanlar İsa'yı öldürdüğü düşüncesi ile az katletmemiştir yahudileri. Yahudiler hep Türklere sığınmıştır.

Aslında Yahudilerle Türkiye'ninde iyi ilişkileri olurdu ancak Abdulhamit döneminde toprak satmayarak başlattığımız kavga, neredeyse 200 yıla yaklaşacak.

Ayrıca Azerbeycan'da 30binden fazla yahudi yaşıyor. Ve hepsi çok önemli noktalarda Türkiye'de ise bu sayı sadece 10binlerde. Ve bu Yahudiler Ermenilerden nefret ediyor.

@_Zaur_ Bişey soracağım. Bu dağlık karabağ ermeniler için meclis basacak oturup ağlayacak kadar neden önemli?

Hadi kendi toprakları olsa, diyeceğim bağımsızlık özgürlük ama kendi topraklarıda değil. İşgal ettikleri bi toprak.

Neden Ermeniler Dağlık Karabağ'ı işgal etti? Altında madeni zenginlik mi var yada Ermenilerin benimsediği bir şeyler mi var?

Son düzenleme:

Niko4

Doçent
Reaksiyon puanı
421
İsrail her zaman Türkleri Rum yada Ermenilere tercih eder. Hristiyanlar İsa'yı öldürdüğü düşüncesi ile az katletmemiştir yahudileri. Yahudiler hep Türklere sığınmıştır.

Aslında Yahudilerle Türkiye'ninde iyi ilişkileri olurdu ancak Abdulhamit döneminde toprak satmayarak başlattığımız kavga, neredeyse 200 yıla yaklaşacak.

Ayrıca Azerbeycan'da 30binden fazla yahudi yaşıyor. Ve hepsi çok önemli noktalarda Türkiye'de ise bu sayı sadece 10binlerde. Ve bu Yahudiler Ermenilerden nefret ediyor.

@_Zaur_ Bişey soracağım. Bu dağlık karabağ ermeniler için meclis basacak oturup ağlayacak kadar neden önemli?

Hadi kendi toprakları olsa, diyeceğim bağımsızlık özgürlük ama kendi topraklarıda değil. İşgal ettikleri bi toprak.

Neden Ermeniler Dağlık Karabağ'ı işgal etti? Altında madeni zenginlik mi var yada Ermenilerin benimsediği bir şeyler mi var?
Altına değil dışarısına baksan anlatılmayacak kadar güzel yer suyu havası toprağı gerçekten vazgeçilmez bir yer birde siz dediğiniz gibi baksak madeni cehetten çok zengin hocam öyle böyle diğil ama ne var ne yok talamışlardır diye düşünüyorum zaten şimdi geri çekildiler İrevandan orayı ateşe tutup her şeyi yıkacaklardır anlaşma bilmez bunlar

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,765
Altına değil dışarısına baksan anlatılmayacak kadar güzel yer suyu havası toprağı gerçekten vazgeçilmez bir yer birde siz dediğiniz gibi baksak madeni cehetten çok zengin hocam öyle böyle diğil ama ne var ne yok talamışlardır diye düşünüyorum zaten şimdi geri çekildiler İrevandan orayı ateşe tutup her şeyi yıkacaklardır anlaşma bilmez bunlar
Sağol cevapladın şimdi gördüm sorusunu Mesajı editlemiş diye.

Kendilerine pek gelemezler ülke anlamında ortada Rus ve Türk var.
Ama dış ülkelerde Azerbaycan ve Türkiye kardeşlerimize zararları dokunacağına emin gibiyim. Yurtdışında olanlar Kendi etraflarına oldukça dikkat etmeliler dışarıda dolanırken.

Bu Naxçıvana yol açılmış ya. Ne olacaksa işte ermenistan üzerindeki o yolda orada olacağını düşünüyorum gibi. Pek güvenmiyorum adamlara.

Nefrete bak sen hele... Paşinyan gece saat 1:00 olduğunda teslim olma senedi imzalamış
Adamlar Bakıya Bomba fırlatmış saat 2:00 filan vardı. Yerimden fırladım sese.
Bizim hava savunması İskender füzesini havada patlatmış.

Bide Rusya helikopterini bizim Naxçıvan tarafa kim kullandıysa inanmıyorum O helikopteri rus kullanmış.
Hemde helikopterin vurulması çok doğru karar oldu. Düşman gözü hep bizim en zayıf noktalarımızı aradığı zamanda hemde en doğru karar olmuş.
Düşünüyordular biz korkup söyleyeceğiz biz yapmadık. Anında söyledik biz vurduk diye yine ermeniler çok kötü duruma düştü.