Modemin tüm ışıkları yanmasına rağmen internet yok

Bu konuyu okuyanlar

egechtheit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Arkadaslar TurkTelekomdan TurkNet'e geçtim ve modemin kurulumunu tamamladım.Modemin ilk 4 ışığı yanıyor fakat internet yok.Laptopumdan wifiye baglandigim an beni bir sayfaya yönlendiriyor (ekte mevcut).TurkNet'in online işlemler hizmetinden 4 kere ariza kaydi olusturdum hepsinde sorunu cozduklerini iddia ettiler ama bir degisiklik yok oto mesaj atiyolar sadece.Bu konularda fazla bi bilgim yok yardimci olursanız cok sevinirim.

Ekli dosyalar

• 16048346315101957110478.jpg
    16048346315101957110478.jpg
    101.8 KB · Görüntüleme: 471
  • 16048355558521957110478.jpg
    16048355558521957110478.jpg
    43.1 KB · Görüntüleme: 340
  • 1604834697194-720742188.jpg
    1604834697194-720742188.jpg
    61.9 KB · Görüntüleme: 350

MrOwL0

Asistan
Reaksiyon puanı
448
Sanırım çocuk profili açık olduğu için siteye bağlanamıyorsunuz. Çocuk profilini kapatıp öyle deneyin

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,308
Arkadaslar TurkTelekomdan TurkNet'e geçtim ve modemin kurulumunu tamamladım.Modemin ilk 4 ışığı yanıyor fakat internet yok.Laptopumdan wifiye baglandigim an beni bir sayfaya yönlendiriyor (ekte mevcut).TurkNet'in online işlemler hizmetinden 4 kere ariza kaydi olusturdum hepsinde sorunu cozduklerini iddia ettiler ama bir degisiklik yok oto mesaj atiyolar sadece.Bu konularda fazla bi bilgim yok yardimci olursanız cok sevinirim.
Çocuk profilini kapatıp, Tekrar deneyiniz @MrOwL0 hocamızın dediği gibi

egechtheit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Sanırım çocuk profili açık olduğu için siteye bağlanamıyorsunuz. Çocuk profilini kapatıp öyle deneyin
Hocam TurkNet'in sitesinden yapılıyor bu sanırım.Evet yaptım bunu hatta sms de geldi "Degerli TurkNet' li, ******* numarali hizmetiniz icin Guvenli Internet Profil degisikliginiz gerceklesmistir. Modeminizi acip kapattiktan sonra internetinizi kullanbilirsiniz." şeklinde ama hiçbir değişiklik yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yada İnternet Kanalları ile ilgili çalışmalar sonucu kısa

Çocuk profilini kapatıp, Tekrar deneyiniz @MrOwL0 hocamızın dediği gibi
Denedim zaten sms de geldi kapatıldığına dair fakat bi değişiklik yok.

GhosT57

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,914
Modemde sorun olabilir. Müşteri hizmetlerine yazın.

egechtheit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Modemde sorun olabilir. Müşteri hizmetlerine yazın.
Modemde sorun olduğunu zannetmiyorum hocam TurkTelekom kullanırken gayet sorunsuzdu(1yıllık bile degil modem)kabloları da yeni sayılır.Müşteri hizmetlerine 4 kere arıza kaydı actirdim zaten ama oto mesaj atmak dışında bir ise yaradiklari yok.

GhosT57

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,914
Modemde sorun olduğunu zannetmiyorum hocam TurkTelekom kullanırken gayet sorunsuzdu(1yıllık bile degil modem)kabloları da yeni sayılır.Müşteri hizmetlerine 4 kere arıza kaydı actirdim zaten ama oto mesaj atmak dışında bir ise yaradiklari yok.
Zorla ekip çağırttırın.

egechtheit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Kullanıcı şifresini yanlış girmiş olabilirsiniz.
Hayır hocam doğru kontrol ettim zaten yanlış girsem TurkNet çocuk güvenliği vs vs diye bi siteye atmazdı beni.

Zorla ekip çağırttırın.
İlla aramam mı gerek bilmiyorum ama yazılı olarak istedim zaten yazılı olarak olmazsa arar teknik ekip talep ederim son çare.

"Melih"

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
İnternet gelmiyorsa altyapı çalışmaları vardır dsl ışığı yanıyorsa sorun yok ozaman dün internet varmı.

GhosT57

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,914
Online işlem merkezinden çocuk profilini kapatın.
Yaptı onu:
Hocam TurkNet'in sitesinden yapılıyor bu sanırım.Evet yaptım bunu hatta sms de geldi "Degerli TurkNet' li, ******* numarali hizmetiniz icin Guvenli Internet Profil degisikliginiz gerceklesmistir. Modeminizi acip kapattiktan sonra internetinizi kullanbilirsiniz." şeklinde ama hiçbir değişiklik yok.

egechtheit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
İnternet gelmiyorsa altyapı çalışmaları vardır dsl ışığı yanıyorsa sorun yok ozaman dün internet varmı.
TurkNetten aktive ettik yazısı geldiginden itibaren hep internet ışığı yanıyordu dün de geldigi ilk gün de.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,709
Sayfaya giriyorsun işte. O sayfaya ancak internetin varsa girersin. Ayarlarını oradan kendin yapacaksın.

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
dsl ışığı yanıyor yani arızalık bir durum yok, modem ayarlarınızı doğru yaptınız mı dsl kullanıcı adı ve şifreyi girdiniz mi, vpi vci değerlerini kaç yaptınız?

egechtheit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Sana verilen şifreyi ve üyeliği giriyormusun? (Yeni üyelik ve yeni şifre)
modemi kurarken tabii ki hızlı kurulum sihirbazinda girmek icin diyorsan evet giriyorum tabii ki ama kurduktan sonra baska bir islemde girmem gerekliyse öyle bir yer yok yani o cocuk guvenligi yerinde tikaniyorum.

dsl ışığı yanıyor yani arızalık bir durum yok, modem ayarlarınızı doğru yaptınız mı dsl kullanıcı adı ve şifreyi girdiniz mi, vpi vci değerlerini kaç yaptınız?
ben de kendimde olduğunu düşünüyorum hatanin ama ayarlar normal kullanici adi sifre vs @turk.net olarak girilen.Ayarlarda vdsl ayarlariyla olmasi gerektigi gibi turknetin sitesinde verilen bilgilere göre her sey ama belki ek bir sey daha yapmam gerekli dicem bilmiyorum.youtube üzerinden aynı benim modemimi kullanan birisi -o da turknet'e gecmis turk telekomdan- direkt hızlı kurulum sihirbazindakileri yapıyor ve bağlanıyor ama bende olmadı

Son düzenleme:

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
modemi kurarken tabii ki hızlı kurulum sihirbazinda girmek icin diyorsan evet giriyorum tabii ki ama kurduktan sonra baska bir islemde girmem gerekliyse öyle bir yer yok yani o cocuk guvenligi yerinde tikaniyorum.

ben de kendimde olduğunu düşünüyorum hatanin ama ayarlar normal kullanici adi sifre vs @turk.net olarak girilen.Ayarlarda vdsl ayarlariyla olmasi gerektigi gibi turknetin sitesinde verilen bilgilere göre her sey ama belki ek bir sey daha yapmam gerekli dicem bilmiyorum.youtube üzerinden aynı benim modemimi kullanan birisi -o da turknet'e gecmis turk telekomdan- direkt hızlı kurulum sihirbazindakileri yapıyor ve bağlanıyor ama bende olmadı
hızlı kurulum bazen vdsl seçmenize rağmen modülasyonu adslde bırakıyor bu nedenle de bağlanmıyor. modeminizin modelini yazarsanız kontrolleri nasıl yapacağınızı söyleyebiliriz.

egechtheit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
hızlı kurulum bazen vdsl seçmenize rağmen modülasyonu adslde bırakıyor bu nedenle de bağlanmıyor. modeminizin modelini yazarsanız kontrolleri nasıl yapacağınızı söyleyebiliriz.
Model No:TD-W9970 | 300Mbps Wireless N Gigabit VDSL2 Modem Router

egechtheit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19