Press F1 To Resume Hatası

Bu konuyu okuyanlar

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
dsc00223wt5.jpg

dsc00224ld7.jpg

Bilgisayar da fanı tıkayan bir toz vardı. FAnın dönmesini engelliyordu. O sorunu hallettim ancak pc yeniden başlattığımızda F1 e basmadan devam etmiyor bios dan fan kontrolünü kapattım yine aynı hatayı veriyor ne yapmalıyım?

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
hata zaten fanla alakalı değil büyük ihtimal hdd nin jumperının yerini değiştirdin ancak öncelikle bi bios a girip default ayarlara döndür. Olmaz ise harddisk in jumperını birincil olana getirmelisin..

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Yanlış resimleri koymuşum hata bu :(

Fox.

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Kasayı çıkar bidaha o fanı taktığın yer normal fan girişi :)
Orda bitane daha var CPU Fan diye yazıyo oraya takıcaksın.

hata zaten fanla alakalı değil büyük ihtimal hdd nin jumperının yerini değiştirdin ancak öncelikle bi bios a girip default ayarlara döndür. Olmaz ise harddisk in jumperını birincil olana getirmelisin..

Alakası yok yazdıklarınla. Kusura bakma.

Immm hatta bida anakartın modelini verirsen nereye takabileceğini söyleyebilirm.

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
fanın kablolarını doğru yerlere takmamışsın sanırım :) anakartın manual ini inceleyerek nerelere bağlayacağını görebilirsiniz..

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Kasayı çıkar bidaha o fanı taktığın yer normal fan girişi :)
Orda bitane daha var CPU Fan diye yazıyo oraya takıcaksın.

Alakası yok yazdıklarınla. Kusura bakma.

Immm hatta bida anakartın modelini verirsen nereye takabileceğini söyleyebilirm.

Asus p4800D anakartım bu
fanın kablolarını doğru yerlere takmamışsın sanırım :) anakartın manual ini inceleyerek nerelere bağlayacağını görebilirsiniz..

iyide makineyi hiç kurcalamadım ki ben sadece hava tuttum makineye :(

kameraman74

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bende de bu anakarttan var
aynı sorunu yaşıyorum
teknik servisi olan bi arkadaşa sordum,kartın fabrika çıkısında hata olduğunu söyledi.ama eğer farklı bi yol bulup çözersen banada haber ver sevinirim...

keyloger

Müdavim
Reaksiyon puanı
233
o zaman belkide kablolar yerinden oynamıştır sen temizlerken bi üstlerinden bastırmayı denesene?..

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Az önce açtım denedim anakartta takılan kabloyu çıkardım takdım yine aynı hata bu hatayı fana toz parçası sıkıştığında dönmediğinde vermiyordu taki toz parçasını çıkardım fan dönmeye başladı hata vermeye başladı çok enteresan :S

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
verilen hata fanın dönmemesinden kaynaklanan hata fakat fanın döndüğünde eminsen ya da fan kablosunun board üzerinde CPU FAN kısmına takılı olduğundan eminsen ya fandaki sensörde sorun vardır ya da sensöre giden kabloda sorun vardır zaten bunların dışından bi alternatif yok ;)

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
ayyyyyy format atmadan öncede bu sorun bende vardı öffff niye açtın bu konuyu hatırlattın. çile

ledzeppelinfan

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
bios a gir.f10 a bas.y ye bas.entere bas.sonra düzelip düzelmediğini söyle.gerçi cpu fan hatası vermiş.benim söyledikerim cpu change hatasında işe yarıyo.ayarları kontrol etmeni söylüyo.belki bundada işe yarar.fan dönüyor bu arada değil mi?

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
bios a gir.f10 a bas.y ye bas.entere bas.sonra düzelip düzelmediğini söyle.gerçi cpu fan hatası vermiş.benim söyledikerim cpu change hatasında işe yarıyo.ayarları kontrol etmeni söylüyo.belki bundada işe yarar.fan dönüyor bu arada değil mi?

Evet fan dönüyor. Biosu default yaptım dediğinide yaptım yine aynı....

ledzeppelinfan

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
son bi çare anakartın üstündeki saat pilini çıkar.bi 10-15 sn bekle geri tak.bios sıfırlancak.tekrar ayarlarını filan yaparsın biostan.başka birşey gelmiyor aklıma.sonuçları bekliyorum

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
son bi çare anakartın üstündeki saat pilini çıkar.bi 10-15 sn bekle geri tak.bios sıfırlancak.tekrar ayarlarını filan yaparsın biostan.başka birşey gelmiyor aklıma.sonuçları bekliyorum
Bu sonucu sabaha yazacağım o pc şuan kullanımda :) yardımlarınız için teşekkürler sabaha bios pilini çıkaracağım.... teşekkürler.